Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Кога съм твърдял да съм истински мъж?
    По никоя линия не ставам - ни се бия жената, ни си бръсна краката
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      Една чистачка на запад от Виена взима 450 Е за 45 часа месечно (необлагаеми)
      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      Ако Лидл дават тук заплата като в Швейцария, например 2000 евро...

      Много е готино така, ако може европейски заплати, ама разходите да си останат български Представи че в България стене следното:


      Месечни разходи:
      такса на входа (или както му се вика на онова дето се плаща всеки месец в апартаментите в панелки) 80лв
      местни данъци 250лв
      ток и вода 400лв
      кабелна телевизия и интернет 220лв
      застраховка и пътен данък на колата 90лв (годишната е 12 пъти по толкова, разделил съм колко излиза на месец)
      ----------
      Общо: 1040 лв на месец заминават задължително, а това дори не е всичко. Примерно още малък наем (или ипотека дето ще я плащаш 40г) 900лв, и т.н. И с Швейцарската Лидълска заплата в джобчето ти ще дрънкат само семки и бонбонки (и най-вероятно само семки, ако успееш да си откъснеш от крайпътния слънчоглед).

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Относно заглавието де, по правилно е " Прост народ, слаба държава". Пък политиците...
        Те това почти изчерпва темата.

        Политиците - те са отражение на същия този народ.

        Впрочем това не променя факта че сме в горните 10% от световното население, по читавост на държавите. Не че е висока летва ама все си е постижение.

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
          Много е готино така, ако може европейски заплати, ама разходите да си останат български Представи че в България стене следното:


          Месечни разходи:
          такса на входа (или както му се вика на онова дето се плаща всеки месец в апартаментите в панелки) 80лв
          местни данъци 250лв
          ток и вода 400лв
          кабелна телевизия и интернет 220лв
          застраховка и пътен данък на колата 90лв (годишната е 12 пъти по толкова, разделил съм колко излиза на месец)
          ----------
          Общо: 1040 лв на месец заминават задължително, а това дори не е всичко. Примерно още малък наем (или ипотека дето ще я плащаш 40г) 900лв, и т.н. И с Швейцарската Лидълска заплата в джобчето ти ще дрънкат само семки и бонбонки (и най-вероятно само семки, ако успееш да си откъснеш от крайпътния слънчоглед).
          От колко време не си се прибирал в КаЭмБея?
          Ето ти сметка за 160 кв. в Центъра:
          такса на входа - 50лв
          местни данъци 1250 лв за един човек годишно, щото "не е основно жилище", на жинЪтЪ - още толкова, та общо 2500 лв.
          ток и вода 200 лв. месечно
          парно - 200 лв. месечно (що го забравяте това?), лятото - 30 лв. топла вода.
          интернет 50 лв.
          кабелен телефон - още 50 лв.
          застраховка и пътен данък на колата - ужасТ, дал си някакви смешни дребни цифри [90лв (годишната е 12 пъти по толкова, разделил съм колко излиза на месец)] ама айде, Гагич е мноУ тъп и кара коли с големи бензинови двигатели...

          Та, мислим дека сме ги стигнАле... коЙ са теЯ, дето ми ги даваш за пример?
          Мигар не знаЙш, че в Клета Майка са най-скъпи горивата, токът, отоплението? В света това! Да-да, в света!
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            Много е готино така, ако може европейски заплати, ама разходите да си останат български Представи че в България стене следното:


            Месечни разходи:
            ...ток и вода 400лв
            кабелна телевизия и интернет 220лв
            ...
            Тва къде? Щото у Брюксел ми обадиха 50 наши лева за телевизия, за нет не съм питал. Помня че се карахме, турили ми го у социалния пакет, пък аз исках да си нося сателитка към БГ телевизия.
            Ток и вода 400 лв... аз тука плащам по 300 само за ток, като съм сам.

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              аз тука плащам по 300 само за ток, като съм сам.
              Тва къде?

              Щото аз в къща в Драгалевци се отоплявам само с ток и до 300 лева съм го докарвал само веднъж. С две малки деца.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                . аз тука плащам по 300 само за ток, като съм сам.
                Биткойни ли копаш?
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Биткойни ли копаш?

                  Климатик 12-ка.

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Климатик 12-ка.
                    И за отопление? Е тогава отпада "парното". Ама пак е много.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Що да е много? Човекът може да седи по гащи и потник на отворен прозорец - ово йе стандарт.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Ето ти сметка за 160 кв. в Центъра:
                        Хехе. На стоишейсе квадрата и то в Центъра живеете ти, Вальо Златев и още двама. Като искаш да имаш мустаци као истинските баровци - ше си купиш и гребенче.

                        90 квадрата панелка в Дружба:
                        - ток - около 40 лева месечно
                        - още около 40 - режийни - вход, ток на общите помещения, студена вода (на общ водомер сме)
                        - топла вода - 30-50 лева мес
                        - парно - 100-120 лева месечно. На парното и топлата вода не мога да им хвана спатиите щото плащам на база и в края на сезона изравняват. Тая година бях 300 лева на възстановяване, миналата - около 150 на доплащане
                        - телевизия и интернет - 46 лв. Най-скъпият пакет на ментел, със всички филмови и спортни допълнителни пакети.
                        - данък - около 250 лева годишно

                        В най-натоварените (зимните) месеци общо плащам около 300 лв месечно, и то с допълнителните глезотиЙ - моя личен жисием и три сим карти с дата.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          ...Като искаш да имаш мустаци као истинските баровци - ше си купиш и гребенче...
                          +1
                          От 20год съм в бранша са автомобилите и не познавам тарикат с четири литрово Хеми за кеф(а познавам бая народ, в т.ч. и баровци)...
                          ПП.Сумарно сметките ми са горе-долу като при Винд-а(парното ми е повече поради обективни причини).
                          ПП2.Дай боже в най-скоро време, средностатистическия българин да докара твоя стандарт...
                          Последно редактирано от ЕМО; 24-06-18, 23:28. Причина: допълване
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                            +1
                            От 20год съм в бранша са автомобилите и не познавам човек с четири литрово Хеми за кеф(а познавам бая народ, в т.ч. и баровци)...
                            ПП.Сумарно сметките ми са горе-долу като при Винд-а(парното ми е повече поради обективни причини).
                            Сори, но какво е това 4 литрово Хеми?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              На стоишейсе квадрата и то в Центъра живеете ти, Вальо Златев и още двама.
                              Е, не е баш тъй. Има бая жилища строени отпреди ТЗВ, когато такава квадратура е тривиалност (ся, кое и колко е "център", е друг въпрос).
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                +1
                                От 20год съм в бранша са автомобилите и не познавам човек с четири литрово Хеми за кеф(а познавам бая народ, в т.ч. и баровци)...
                                ПП.Сумарно сметките ми са горе-долу като при Винд-а(парното ми е повече поради обективни причини).
                                Гагич се прави на умрела лисица. Залагам кило козе сирене че въпросните стоишейсе квадрата не ги ползва за жилище, а за офис. Демек сравнява круши с ябълки.

                                А Хемито не му е за хоби, а да ходи да секвестира житцето на хората.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X