Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ловци, животновъди и цигани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ловци, животновъди и цигани

    Ако се пробвам да анализирам смисъла на лова по-непредубедено, тогава ми идва наум ето това.
    Ранните хора са били ловци и събирачи за да има какво да ядат.
    После са опитомили някакви животни с които да се хранят без да се налага да си хабят силите и да си трошат кокалите с трудното занимание лов. Тия питомните животни са супер удобен запас от месо. Ядеш точно когато и колкото ти трябва.
    После нещата съвсем са се профилирали и животните за ядене са вкарани във ферми, където почти нямат досег с дивата природа и с хората които ги ядат.
    Дали ловците не са хора които отказват да се занимават със животновъдство?
    2010 CRF 250 R

  • #2
    Ми в такова разглеждане излиза така.
    Хе, виж обаче кво не описва тая хипотеза - например циганите. Те и до ден днешен са номади, нямат земеделие и животновъдство, но не са и ловци. Социални паразити. Или хищници?
    Това явно не е темата за лова. Май сега трябва да пишем теория на циганите. Ей, сами си отворихме работа(((

    Коментар


    • #3
      Хе! Циганите са събирачи
      Събират билки, гъби, желязо, алумин, дърва, костенурки, ......
      За друго не се сещам.
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #4
        цигани ...

        http://gavra1.hit.bg/comix/romski_tush_compr.jpg
        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

        Коментар


        • #5
          Да ги съберат мътните...

          Преди 20 мин минах през циганската махала на връщане от летището (ж.к. Х. Ботев). Нали много ги пазим, щото са национално богатство и там по пътя има "спящи полицаи" през 30 м. Та, карам си аз, пред мен някъв мухъл и пред него бус на Avon. На първата бабуна още, бусът намали, при което един мангал се метна на теглича, отвори едното крило на вратата и започна да изсипва кашони. Мухълът пред мен само ги заобикаляше без реакция, при което ми кипна и скочих на дългите и на клаксона да ми се разкара от пътя. Погнах камиона и на следващата бабуна мангасарът скочи, грабна последния кашон и драсна между бараките. Един кашон го смачках аз и като гледам рандемана, за да гепи един, потроши десетина. Свирих на буса, ама тоя си караше. Накрая го изпреварих и засяках. Докато разбере какво е станало, сигурно и разпиляниете кашони са ги разграбили.

          Събирачи викаш...

          Коментар


          • #6
            Преди много години ми се налагаше да ходя по циганските махали в България, да откривам някой "обект" къде нощува и после да му слагам "брачните халки", за един дълъг меден месец...
            Влизал съм /без покана / в много цигански заслони, вярвайте ми, от този геном нищо не става, просто трябва всички да се опаковат и да се пратят с DHL, там откъдето са дошли - в Индия..и за тях ще е по-добре, ще се чувстват у дома си..Пък може и математици да станат, каквито са индийците!

            Коментар


            • #7
              Обер недей така ,ти нали беше пацифист
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #8
                Пацифизма няма общо с паразитите и престъпниците , тоест с циганите. Тази божия грешка трябва да се изтрие от лицето на земята. Хитлер ми е антипатичен , но ме е яд , че се е занимавал толкова с евреите , а не е унищожил мангалята! Оберст , не можа ли да го посмачкаш тоз мръсен мангал?

                Коментар


                • #9
                  Кво недей така? Нито съм го сгазил, нито съм го гръмнал. И не скандирам "циганите на сапун!". Виж, на канцеларско лепило може.

                  Пък и не знам защо си останал с впечатлението, че съм пацефист. Обичам животните, ама към хората съм меко казано скептичен.

                  Те там влаковите композиции разграбват, ама не съм бил свидетел.

                  Коментар


                  • #10
                    А аз съм бил свидетел,ама влаковете са им много лесни.
                    Какво ще кажеш за това-Арчар,видинско(там белия цвят
                    и българският не са на мода( в кашонче на лътя чаве
                    идва тира-най добре чужд,скърцат спирачки,кашона се
                    измъква в последния момент и -рекет на нещастния
                    шашнат шофьор.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      Сутринта минах пак от там и никакви следи - даже и остатъците, които разхвърлях като минах през единия кашон. Наистина са събирачи, при това педантични...

                      В тази връзка си мисля какво може да направи един нормален български гражданин, чиито данъци хранят 2-ма пенсионери, 3 бюрократи и 50 цигани. Ако бях успял да спра и да гепя мангала, веднага щяха да наискачат още 50 като него и с камъни и пръти да ми потрошат колата, а ако не успея бързо да избягам и мен. Тактиката им е добра за нашите реалности. Колективната вина е ничия вина и знаят, че на тумба могат да правят каквото си искат. Те полицаи бията, та мен ли...

                      От друга страна, при нападение от две или повече лица съм директно в блатото на чл. 12 от НК и на теория мога да надупча най-дейните. Там вече ще е въпрос на адвокати, обаче когато мангали убиват български професор - може, но ако аз натръшкам 5-6, дошли да ме правят за трапанация ще има вой до небето и ще трябва да опера пешкира. Житейският ми опит в тази насока води до такъв извод.

                      Само дето моралът и правосъдието имат две измерения - личен и административен. Като бюрокрацията фаворизира разни мангали и ограничава и мачка нас - нейните работотдатели, рано или късно ще се стигне до ексцесии на по-умните и по-можещите.

                      Това, което ме възпира да подхвърля на същия път кашон с надпис Oriflame и с коледна изненада вътре, която ще им издуха бараките в провинцията е, че "не съм такъв човек". Обаче всеки си има граница, която веднъж като прекрачи вече е друг и няма връщане.

                      Между другото, някой чувал ли е как е стоял циганският въпрос преди войната? Аз не съм, щото тогава май дори е нямало такъв въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        ЕЕЕЕ...май че ще си правим партия на"влюбените"вмангалите.
                        Това в кавичките е всичко което модератора ще цензурира.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          http://lcweb2.loc.gov/cgi-bin/query/...(DOCID+bg0087) - случайно пападнах на тази информация. Малко, но от сърцето на братския US народ
                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • #14
                            Правила:

                            1. Никога не разговаряй с циганин, каквото и да те пита, ако му отговориш вече си изспуснал позициите си..

                            2. Ако изнаглее, без да говориш ставаш и смело без да да се замисляш му отвърташ як шамар, вариантите след това са два - хуква да бяга с ръка на бузата или започва да те заплашва..

                            3. Ако започне да те заплашва го смазваш незабавно от бой, на място, докато е пред теб, ако го изтървеш, ще трябва ти да бягаш после...

                            4. В напечени ситуации, каквато е била тази, викаш по телефона ченгетата, заключваш колата отвътре но не я гасиш и трябва да си готов да смачкаш крака на някой мангал, който се опита да застане отпред, после само газ никакво спиране каквото и да стане..

                            5. Ако някой има в себе си нещо повече от химикалка, го привежда в боен режим и дава "подпис" за предупреждение / добре е да не е от чекидж....ките "химикалки" с шест "бонбонки", а да има и за десерт...

                            6. Най-добре е да си стоят в гетата, а ние да не стъпваме там...

                            Коментар


                            • #15
                              Ситуацията не беше напечена - мангалът офейка веднага. Щеше да стане, ако го бях хванал.

                              На полицията не звъня, щото са ми ясни и изобщо не разчитам на тях.

                              А, за колата - чел съм разни указания за съпровождане на бронирани коли и за каране на такива. Малката ми кола (с коята бях) е далече от такава машина, но принципите са същите.

                              Това за шестте патрона не го разбрах...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X