Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Напълно съм съгласен с Търтей. Механизмите са точно такива, ама Ганя или тЕрикатее, или се жалва, че нЕма избор. В една фирма в производството на изключително важни стоки, редовно викат работниците си (вишисти) в събота, срещу 20 лв (по регламент се рАботи понеделник-петък)- 18-та година от третото хилядолетие в София... И разни лели ходят да рАботят, щото имали студенти и т.н. и ги е страх да не ги увОлнят.

    Забелязвате ли колко нощни гишета на аптеките затворИха? Това е така, защото на много места надницата за дневно дежурство е същата (или близка) като тази за нощно... И всеки фармацевт предпочита да си спи вкъщи през нощта, вместо да продава презервативи, спирт (за пияндурниците) и аналгин, за същите пари. Естествено, по стар вуйчовски обичай и по този въпрос, от етера звучи тревожното: "нЕма кой, нЕма кой, нЕма кой"!

    Иван Терзиев също е прав! В една голяма "аутсорсинг" (ммм, каква ужасна дума) компания, става точно така - напускаш, след което повторно се явяваш на интервю, но вече целиш други пари (или пък отиваш при конкуренцията за малко, после пак се връщаш - един вид се изкачваш на зигзаг). Даже по едно време това беше единственият възможен начин за повишение!

    Аз, барабар Петко, също навлизам в IT сферата и смея да кажа, че ми се получава, а и ми е доста интересно. Една от многото причини беше тази - предпочетох техниката и автомобилите да ми останат хоби, вместо мизерно заплащана професия.

    За Владо - никой не говори тук за "диктатура на пролетариата", Куциян, Белене и др. Това вече е играно и знаемЕ до какви катастрофи води. Просто ние, типично по балкански, задръстихме и запушихме икономиката по всякакви възможни начини. Един укрива данъци и осигурява всички на 500 лв, друг изобщо не осигурява никой и е в черната икономика, трети директно крадНе, четвърти си е изградил монопол, пети цоца от субсидии и проекти, а често - всичкото това е в едно.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
      ...

      Аз, барабар Петко, също навлизам в IT сферата и смея да кажа, че ми се получава, а и ми е доста интересно. Една от многото причини беше тази - предпочетох техниката и автомобилите да ми останат хоби, вместо мизерно заплащана професия.
      ...
      Ех, ако знаеш грамотен монтьор какви пари си докарва... В пъти повече от нашите. Дано не ти омръзне да кибичиш по цял ден зад монитора, и да гледаш само Еклипса, или подобни буквички...

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение

        Забелязвате ли колко нощни гишета на аптеките затворИха? Това е така, защото на много места надницата за дневно дежурство е същата (или близка) като тази за нощно... И всеки фармацевт предпочита да си спи вкъщи през нощта, вместо да продава презервативи, спирт (за пияндурниците) и аналгин, за същите пари. Естествено, по стар вуйчовски обичай и по този въпрос, от етера звучи тревожното: "нЕма кой, нЕма кой, нЕма кой"!
        Явно си младеж и нямаш спомен как за цяла София имаше една денонощна аптека, един денонощен гастроном и 3 денонощни бензиностанции.

