Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Работех с едни камиони в Германия, и там имаше такъв човек, българин - цял живот полицай, и като млад пенсинер, решил да кара камион. Лошото беше, че той и личната си кола не можеше да кара що годе добре, а се беше цанил да кара хенгери със сменяеми контейнери(контейнери с крачета, под които камиона и ремаркето се вкарват и изкарват сравнително прецизно). За по-лесно му дали прицеп отначало, а той тръгнал да закача полуремаркето откъм стоповете. Да не говорим, че ползваше две навигации едновременно и въпреки това много рядко успяваше да не се загуби. Избягваха да го пускат да работи сам, но въпреки всичко не го уволниха, и до сега продължава мъчителната му преквалификация. Не знаеше бъкел нито немски, нито английски, само малко руски. Постоянно повтаряше че иска на всичко да се научи, записваше си доста неща...но пусто трудно ги запомняше и още по-трудно ги възпроизвеждаше.

    Не е достатъчно човек да иска, трябва и да може.

    ПП: А по повод коментар... Това не е виц за полицаи да не се обиди нЕкой.
    Ха, бат Цецо, то шофьорлъка е талант, или го имаш, или го нямаш. Както всичко на тоя свят. Кефиш!
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • #47
      От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

      То пък един талант-да мизеруваш по границите,и да спиш в кабината,все едно си говориме за ядрени инжинери.

      Коментар


      • #48
        От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        То пък един талант-да мизеруваш по границите,и да спиш в кабината,все едно си говориме за ядрени инжинери.
        Е да де ама не е седнал тука да се оплаква от 100 левовите винетки
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #49
          От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          То пък един талант-да мизеруваш по границите,и да спиш в кабината,все едно си говориме за ядрени инжинери.
          Айде на бас че има калпави и свестни шофьори.

          Коментар


          • #50
            От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            То пък един талант-да мизеруваш по границите,и да спиш в кабината,все едно си говориме за ядрени инжинери.
            Съгласен, не е философия, но пък не е и баш за всеки, а и всеки хванат от улицата не може да го работи, без поне малко време да се понаучи. Отделно и там има разлики къде колко трудно. Тия спящите по границите, правят една две по-сложни маневри на седмица. Други минават по 700километра на ден, и сменят по три пъти контейнери или разтоварват на няколко места. https://youtu.be/mo_f8Sm59kM
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #51
              От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

              Всичко е въпрос на практика .Преди 3г ,взех и аз изкарах Д и Е ,зер няма цял живот да съм полицай я.Повечето ми приятели са международни шофьори,кой с 3,кой с 2 техни си камиони.Та от тогава през отпуската покарвам при тях по 1 месец.Та съм я опитвал и от таз баница,пари се изкарват,но докато ме държат тук на работа ,няма да карам навън.Повечето от камионджиите токова са свикнали на този начин на живот че даже и не си представят друг.Колега ситуацията от клипа съм я играл,не мога да върна назад двуосното ремарке и да го прикарам на една рампа.Пот тече от мене като из ведро,чеша се по голата глава ,там където не ме сърби и напрАВО ми пуши главата.Гледам един стар камионджия българин,все едно видях папата.Ела брад го вкарай това ремарке щото още малко и си тръгнах пеша за България.Човека вика като не можеш да го вкараш назад ,го вкарай на пред.И аз гледам като гръмнат.Закачай ремаркето отпред на бронята на Мана и си го бутай като количка където искаш.Направо се родих и никога няма да го забравя тоя човек.

              Коментар


              • #52
                От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                Не че искам да се заяждам, ама като гледам повечето виждат инвестицията в образование като да изкарат още една категория за шофьор.

                Не мислите ли, че след 40 години имаш още почти 30 да се трудиш /като изключвам разбира се полицаите и другите категории тежък труд, които се пенсионират рано/. Та, инвестиция в доразвиване на занаята не е лоша. Не е нужно да е и курс, просто може да гледаш в настоящата ти работа какво правят по-горните нива, да поискаш мацката с големите цици вместо фелацио да ти покаже ексел, може да се загледаш в ингилизките думички, може пък и да прочетеш нещо по темата с новите технологии или иновации............и за това не се искависше образование, а желание.

                Аз преди четири години започнах да уча един език и да го ползвам, сега мисля да захвана още един, вече се оправям с ексел на ниво той на мен да помага а не аз на него.................а съм само на 43, по следата на жизнения си път.

                А да, имам категория В, мислех си да изкарам С и Е, ама като гледам, при толкова много желаещи около мен, просто ще си наема шофьор.
                Инвестирайте в знания, които веднага ще ви влязат в употреба, а не в неща, които са модерни. Всичко учено и не използвано веднага се забравя. Справка аз, дет знаех перфектно руски и френски, ма са се оправям на английски и ше уча немски. Та мисля си и без това съм полигамен, що па да не стана и полиглот

                Коментар


                • #53
                  От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  Всичко е въпрос на практика ...
                  Теорията и практиката са малко като Нютон и ябълката...Има шАфИори дето никога няма да разберат що е то кинетична енергия...Не защото нямат желание,а защото като им се наложи да се борят с нея,после ги остъргват от кабината...Има и инженери дето не вдяват как Кольо Фичев е строил мостове с помощта на една...тояжка....Не е нужно да знаеш много...трябва да знаеш кога ще ти потрябва...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                    В Германия много карат такива композиции, и има доста опитни шофьори. Тия сменяеми контейнери, също са доста характерни.

