Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ловци, животновъди и цигани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    [quote="derhunter"] затова го разделям в мангоситуация[quote]
    Hunter, в "мангоситуация" ще изпаднем двамата с теб, като отидем заедно на лов, но не се точи на моята варда, защото за нея знам само аз и кучето ми и ако видя там следи, ще ме видиш с кожух от кавказка овчарка...
    Приятелю, още малко хартии да понадраскам и ще се шмугнем с тебе в гората, имам един черен копелдак / Дунавска порода / , още не е скопен, но не разбира от команди, ще ти отстъпя "дъртия педал", който преди 9 години е бил жребец, или ще отидем пеш по твоите пътеки...

    Коментар


    • #32
      Списанията за мен неса източник на инфо.А да обменяш
      опит хора които толкова години воюват в мръснишка война
      винаги е от полза.Щото като гледам ситуацията с мангустите
      май че и нас ни чака същото,ако не вземем мерки овреме.

      Volk Сан бернар.Пътеките рано или късно се пресичат.
      Хайде найнакрая да се потапяме в гората че..........
      А за хайванчето кое и дае-ще се справим някак си.
      АКО НЕ ЗНАЕ-ЩЕ ГО НАУЧИМ
      АКО НЕ ИСКА-ЩЕ ГО НАКАРАМ Това е от чичкото с мустаците.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #33
        М, да... Честит празник на близките:
        http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=820749

        Коментар


        • #34
          Ти не го слушай евреина. Неговото не е самозащита. Той се явява агресор в случая и е нащрек. Орелът в неговите ръце е оръжие за нападение и сигурно го носи зареден и на пружинен кобур. Направо го питай, що не влиза с Галил.

          За ефективна самоотбрана трябва да го носиш постоянно в теб и редовно да тренираш комбат стрелба. Трябва така да свикнеш с него, че като те изнената ситуацията, докато се прибираш вкъщи омотан в палто, с пазарски торби и се мъчиш да си отключиш входната врата, а акълът ти витае някъде, да си в състояние за 3 секунди да пуснеш 2 дубъла и вече да изчезваш от мястото. В противен случай само се заблуждаваш, че си въоръжен. Агресорът има предимството на изненадата, а това се контрира само със скорост и рефлекс. Компетентен стрелец може да спре нападанение и с .22 LR.

          В такава ситуация, просто забрави за самозарядни пистолети, еле пък спортни кютуци за силуетна стрелба.

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
            М, да... Честит празник на близките:
            http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=820749
            Е тва не го разбирам
            Човек който е бил шеф на полиция да направи толкова фатално лоша преценка на ситуацията. Така ли пък е нямал акъл или нещо желязно, ами така с голи ръце...
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • #36
              За реакциите-напълно съгласен,но за тълпа мангусти яко
              държа на своето.Че е оперативно труден игъла-прав си.Но
              мисля че говорехме за възпиращ ефект.А агресор или не
              толкова години война си е натрупан опит,та ей ти отговора
              за Галила.С22-ката бая опити сме правили,То не беше с
              HP SP,HV и квото се сетиш още.Единствено добър ефект
              може бидаде заряд ловен със сачми.М/у другото и да съм
              грандоман на тема оръжие 22 ми е един от любимите и
              фаворит по прецизност.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #37
                Доброто оръжие е това, което винаги е в теб..
                Трябва да забравиш за него така както не сещаш за ключовете в джоба си!
                Този достоен мъж, който загина вчера можеше да им отвори челата на гнусните мангали, но явно е пренебрегнал ситуацията..
                Тия холивудски патлаци, за които говорите, наистина са страхотни, но Дезърт Ийгъл на кръста е все едно закачена пожарникарска киркобрадва, т.е. става само да се снимаш с него, но няма да го има там където трябва да е , когато направиш несъзнателното движение с ръката по колана...

                Коментар


                • #38
                  Тая работа няма никак да свърши добре:

                  Трупът на 57-годишният полковник е намерен в крайдунавския парк, 50-на метра от мястото на побоя. За инцидента съобщил 21-годишен видинчанин, приет в болница в тежко състояние. Пострадалият успял да разкаже, че неизвестни нападнали него и приятелката му около 21,30 часа в кв. Калето. Като видял, че двама бият младежа, минаващият наблизо Вълчев се намесил, а крадците озверели и започнали жестоко да го удрят, включително и с метална тръба. В последните години след като напуснал МВР Вълчев работил като адвокат.
                  Близо 20 часа след убийството са открити бандитите - двама роми на 20 и 25 години, криминално проявени, от видинската махала "Нов път". При обиска в домовете им са намерени мобифона на младежа и следи от кръв, предаде bTV.

