Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Неква форма на самодоказване ще да е. Независимост от родители + живот "на запад от Калотина, че и от Никелсдорф даже". За последното съм съгласен, че важи обратната максима на тази на Цезар "По-добре първи на село, отколкото втори в Рим", т.е. по-добре хамалин на Запад, отколкото какъвто и да е служител на бюро в Клета Майка.
    Всеки младеж трябва да мине от там.Да го поучука живота, утре къща ще издържа .. За второто хич не съм съгласен. Имам познати които си бачкаха у кмб за външни компании, видяха ги че са кадърни люде, и си ги дръпнаха навън.
    Инвестирал ли си в себе си, какви хамали и 5-10лв ...?

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      За второто хич не съм съгласен. Имам познати които си бачкаха у кмб за външни компании, видяха ги че са кадърни люде, и си ги дръпнаха навън.
      Е, именно - защо ги дръпнаха навън, а компаниите не дойдоха тука? И защо хората се съгласиха да ги "дръпнат навън" (нали не са ги отвлякли упоени в чувал)?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Инвестирал ли си в себе си, какви хамали и 5-10лв ...?
        Ама що си дописваш в движение мненията си?
        Може грешно да си инвестирал в себе си и да си герой от онази моя любима песен: "Э-э-эхх, Ваня-Ваня, мы с тобой в Париже нужны как в русской бане лыжи" ?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Gagic, ноу добре се е орЕнтирал младьежа, разбира се не без бащиния пример, де. Имаш си закваска, образование, бекъп, резервни изходи и желание да опиташ от всичко. Така се прави. Като станеш на 35, почваш с реалното планиране, но на база личен опит (родителкият такъв, както и напътствията винаги са бошлаф) требе си матрЯл зад гърба. Друго си е като кажеш от първо лице "пък аз, като бях на нефтените платформи в Норвегия..." примерно. Споко, ш'са кротне момчето, сега му е времето за експерименти.

          П.П. Мдам, докато измъдря горното и проведа 4 телефонни разговора, Живко ме преварил. Именно.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Gagic, ноу добре се е орЕнтирал младьежа....
            В крайна сметка, макар и не по начина, по който съм си го представял, резултатът засега съвпада с моите предвиждания за евакуация:
            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
            Така или иначи - иде втори 9-ти септември. Ще прилича много на първия. Отявлени форумджиЙ ще участват ударно в чистките. Динко от Ямбол ще бъде реввоенком.
            Аз
            Но съм обещал като евакуирам сеЙменството "somewhere over the rainbow" да се върна да погледам сеЙр.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              В крайна сметка, макар и не по начина, по който съм си го представял, резултатът засега съвпада с моите предвиждания за евакуация:
              Ти ли бе? Ш'са евакуираш, ама друг път. В типично твой стил, ще сложа бас, че ш'се пенсьонираш и ш'си умреш тук.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Ама що си дописваш в движение мненията си?
                Може грешно да си инвестирал в себе си и да си герой от онази моя любима песен: "Э-э-эхх, Ваня-Ваня, мы с тобой в Париже нужны как в русской бане лыжи" ?
                Ако имаш 5гр акъл в "кикерицата", детO има една приказка , ще си претеглил правилно инвестицията, след което започва копането. Има едно златно правило на 7-те п-та.Гласи:
                Предварителното Правилно Планиране,Предодвратява Пълно Последващо Посиране.

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Ако имаш 5гр акъл в "кикерицата", детO има една приказка , ще си претеглил правилно инвестицията, след което започва копането. Има едно златно правило на 7-те п-та.Гласи:
                  Предварителното Правилно Планиране,Предодвратява Пълно Последващо Посиране.
                  Не става. Ще видиш като пораснат децата ти. Ти имаш някакви планове за него, ма то си има съвсем различно виждане по въпроса, а ти си некъф изкуфел дрЪт тъпанар, що да ти ходи по гайдата?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Ти ли бе? Ш'са евакуираш, ама друг път. В типично твой стил, ще сложа бас, че ш'се пенсьонираш и ш'си умреш тук.
                    Ако пенсионната рИформа продължава все тъй успешно, нема да дожив...ея/еем възрастта за пенсия. Но със сигурност ще доживеем посрещането с бъклица, дрян и ракия с мед и... онез там подмити най-отпред. Нещата яко натам вървят.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Да се пенсионираш и да разчиташ на пенсията, са две съвсем различни неща. Ти няма да идеш никъде. Не защото тук ти харесва, а заради това, че досега си седял тук. Леко объркани причина и следствие, но с желязна логика.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Не става. Ще видиш като пораснат децата ти. Ти имаш някакви планове за него, ма то си има съвсем различно виждане по въпроса, а ти си некъф изкуфел дрЪт тъпанар, що да ти ходи по гайдата?
                        Става, става. Планове до толкова,че родителя правилно да е преценил какви са насоките на развитие/интересите, и да ги насърчава с подходящите мерки. Има го и факта,че лапетиите са толкова непостоянни, че ..., което пак опира до родителите, своевременна реакция/корекция.