                    Но вътрешните превози са много различни като работно време и напрежение. Обикновенно имаш нещо като разписание къде в колко часа да бъдеш всеки ден, почти постоянни няколко маршрута. Толеранса за закъсненията е доста малък и варира от 5 минути до към най-много половин час. Предвиденото време за смяна на контейнерите е двайсетина минути, често ги оставяш и взимаш от рампи. Сравнително често и мястото пред рампите е доста ограничено. Има и случаи когато се сменят и двата контейнера едновременно, поставени един зад друг. Обикновенно за един работен ден се сменят поне два-три пъти контейнери и се минават 500- 700км.Не е философия, но за начинаещи е доста сериозен стрес, трябва човек да учи бързо. А въпросния колега(нищо не намеквам, че е бивш полицай, просто съвпадение), директно на дълбокото - определено неопитен шофьор, технически некомпетентен, без никакъв западен език, без чувство за ориентация и със слаби познания по география. И най-лошото, трудно се учи - аз отидох около месец след него, карах сам всякакви камиони, включително и последния месец хенгер със сменяеми контейнери, и се справих с всичко, без да съм пътувал преди това , а колегата и до сега има доста затруднения(месеци след като напуснах).

                    То шофьорлъка не е баш обучение, та сме доста извън темата, но тя в съществената си част приключи.


                    Имах и друг колега, станал от дребен строителен предприемач, пак шофьор. Но човека го е направил по правилния начин - на двойка с друг човек, постепенно, без излишен стрес. Имаше и шофьорско образование от училище. И като минимум е започнал да учи английски... Всичко това над 50годишна възраст. Справяше се добре.


                    Езиците като допълнително обучение винаги са от полза, но за тях също има доста фактори, от които зависи ефективността на усвояването им.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                      Справка аз, дет знаех перфектно руски и френски, ма са се оправям на английски и ше уча немски. Та мисля си и без това съм полигамен, що па да не стана и полиглот
                      Знам английски, че и съм го учил що годе в училище... Но откакто ми се наложи да уча, и ползвам немски... катастрофа. Т.е. разбирам си пак на английски, но определено трябва да се замислям, когато трябва да говоря, трудно превключвам.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                        За да си добър в професията трябва просто талант. Не ми се спори. От малко дете мечтаех, копнеех, не! - бленувах да шофирам по Европа, така и стана. През януари 2007 се оперирах от бъбреци и това беше една от главните причина да сляза от камиона. А и да не говорим, че вече нищо не е както преди - ограничени сме на 80 км/ч по националите, радари, глоби за няма нищо, термини за разтоварване, крясъци по телефона и плачевно некомпетентни диспечери и нищо НЕ разбиращи от транспорт идиоти и идиотки в офиса. И все ти си им виновен . Един цървул 20 и кусур годишен се опита да ми вряка, че 10 минути са недопустимо много за ходене по голяма нужда и щял да ме пише за наказание, та после бягаше по рампата и се криеше зад палетите. После колегите ме питаха ''Абе, Мишел, какво означава ''... ела бе, ела бе, мама ти да е*а''? И други такива, примери бол. Така не се работи. Приключих с транспорта. Направих си малка фирма и сега /повечето тук знаят/ посреднича, купувам и продавам.
                        Но се гордея, че за всичките тези години нямам нито една катастрофа, имам шайби с 18 часов работен ден и ако намерите барем един бивш работодател да се оплаче от мене ще ви подаря каквото кажете. Това е талант. Аз бях роден за това и го правех. Това ме радваше и ме правеше щастлив. А и да не говорим, че тогава се е случвало да получа и над 2500 евро на края на месеца - заплата + премий. А и при Ширак и Саркози беше два пъти по-евтино, отколкото сега - кутия цигари беше 20 франка /1 евро - 6,5 франка/, сега е 7 евро! Нафтата беше 4 франка, с 200 франка ядеш цял месец като вълк.
                        Момчета, всичко е талант, 99% талант и 1% работа.
                        Що всички играчи не са като Стоичков, Бекъм, или Роналдо? Какво, да не би да не тренират/работят? Всички мадами ли са добри любовници? Не, нали? Всичко е талант. Пък ти си се преквалифицирай цял живот и половина, ако искаш. Като не ти идва отвътре никога няма да стане хубаво. Само губиш време и средства.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                          За таланта си прав колега,но талантливите хора са върха на пирамидата ,а останала та част от нея е направена от хората които не са талантливи но работят упорито и нещата им се получават по-трудно,то затова другите се отличават от масата щото нещата им се получават от само себеси.За езиците съм повече от сигурен,че са изключително нужни,особенно ако не са масовия английски.Наскоро имах един случай с френско семейство което си беше загубило документите и нещо което се случва рядко говореха само на френски.Почвам да търся някой да превежда,в многото хотели в Боровец,с безброй администраторки,бармани,управители и какво ли не никой не говореше френски.Английски всеки срещнат,даже и аз се оправям но френски никой .Добре че ни вдигнаха от френското посолство че излагацията беше голяма,знаеш какво трябва да се направи ,а не можеш да им обясниш.И не са тъпи англичани които мислят че ядеме доматите с колците,и трябва да ни сервират най-тъпата история. Че са им откраднали ,пет пуловера айфон 6 и нещо ценно което имало за тях огромна сантиментална стойност и ние трябва да им дадеме удостоверение за да могат туроператорите да им ги платят.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Знам английски, че и съм го учил що годе в училище... Но откакто ми се наложи да уча, и ползвам немски... катастрофа. Т.е. разбирам си пак на английски, но определено трябва да се замислям, когато трябва да говоря, трудно превключвам.
                            Ако не си евреин или арабин, с езиците това е най-нормално ако си на повече от 7 години.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Ако не си евреин или арабин, с езиците това е най-нормално ако си на повече от 7 години.
                              Може ли по-подробно че ми стана интересно?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                                Просто учат чужди езици с нечестна скорост и възпроизводим успех. Злобно им завиждам.

                                Не знам дали всички де, ама тези които познавам са точно така.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X