                  Мангалите стават все по-нагли и чашата скоро ще прелее.

                  И аз предпочитам .357 или .45, но на практика - 9Х17. Курцът уж е отречен като неадекватен, обаче по-важното е пистолетът да е компактен и лек и да е винаги в теб. С токмаците лятото става голям проблем скритото носене. Май за граждански цели, Макароновият е оптималното желязо.

                  Коментар


                  • #39
                    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
                    И аз предпочитам .357 или .45, но на практика - 9Х17. Курцът уж е отречен като неадекватен, обаче по-важното е пистолетът да е компактен и лек и да е винаги в теб.
                    Какво му е неадекватното на .380 Auto ?!

                    Коментар


                    • #40
                      VOLK OBER прави сте ,ама толкова ги "обичам"че съм готов
                      да работя по въпроса и с РПГ,ТОП и квото се сетите още
                      върху превъзпитанието на...Ама казват че не можело да ги
                      превъзпиташ,ааа може може-примери много.Цитирал съм го
                      по-горе чичкото с мустака.
                      Макаровия за мен е анти-оръжие,а и пистолет не нося щото
                      съм нервен.А като съм нервен съм бърз и спирам да мсля а
                      действам,а после ще ме съдят като за човек.Та затова и съм
                      фен на нещата с които се борави по-трудно,току-виж докато
                      го извадя уреда премисля.Знам какво ще кажете сега,ама преди
                      години на едно задръстване пред Илиенци съм вадил АК 47 и
                      хем групата мургавелки успя да се изпари хем аз не отидох
                      на топло.И понеже се разчу после заобикаляха и склада и
                      джипа мнооого отдалеч.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #41
                        Неадекватното му идва, когато разчиташ на него да те спаси от въоръжен нападател. Дулната му енергия от 260 J е мижава в сравнение с 480 J за .45 ACP, 600 J за 9x19 и 980 J за .357 mag. Курцът също е смъртоносен, обаче верояността да позволи на другия да дръпне спусъка е голяма. С него е по-трудно да отцепиш нападателя с въздействието на импулса, затова трябва да търсиш претоварване на нервната система. Най-лесно става като целиш кости, за предпочитане най-голямата. Срещу мангали с брадви и колове е таман.

                        Квото и да си говорим за калибри, факт е, че зачестиха мангасарските тежки криминални прояви и то за глупости. Професора, го убили защото не ги пуснали в заведението, убили полицая и претрепали момчето за скапан телефон, миналата седмица ранили няколко човека от охраниелна полиция с камъни, изобщо цигания до шия.

                        Явно съвсем не вдяват, че каквато са компактна маса и в неизгодно положение, ако на на някой, що годе компетентен, му прещрака нещо в главата и ги подкара на общо основание, свят ще им се завие. Нито Брюксел, нито Страсбург ще ги спасят тогава.

                        Естествено, давам си сметка, че сериозните престъпления ги правят баш българите и това не е причина за всеобща дискриминация, обаче не мога да не отчета циганската тенденция напоследък. Мангалите, доста лесно освирепяват и стигат до свинщини. Преди време в селото на баба ми, двама бяха убили в дома им с чукове двама старци, за да им откраднат 7 кинта. Вярно, лесно ги хващат след това и ги опандизват, обаче това не връща жертвите.

                        Хантъре, няма да те питам с какво се занимаваш, щом разнасяш автомат в града.

                        Коментар


                        • #42
                          Обер, това беше в зародиша на пазарната икономика.
                          Мутрите още не ги бяха подпряли финансово и деистваха
                          рядко и по единично.Държах складове за захар на
                          Илиенци 1 2 държавен резерв и мъкнех много оборот
                          та трябваше с нещо да го кътам.Сега съм "кротък"хотелиер
                          пътешествам когото мога по света,често съм с джипа сред
                          природата не само на лов а, ей така за кеф и като ми
                          заврят л......та правя глупости.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X