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Ех, ако знаеш грамотен монтьор какви пари си докарва... В пъти повече от нашите. Дано не ти омръзне да кибичиш по цял ден зад монитора, и да гледаш само Еклипса, или подобни буквички...
          Аз знам.Само чее еее , трябва да си събере екип от грамотни такива да работят за него И да инвестира няколко милиона.И някои други работи.И да ти кажа тактв екип само със заплащане се не събира.Трябва да го умееш това.Да контактуваш с хората.Че ние автомонтьорите сме чешити.А добрите - маани .Аз съм от екипа и съм на на мнение , че събралият ни го заслужава.
          И да знаеш , че професионалист , който си обича професията става такъв.И не може да му омръзне.Ъндъстейн , анлъдън , понял , компри , ферщан ду , капиш , бехрепе , компренде амиго?
          За тези двадесет години , ти прелитайки като пчеличка от фирма на фирма , Бай ти Vlado_ts е създал и въздигнал фирма с международна репутация.И тук на всеослушание го учиш на неща, от които хал хабер си нямаш.Моля те , задръж малко темпото.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            За тези двадесет години , ти прелитайки като пчеличка от фирма на фирма , Бай ти Vlado_ts е създал и въздигнал фирма с международна репутация.И тук на всеослушание го учиш на неща, от които хал хабер си нямаш.Моля те , задръж малко темпото.
            Ти пък! Колко му е да си регистрираш фирма и да работиш? Друго си е да си специалист в IT сектора, не всеки го може. То си трябва образование, интелигентност, желание. А да създадеш фирма, да плащаш заплати, данъци и така нататък е проста работа.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              А да създадеш фирма, да плащаш заплати, данъци и така нататък е проста работа.
              + 1 куфарче с "червени пари" (conditio sine qua non).
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Явно си младеж и нямаш спомен как за цяла София имаше една денонощна аптека, един денонощен гастроном и 3 денонощни бензиностанции.
                Дори да не знае, какво променя това в контекста на темата? Като иска някой да отваря денонощна аптека, веднъж трябва да подбере място за достатъчен оборот, и втори път да намери персонал, навит да работи срещу съответното заплащане. Не се ли случат и двете, денонощна аптека няма.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  ...И тук на всеослушание го учиш на неща, от които хал хабер си нямаш.Моля те , задръж малко темпото.
                  Аз някого да уча??? В грешка си! Нито му разбирам на работата, нито той на моята.
                  Първоначално публикуван от scorpion_bg
                  Ти пък! Колко му е да си регистрираш фирма и да работиш? Друго си е да си специалист в IT сектора, не всеки го може. То си трябва образование, интелигентност, желание. А да създадеш фирма, да плащаш заплати, данъци и така нататък е проста работа.
                  Битува мнението, че заварчик заслужава за 1200 лв. да е по цял ден у цеха. Щото малко сме работили и не сме били ефективни. После у Франция почват да бачкат 6-7 пъти по-ефективно, и затуй заслужавали 4 000 евро чисти.
                  Затуй се обадих.
                  Като че ли някои колеги се дразнят, че и в БГ има заплати на ниво на белия свят.
                  Поне с такова впечатление останах.
                  Последно редактирано от Ivan Terziev; 06-06-18, 20:29.

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    + 1 куфарче с "червени пари" (conditio sine qua non).
                    Ами няма да повярваш, ама тия с куфарчетата трудно издържат 20 години.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Битува мнението, че заварчик заслужава за 1200 лв. да е по цял ден у цеха. Щото малко сме работили и не сме били ефективни. После у Франция почват да бачкат 6-7 пъти по-ефективно, и затуй заслужавали 4 000 евро чисти.
                      Затуй се обадих.
                      Като че ли някои колеги се дразнят, че и в БГ има заплати на ниво на белия свят.
                      Поне с такова впечатление останах.
                      А нищо, нищо. Просто опитай някой ден, пък тогава пак ще говорим. Иначе си прав де. Донякъде.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Ами няма да повярваш, ама тия с куфарчетата трудно издържат 20 години.
                        Е, то само с 1 куфарче не става. После трябват 2-3-5 необезпечени кредита със заб(р)авено изплащане, некоя банка да фалирне и не 20 години, ми от векове за векове!
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Е, то само с 1 куфарче не става. После трябват 2-3-5 необезпечени кредита със заб(р)авено изплащане, некоя банка да фалирне и не 20 години, ми от векове за векове!
                          Възможно, но това не са болшинството от съвременните фирми. Малки и средни. Повечето са създадени с труд, лишения, недоспиване и така нататък.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            А нищо, нищо. Просто опитай някой ден, пък тогава пак ще говорим. Иначе си прав де. Донякъде.
                            Moже и до там да се стигне, да наемам хора. Ама пак да си кажа - не всекиму е отредено да е чорбаджия. Може на мен да не е писано.
                            В КМБ са такива заплатите, щото пазар, демек докато има кой да бачка за тия пари. Не, че работим малко, некачествено и т.н.
                            За картела у нашия сектор вече писах с конкретни имена, и директно в прав текст са ми казвали за тия договорки. CEO на голяма фирма, не ЕЖК.
                            Ама спря да минава, що ли.
                            Щото не ни е страх да сменим 11 фирми за 15 г. официален стаж.
                            Само да ви кажа, че по белия свят дори следването водят за стаж, аз поне не знаех.
                            Някои вземат по 450 евро дневно, после минават по нашия данъчен закон с БГ фирма. По техни критерии имам над 20 г. стаж, и се цени и плаща. Не като по заводите тука - като минеш някакви години и те водят за одъртял.
                            Последно редактирано от Ivan Terziev; 06-06-18, 20:47.

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              В КМБ са такива заплатите, щото пазар, демек докато има кой да бачка за тия пари..
                              Няма да повярваш, ама то в цял свят е така. Е, с малки исключения. Труда е стока, продава се за толкова, за колкото има кой да го купи.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                                Малки и средни.
                                Така може. Щото за големите отдавна съм казал:
                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
                                От мен само три думи:
                                1. Няма
                                2. Случайни
                                3. Неща
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X