                        п.с щото учил вишУ, завършил вишУ, пък влачи таблите или касетките на общо основание?

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Ти няма да идеш никъде. Не защото тук ти харесва, а заради това, че досега си седял тук. Леко объркани причина и следствие, но с желязна логика.
                          Така де, приЙбах сА и изпуснАх влака. Ма аз говорех за евакуация на сеЙменството, не за лична такава. Аз ще бъда тук и ще злорадствам

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          Става, става. Планове до толкова,че родителя правилно да е преценил какви са насоките на развитие/интересите, и да ги насърчава с подходящите мерки. Има го и факта,че лапетиите са толкова непостоянни, че ..., което пак опира до родителите, своевременна реакция/корекция.

                          п.с щото учил вишУ, завършил вишУ, пък влачи таблите или касетките на общо основание?
                          Е, така, де - синът ми отказа да учи право в Клета Майка, тъпотия било, обяви, че ще "учи морско право в Холандия" Викам му: никой не учи психиатрия или неврология без да е учил обща медицина преди това. Завършѝ тука, па специализирай ако щеш лунно право където искаш после - аз съм насреща. Пък си беше избрал некъв ПУЦ дето после песента на Висоцки щеше да кънти в ушите му със страшна сила. Ма н`ам-си кой си негов съученик и еди-кой си (да не казвам кой на кого беше син ) щял да ходи също да учи там. Е, онези изкараха по една година и ги изхвърлиха (или сами се отказаха)... Записа и завърши тука бакалавърско некакви финанси, банки. Викам му: "Учреди си банка, па си я управлявай, щото освен да се кукнеш в некой клон да лъжеш хората колко е хубава "Бяла карта", за друго никой няма да те наеме в банка"
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Е ма колко готино звучи "Master of science" ...


                            . Викам му: "Учреди си банка, па си я управлявай, щото освен да се кукнеш в некой клон да лъжеш хората колко е хубава "Бяла карта", за друго никой няма да те наеме в банка"
                            Ама така де = "Мъдрост чрез страдание..." то и в Библията е казано ...


                            А бре нимой така с твоето чадо.Имам познат който завърши УНСС, започна в една от фирмите от които редовно американците искат екстрадиране на някой българин -обикновен служител, стигна до заместник меринджей, ама не ще да става Главен меринджей.Намери си другаде работа в друга фирма, напусна тази и поработи в другата, стана Шеф, ходи на няколко обучения, ама не искаше да ходи само в САЩ .

                            Отиде на тестове и спечели международен конкурс за работа за една международна институция.

                            Междувременно си купи апартамент в центъра на София за 110 000€ и отделно последен модел хибрид.И т'ва за има нема 7-9 години.ДОбре ли е?

                            Не ги подценявай банкерите и икономистите - някои са голуеми подводници ...Винаги ще намерят начин как законно да ти вземат парите, че и лихва да си сложат над взетото от тях ...па ако ще дори и закона да е против тях те ще си платят на когото трябва и ще го променят както на тях им отърва ...

                            Ака ухиленио арменецо от Булбанк ...

                            ===============================================================


                            А по темата:

                            Оти има много умни избиратели у Бг-то, та затова умните сме си омръзнали и си избираме малоумни да ни управляват да ни е по-интересен животът.И след като ги изберем се чудим защо на задника ни е "поникнал" майсил ..
                            Последно редактирано от Justif; 12-06-18, 15:07.

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                              Междувременно си купи апартамент в центъра на София за 110 000€ и отделно последен модел хибрид.И т'ва за има нема 7-9 години.ДОбре ли е?
                              Това прилича на онзи виц:

                              - Моят син е голям юнак. По моите стъпки върви. Занимава се с недвижими имоти, работата му върви супер. Прави големи пари, даже
                              на гаджето си наскоро подари апартамент в Париж...
                              - И моят син е голяма работа. Отвори си собствен автосалон. Продава коли на поразия. И той прави големи пари. Миналата седмица подарил на гаджето си чисто ново Ферари...
                              - А моят път е банкер. Собствена банка си направи. Парите му не можеш да ги преброиш. Вчера на гаджето си дал огромен кредит, без лихва за 30 години...
                              В това време към тях се приближава четвърти:
                              - За какво си говорите?
                              - Абе хвалим се с децата си.
                              - Ох, моят син стана хомосексуалист. Не мога да се похваля, че много се е издигнал. Обаче пък се оправя в живота, мамка му. Ей на - апартамент в Париж му подарил някой, чисто ново Ферари кара, а вчера и безлихвен кредит за 30 години му отпуснали...
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Ха-ха.

                                Важното е да е весело.

                                На теб май майтап ти се чини, ама да не стане така, че вместо да гледаш сеИр, да уЧастваш в сеИр ... и в един момент синковеца ти от чужбина да те измъкне от участието в сеИра ...

                                А то че натам вървят/ги тикат нещата е вярно...Ама на тоя простодупен народ му харесва и май му е много хубаво ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X