Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината...

    Струва ли си човек на средна възраст да вкарва средства и време за курсове, сертификати и т.н. за да задълбава в занаята си, в условията на нашия пазар на труда?
    Може ли да се очаква рентабилност, повишаване на жизнения стандарт или поне "избиване" и т.н. ?
    Публикувайте отговор

  • #2
    От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

    Да. На последния курс по Английски който посетих, имаше доста хора на възраст над 40, а най сериозния курсист беше една жена в предпенсионна възраст.

    Коментар


    • #3
      От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

      Да! Жената на 45 взе CISA сертификат и сега се мръщи на заплата под 4к.

      Коментар


      • #4
        От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

        Да, стига да не пречи на нормалния начин на живот и да не струва прекалено много пари и време. Естествено и да има смисъл от наученото. Работещ човек да се хване да учи редовно (примерно) специалност за която няма грам познания е безмислено. В момента уча задочно, имам колеги на над 40, техници с идея да стават инженери, за тях има смисъл.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

          "Инвестицията в себе си е най-рискова, но някои хора я предпочитат!"

          Не се сещам чии са тези думи, но съм ги в чел в учебник или книга по инвестиции.

          Коментар


          • #6
            От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

            Има смисъл, ако ще ти е от полза и си с ясна насоченост. иначе е просто хвърляне на пари. В случай че ще го ползваш и знаеш, че ще ти помогне си заслужава, но пък съм и пълен с приятели, учещи езици, които после не ползват с години и забравят.
            Прецени си, защото и прекомерната квалификация пречи за наемането. Плаши работодателите. От една страна си мислят че си временно при тях, а от друга че не могат да ти платят заплата. Отделно са и комплексите за молеценност, когато персонала е по-добре квалифициран и умен от тях. Трябва да мине едно поколение, за да се оправи това, нашето поколение.

            Коментар


            • #7
              От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

              Има смисъл. Живота не свършва на 40 - вервайте ми
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • #8
                От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                Не знам дали има смисъл, ама в момента съм студент първа година, а вече съм на 42. Гражданска специалност КТТ във военното училище в Шумен. Една диплома в повече няма как да бъде излишна.

                Коментар


                • #9
                  От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                  Човек се учи, докато е жив!!!

                  Или докато има желание да научи нещо.

                  Тапията, с която се доказва, че си научил нещо, е една мушамяно-тапицирана диплома, която е храна за папката на чиновника.
                  И в общия случай, доказва, че си изтъркал пейките в аулите едни години, и не е никакъв критерий за резулатата от това.

                  ТОя, дето иска да учи - той го учи - гледайки през рамото на майстора, четейки книжки ( айде, то вече никой не чете книжки, а рови из Нета), правейки нещо, което ( става/не става - е показателно за интерес някакъв към познанието)..

                  Бях прочел някъде една мисъл, която, като бях студент, си бях направил на един плакат - висеше в квартирата..

                  УЧЕНИЕТО РЯДКО СЕ УДАВА НА ХОРАТА, ОСВЕН НА ТЕЗИ, КОИТО СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ НЕГО.
                  ОБАЧЕ - НА ТЯХ ТО ПОЧТИ НЕ ИМ Е НЕОБХОДИМО!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    Струва ли си човек на средна възраст да вкарва средства и време за курсове, сертификати и т.н. за да задълбава в занаята си, в условията на нашия пазар на труда?
                    Може ли да се очаква рентабилност, повишаване на жизнения стандарт или поне "избиване" и т.н. ?
                    Учи и не се ослушвай. Във всеки пазар на труда.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                      И да,и не. Да,ако ще ти помогне да продължиш пътя,по който вече вървиш. Не ,ако се отклоняваш диаметрално от посоката.Наученото често няма нищо общо с практиката,ако трябва на стари години тепърва да трупаш опит по специалността-няма смисъл.А и няма кой да ти даде това време .
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                        Да,има смисъл ако е свързано с работата която работиш,ако е просто за разнообразие не виждам смисъл.
                        За последните 3 години имам 5 завършени курса за квалификация и успешно положени изпити,2 такива във Италия и Унгария като изпитите бяха на английски,език който никога никъде не съм учил,един курс за повишаване на квалификацията във Бг,и един курс в академия на мвр.

                        А....на 42 съм.И..чат пат и преподавам.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Да! Жената на 45 взе CISA сертификат и сега се мръщи на заплата под 4к.
                          Ти па сега оплакваш ли се . На всеки се случва да има слаб месец.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                            И според мен си струва.И аз вече ги навъртам 40 и сега се ослушвам да изкарам курс по газопламъчно заваряване.
                            Търся си такъв курс в София,па някой ако има инфо кога и къде се провеждат ще го черпя по бира ако каже.
                            Колкото и да си добър в една професия,понякога без тапия просто не може да работиш или пък е рисковано.
                            " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                              Струва си! Ама е много по-трудно отколкото когато си на 20! Ех как искам да науча английски, ама хем ми е трудно, хем ме мързи!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X