Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Между нас има ли Биткойнъри.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Между нас има ли Биткойнъри.

    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
    А защо да се слиза от влака? Всеки интересувал се малко от малко знае какво се случи днес и какво следва.
    Въпросът при спекулациите не е "КАКВО?", а "КОГА?".
    Точно в този пазар, няма Стоп Лос, тоест маркер на ниво за задължителна продажба. https://www.investopedia.com/terms/s/stop-lossorder.asp
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      А данъчните ???
      Който чул на време - чул. Ако се е качил на влака, трябва вече да е слязъл. Има и такива, които непрекъснато се качват и слизат. Реактивки - им вика един мой приятел - спекулант. Но вече не е за участие.
      А един мой познат викаше, че данъчните най-обичат да проверяват разни слезнали от влака преди много време И то с радост и упоритост, присъщи само на въоражени участници в ловен излет Така, че казвайте какво става, да не подавам анонимен сигнал на страницата на нап

      Коментар


      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

        Ако сега когато биткойна е много скъп и човек може да го обърне безпроблемно в евро или долари, а е купуван преди години евтин, защо да не спечели. Аз нямам биткойни но така бих направил към днешна дата.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

          Криптовалутите са в безопасност, докато се копаят. Т.е. докато копането или покупката на пазара са единственият начин да се сдобиеш с тях. Страшното с валутите идва, когато започнат да се търгуват дългове срещу тях-кредити, деривати и т.н.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Между нас има ли Биткойнъри.

            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
            ... човек може да го обърне безпроблемно в евро или долари...
            Ако

            въпрос: Каква отговорност мога да диря, ако не получа валутата от продажбата ми на биткойно ?

            2: Мога ли анонимно да търся отговорност?
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Въпросът при спекулациите не е "КАКВО?", а "КОГА?".
              Точно в този пазар, няма Стоп Лос, тоест маркер на ниво за задължителна продажба. https://www.investopedia.com/terms/s/stop-lossorder.asp
              Защо да няма?
              Гледам си служиш с отбрани термини. Знаеш ли що е то корекция и има ли почва у нас?
              Не ми отговори защо да се слиза от влака.

              Коментар


              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                Това със слизането от влака е само за спекуланти, които търгуват с активите. Купувате нещо днес, с надеждата утре то да стане по-скъпо и да го продадете на печалба. При БК си производител. Това е все едно Кока Кола или Пепси да решат да "слязат от влака". Защо да го правят? Производствената цена на БК е сметката за ток. От там нагоре всичко е печалба и само трябва да си намериш пазар. Което никак не е нещо, което да се свърши в спешен порядък-нямаш да плащаш заплати на хиляди хора, нямаш подписани договори за изпълнение и т.н.
                Понятието "загуба" при криптовалутите има специфичен смисъл ако си от страната на добиващия...
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                  Забравяш цената на оборудването и трудността.

                  Коментар


                  • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                    Ще ни осветлите ли останалите какво спечелихте? Цяла сутрин се чешам по главата и го мисля, не ми се иска да е така и по празниците...
                    Купих биткоини евтино (за диверсификация на спестяванията). Потрябваха ми пари след някакви месеци, продадох ги за 6х цената (в левове) на която ги бях купил.

                    После съжалих че не съм ги продал още по-късно ама каквото - такова.

                    Това брои ли се за печалба?

                    Важна уговорка: не съм подбирал специално нито момента в който да ги купя, нито в който да ги продам.

                    Коментар


                    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                      Да бе, след хиляда увъртания от сутринта, разбрах. Ми честито и от мене

                      Коментар


                      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        От цялата работа печеливши ще се окажат само производителите на копачки в далечен Китай.
                        Иначе койнът си е чиста разработка на службите. Математически модел, портфейли и т.н. Историята на създавнето на всичко това е такъв странно съвпадащ низ от последователни случайности, случили се на двата противоположни края на света, че няма как да не са намесени държавни служби.
                        Облагането е въпорс на време. Сега са тръгнали по първия рубеж-на ограничението. Това е стандартна схема. Припомнете си как са се развили нещата с алкохола в щатите, някои наркотици в Европа и т.н. и ще видите как Биткойн ще следва точно този път. От пълна свобода, към забрани, после тежки ограничения, по-леки ограничения и накрая отново легализация с високи данъци. Това не зависи от цената на пазара. Тя винаги се колебае в широки граници. Балонирането също не спира процеса.
                        Бъркаш щатите според мен.

                        Това в никакъв случай не е потребителска стока, с която го асоциираш.

                        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                        А защо да се слиза от влака? Всеки интересувал се малко от малко знае какво се случи днес и какво следва.
                        Какво се е случило всеки може да знае.

                        Какво следва е малко амбициозна задача.

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        А един мой познат викаше, че данъчните най-обичат да проверяват разни слезнали от влака преди много време И то с радост и упоритост, присъщи само на въоражени участници в ловен излет Така, че казвайте какво става, да не подавам анонимен сигнал на страницата на нап
                        Интересно, как точно ще формулираш предполагаемото фискално прегрешение?

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Криптовалутите са в безопасност, докато се копаят. Т.е. докато копането или покупката на пазара са единственият начин да се сдобиеш с тях. Страшното с валутите идва, когато започнат да се търгуват дългове срещу тях-кредити, деривати и т.н.
                        Интересно? Как търговията на деривати ще пречи на копаенето? Или изобщо на благополучието на някоя валута?

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        Ако

                        въпрос: Каква отговорност мога да диря, ако не получа валутата от продажбата ми на биткойно ?

                        2: Мога ли анонимно да търся отговорност?
                        1. ЗЗД е доста категоричен по въпроса.
                        2. В някакви случаи може.

                        Коментар


                        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                          Интересно, как точно ще формулираш предполагаемото фискално прегрешение?

                          1. ЗЗД е доста категоричен по въпроса.
                          2. В някакви случаи може.
                          Аз нищо няма да формулирам, ще ти го формулира първо проверяващия с ревизионния доклад, а после ще си го прочетеш и в ревизионния акт, как са го формулирали. НЕма да ти се вЕрва
                          За това не забравяй, декларацията се подава в срока до 30 април 2018г. и гледай да ги включиш

                          А за другото, я кажи верно, получи ли кинтите? Сделката местна ли беше или с международен елемент? Какъв вид сделка си сключил, как би я формулирал според теб ми е интересно?

                          Коментар


                          • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                            Важна уговорка: не съм подбирал специално нито момента в който да ги купя, нито в който да ги продам.
                            Там е работата, тръгнеш ли да подбираш момента, много е вероятно да останеш с пръст в устата, си мисля аз.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                              Даммм...пресно-пресно

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:chart.png
Прегледи:1
Размер:28.2 КБ
ID:5776371
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                                Слънцето залезе,гледайте сега като засудее кво става с курса.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X