Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
    Падането на България е улеснено от разделянето и на няколко по-малки царства. През България са преминавали и кръстоносните походи и свързаните с тях грабежи и убийства над населението. Тогава тук се появява и чумата. Чумата е биологическото оръжие на Кортес срещу инките. Българите не са имали имунитет, а тюркските племена вече са били преживели тази болест. При липса на хора за попълване на войската остава варианта с отбрана на по-надеждни крепости. Врагът мята в крепостта тела на починали от чума. Ние нямаме запазени сведения за чумата в България, но за Англия има. Когато чумата идва на острова, тя се пренася главно от бълхи и плъхове. Епископите веднага препоръчват избиването на всички котки в градовете, като оръдие на дявола. Препоръчват всички граждани да се събират на площада всеки ден за молитви, вместо да изолират болните. При нас не е било по различно. Имало е масов мор и на населението му е трябвало много дълго време за достигане на предишният брой. Не е бил повторен и съюзът на Тервел с Лъв III срещу арабите от 717 година. Били сме лесна плячка за всеки.
    Това... на каква база знания стъпва ? В смисъл получени къде - в "основното", "средното" образование или ПУЦ (ВУЗ) ?
    Щото са ... абсолютни глупости!
    И не - не се заяждам, питам наистина щото се изумявам каква огромна (!!!) група от населението се "образова исторически" от:
    - Време разделно
    - Капитан Петко Войвода
    - Токораз Исто (съвременен някакъв писарушка, дето вече го гледам избистри Тангра и (пра)българите, та е стигнал до световния заговор да се крие славната история на българският род - а именно скриване българските корени на ... крал Артур )...

    /а едно време се смеехме на бай Йоло Денев .... - колко сме били прости!
    Хората пАра направиха от убежденията му.../

    П.П.: не мога да подмина обаче с лека ръка единствено таз "черешка", че тюрките били придобили "имунитет срещу чумата" ....
    и че е "био оръжието на Кортес" - демек и испанците са го владели "имунитетот" . Или как - превземали са америката с противогази... - модерна работа

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от BulAf
      П.П.: не мога да подмина обаче с лека ръка единствено таз "черешка", че тюрките били придобили "имунитет срещу чумата" ....
      и че е "био оръжието на Кортес" - демек и испанците са го владели "имунитетот" . Или как - превземали са америката с противогази... - модерна работа
      За Кортес не знам, но холандците пренесли шарката в Америка.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        ... но холандците..
        И те.
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
          И те.
          Т.е. и те са евреЙ, т.е. фашисти и геюве! (с) М. Глишев
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
            Драги, един мой човек е казал, че Алойзыч е тъпак...

            Щото нали, тръгнал на изток, вместо на ЮГ - )))))))
            Дранг нах Зюден? А нахер? На гости на дучето? Спагети и тарантелла?
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Дранг нах Зюден? А нахер? На гости на дучето? Спагети и тарантелла?
              И така чак до Родезия. ...
              Злато, петрол, диаманти, метали всякакви.,
              Много народ за превъзпитаване в немска пунктуалност....
              Ех, Алойзич, Алойзич...

              Дранг на'х на зюден. ))

              This Is Afrika.
              ))
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Т.е. и те са евреЙ, т.е. фашисти и геюве! (с) М. Глишев
                Не. Точно тея балъци са доста изостанали в пренасянето на разните му шарки. ))) има няма с век-два.
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Бе нещо ми куца на мен... Евреи, като еквивалент на фашисти и гейове, в същото време такива, понеже носили шарка в Америка!
                  Може ли нещо разяснение, ама по-като за прости.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Бе нещо ми куца на мен... Евреи, като еквивалент на фашисти и гейове, в същото време такива, понеже носили шарка в Америка!
                    Може ли нещо разяснение, ама по-като за прости.
                    Не четеш форумЪт сериозно. Аз тук научих за този:

                    Първоначално публикуван от Манол Глишев, мръсен соросоЙд
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                      И така чак до Родезия. ...
                      Злато, петрол, диаманти, метали всякакви.,
                      Много народ за превъзпитаване в немска пунктуалност....
                      Ех, Алойзич, Алойзич...

                      Дранг на'х на зюден. ))

                      This Is Afrika.
                      ))
                      Не знам за твоя агент, ама гугъл мапс ми го мери къде 8000 километра между Берлин и Хараре, тва по въздушна линия. Я му дай координатите на твоя агент да го преслушам?

                      Щото на Алойзевич всичките тия ресурси са му се намирали далеч по близо. Вкл и лични подмити момци готови за германизация. Ей го прибалтите коя година вече си празнуват почетната гибел на о бозе опочившите шуцштафел локални дивизии.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Доминиращи хаплогрупи ДНК в народите на Европа:
                        I2 - протоевропейци
                        R1 - индоевропейци
                        E - северноафриканци
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Я, румънците били българи.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Я, румънците били българи.
                            Да, ама нали сърбите не беха, пак според теб?
                            Иначе имаше тука пускани някакви други "диаспори", където излизахме роднини със шведите и турците едновременно...
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Бе тая е мътна и кървава.
                              Ма ние (щот аз за себеси отдавна съм го установил) наистина излизаме преко-неандерталци (протоюропейци, без никво -индо). Пък и с шведите продължаваме да се родеем - протоюропци - нали (ся, северни, южни - подробности). И гърците са семити - определено. Само с турците, не знам какво е това разминаване.


                              ПП
                              Освен мътна и кървава, тая работа е и изключително относителна (освен, че аз съм неандерталец), това е само една от безбройните картинки.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                Допълнение към Ясен.
                                Историята е три модела:
                                -"академична"(тесните специалисти)
                                -"професионална"(хората които професионално се занимават с история)
                                -"за ширпотреба"(това което се преподава на мат'ряла в училище)
                                В 99% от случаите, първите две нямат почти НИЩО общо с последната...
                                Не е по темата, но искам да попитам нещо. Понеже съм любител историк и аз искам да прочета материалите по "академична" и "професионална" история. Не вярвам да са свръхсекретни и чак толкова недостъпни. Преди време Лудото Куче спомена, че са им давали да четат подобни "апокрифи" във факултета по история. Петьо Търтея пък писа, че граф Игнатиев има пръст в смъртта на В.Левски. Откъде могат да се прочетат тези неща?

                                Оказа се, че имам много по- подробни познания за Тридесетгодишната война/тя ми е слабост/, отколкото по българска история. И не ми казвайте : "Търси в Интернет", а моля да посочите конкретна книга или линк.
                                Благодаря предварително.
                                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                                имат право да гласуват на избори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X