Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

    Толкова да сме зле-ужас,
    няколко медии коминтират това
    http://education.actualno.com/news_271918.html

    .......по данни на НОВАТВ,едва 3-ма от 19 участника имат пълни шестици,това означава че едва 1 милион от населението ни е грамотно
    Последно редактирано от Ico_Ns; 22-11-09, 18:25.
    Око за око и светът ще ослепее

  • #2
    До: Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

    И по-зле ще ставаме. Основен виновник - Интернет и безхаберието на даскалите...А защо не и на родителите.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      До: Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

      Ами да,докато има хора които расъждават :Еее голяма работа ,аз само малко на раздумка ,а Вие веднага цензура...
      и все подобни изрази.
      Подобни ,уж безобидни изрази карат мозъка да линее,няма да се учудя след 10 год. да избираме Президент,който говори на К`фо стаа браад..
      Око за око и светът ще ослепее

      Коментар


      • #4
        Re: Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

        Аз и още много хора влизаме, и ползваме интернет ама да сме неграмотни.Да беше интернета, че го резваш и до там.Накарай пубера да чете книги.Стой та гледай как ти носят от 100 кладенеца вода.На моята грамотност и речник са ме научили книгите.

        Коментар


        • #5
          До: Re: Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

          Първоначално публикуван от Redo Преглед на мнение
          Аз и още много хора влизаме, и ползваме интернет ама да сме неграмотни.Да беше интернета, че го резваш и до там.Накарай пубера да чете книги.Стой та гледай как ти носят от 100 кладенеца вода.На моята грамотност и речник са ме научили книгите.
          Лошото е че не само не им помага но и вреди ,пишейки на маймуница забравяме елементарни неща-препинателните знаци например.
          Попитай някой утре ,Кой знак е препинателен?Къде се поставя?ако не ти отговори:
          Ами ония с чАртичката и точка поД нея в края на изречението
          Око за око и светът ще ослепее

          Коментар


          • #6
            До: Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

            Илитерати винаги е имало и ще има. А управляващите не вземат мерки, защото в държавата има достатъчно адвокати, лекари и инжинери...пък някой трябва да пасе кравите, да копае царевицата и да мие тоалетните....в Европа. Тук и такава работа няма вече. А циганите даже не искат и да работят, скоро попитах един защо не работи, а той ми обясни, че за 350 лв. месечно нямало смисъл, жена му вземала повече "сосиални", а и той като откраднел нещо.... За образованието трябва мотивация, а в нашата икономическа действителност няма такава. Колко мутри има с висше образование ? А колко миски ? Ще се учудите ли, ако след 10 години SMS-ицата замени азбуката ? Аз не. Жалко за България...

            Коментар


            • #7
              До: Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

              Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
              Толкова да сме зле-ужас,
              няколко медии коминтират това
              http://education.actualno.com/news_271918.html

              .......по данни на НОВАТВ,едва 3-ма от 19 участника имат пълни шестици,това означава че едва 1 милион от населението ни е грамотно
              Хахаха на базата на 19 човека, заклеймиха България като неграмотна .Телевизията е виновна, не учителите

              Коментар


              • #8
                До: Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

                Аз, на базата на няколко десетки хиляди потребители на Форума, мога да направя приблизително същия извод.

                Коментар


                • #9
                  До: Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Аз, на базата на няколко десетки хиляди потребители на Форума, мога да направя приблизително същия извод.
                  Мда в спама има една тема "Неграмотни постове"
                  А иначе всяко следващо поколение, идва по-неграмотно от предното.
                  Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                  Honda CB 919 Hornet
                  0898849413-Светльо
                  Кръвна Група: 0+

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

                    Първоначално публикуван от Metal Heart (Светослав Митев) Преглед на мнение
                    Мда в спама има една тема "Неграмотни постове"
                    А иначе всяко следващо поколение, идва по-неграмотно от предното.
                    Ааааа, не. Груби сте. Макар и да е така. Аз мога да кажа, че пиша относително правилно и се замислям ако сгреша. Въпреки това познавам много приятели, които направо....абе да кажем, че и аз се учудвам.
                    JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                    Манол Денев

                    Коментар


                    • #11
                      До: Re: Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

                      Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                      Ами да,_докато има хора, които расъждават:_Еее, голяма работа,_аз само малко на раздумка,_а вие веднага цензура...
                      И все подобни изрази.
                      Подобни,_уж безобидни, изрази карат мозъка да линее,_няма да се учудя след 10 год., да избираме Президент,_който говори на "К`фо стаа, браад...".
                      Първоначално публикуван от Redo Преглед на мнение
                      Аз и още много хора влизаме_и ползваме интернет, ама да сме неграмотни._Да беше интернета, че го резваш и до там._Накарай пубера да чете книги._Стой та гледай, как ти носят от 100 кладенеца вода._На моята грамотност и речник са ме научили книгите.
                      Хубаво е, когато човек критикува нечий правопис, сам да умее да използва препинателните знаци.
                      Само с книги не става, трябва и граматика да се чете...
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

                        Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
                        Ааааа, не. Груби сте. Макар и да е така. Аз мога да кажа, че пиша относително правилно и се замислям ако сгреша. Въпреки това познавам много приятели, които направо....абе да кажем, че и аз се учудвам.

                        Е ти си изключение, някакво....
                        Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                        Honda CB 919 Hornet
                        0898849413-Светльо
                        Кръвна Група: 0+

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

                          Възпитаван съм под наслов "Както говориш така и пишеш".Считам го за правилно.Съдейки по това и пускайки си телевизора да проследя политическата увертюра към проблемите на държавата, виждам колко неправилно се говори - масово ! Политици, журналисти и държавни глави, които трябва да са все хора за пример, употребяват "-ме" неправилно.Това да е няма да пиша 218 си пост.Ама не е.
                          Заарине, колега, тук се улабване понякога. : )

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

                            Ако сега направят и проверка, колко от българите могат и да смятат...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проверяват грамотността на децата със състезание по правопис

                              Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
                              Ааааа, не. Груби сте. Макар и да е така. Аз мога да кажа, че пиша относително правилно и се замислям ако сгреша. Въпреки това познавам много приятели, които направо....абе да кажем, че и аз се учудвам.
                              Да бе, и аз така си мислих за себе си,докато не се намеси Тодор (Zaarin),хванах се за главата!

                              Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                              Хубаво е, когато човек критикува нечий правопис, сам да умее да използва препинателните знаци.
                              Само с книги не става, трябва и граматика да се чете...
                              Затова и така съм писъл в първия пост..
                              Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                              Толкова да сме зле-ужас
                              ...и аз съм в кюпа,някъде бях писъл че нямам нищо против и не се сърдя да ме корегират.
                              Око за око и светът ще ослепее

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X