Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
    Toва за татуировката вече втори ден не мога да го проумея. Каква им е колосалната пречка па на тия светци?
    Нормативно изискване. (от тук: http://www.mi.mvr.bg/Structura/Celk.htm)
    Някои задължителни изисквания при кандидатстване за работа в МВР, както и за курсантите от Академия на МВР (АМВР)
    За кандидати за униформени служители и курсанти в АМВР:

    ...

    3. Кожни изменения, вродени или придобити (белези, татуировки и др.) по откритите части на лицето и крайниците (видими при носенето на лятна униформа в МВР), представляващи значими козметични дефекти и отличителни белези, които определят кандидатите за АМВР и за униформени служители като негодни.
    Предполага се, че процедурата по кандидатстването за държавна служба в МВР не е аналогична с тази по приемане на членове в хардкор банда или в Якудза.
    Подобна е насоката примерно и в страната на неограничените възможности, където все повече обръщат внимание на това и задължават заварените от новите правила полицейски служители с татуировки или да ги премахват по медицински път, или да носят униформено облекло, което изцяло ги закрива, независимо от околната температура...

    А по темата - всеобщо е мнението, че ВСУ е замислено като "касичка", която дава на студентите си НВО* (някакво висше образование), срещу съответното заплащане на такси и т.н. Така и преподавателите реализират прилични хонорари, извън титулярните си ВУЗ-ове.
    Завършилите във ВСУ универсалните специалности ("Право", "Публична администрация и мениджмънт", "Информатика" и т.н.), се приемат от работодателите почти навсякъде на общо основание, но при специализираните дисциплини (Специалност "Защита на националната сигурност" и Специалност "Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред"), независимо от всичките акредитации и сертификати, няма никакви гаранции за реализиране в желаната от студентите насока. Доста кандидати (включително действащи служители в МВР със средно образование), са били подлъгани от обещанията, че веднага след завършването по тези специалности, ще бъдат назначавани директно за държавни служители в МВР (на офицерски до 2006 г., а по-късно - на длъжности, изискващи висше образование) или в ДАНС, по подобие на нормативно предвиденото за курсантите в АМВР. Впоследствие се оказва, че то не били компютри, а .. компоти и новоизпечените висшисти по тези дисциплини почват да се сърдят на институциите, че виждате ли, имали дипломи по въпросните специалности, пък трябвало тепърва да се явяват на конкурси (както показва статистиката, доста често - неуспешно... по едни или други причини), заедно с всички останали кандидати, които имат друг вид НВО*, като даже нямат и никакви "бонуси", че притежават дипломи с посочените специалности.
    Предполагам, че си спомняте и подобния опит на несъществуващия вече Славянски университет.

    Митко, ако имаш желание за обучение в АМВР, първо прегледай оценките в дипломата си за средно образование, които вече от няколко години са балообразуващи при класирането в процедурата по приема: http://www.academy.mvr.bg/Reception/...0i%20priem.htm
    Защото, ако балът ти е нисък, бъди сигурен, че всичките ти проблеми и похарчени средства по евентуално премахване на татуировката, ще са напразни.
    Кандидат от нашата област, който е завършил средното си образование миналата година, спомена, че с негов съученик са кандидатствали заедно и другото момче е било прието, с успех от дипломата 5,72, а той - с 5,62 е останал "под чертата". Имай го предвид, преди да се захванеш с процедурата евентуално идната година, че за тази приемът приключи на 28 май и кампанията е вече в разгара си. Пожелавам ти успех в правилния избор и бъдещата реализация в насока, която намериш за добра.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #32
      От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

      Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
      Нормативно изискване. (от тук: http://www.mi.mvr.bg/Structura/Celk.htm)

      Предполага се, че процедурата по кандидатстването за държавна служба в МВР не е аналогична с тази по приемане на членове в хардкор банда или в Якудза.
      Подобна е насоката примерно и в страната на неограничените възможности, където все повече обръщат внимание на това и задължават заварените от новите правила полицейски служители с татуировки или да ги премахват по медицински път, или да носят униформено облекло, което изцяло ги закрива, независимо от околната температура...
      Сигурно визираш Русия като страната на неограничените възможности... защото в западна европа и в Австралия и НЗ , има много ченгета/военни татуирани като мексикански бандити от Мала Ноче... всеки ден около мен щъкат униформени и мъже и жени с татоси на уши нос гърло в големи обеми и разни форми...

      В белите страни надраснаха стереотипа, че татоса е символ на служба в заведенията с кариран въздух...

      От чисто естетическа гледна точка според мен татос под бицепса е грозно, меко казано, но и, че в България "мъничко" са се престарали с изискванията е факт. Имам приятели тренираха зверски около година за да да станат полицаи и ги скъсаха на Фитнес изпита, а единия е меко казано машина... а в същото време има такива тюфлеци в униформи... които надали и до 5ти етаж ще могат да се изкачат за под 15 минути по стълбите...

      Ако е такъв манталитета все още в тези школи и институции с чисто сърце бих посъветвал Митко да не си губи живота и ценните години с такива безмислици премислици...

      Осъзнавайки в коя страна живее младежа е хубаво да разбере, че не ВСУ а дори и Харвард или Оксфорд Юни да завърши ако не познава някой батко на братко хубава служба в службите нанайси... поне докато все още манталитета и правилата са такива в тези среди...

      Впрочем, ако конкурса за прием е реален а не финна цедка за богоизбрани(предплатени кандидати) от това по-хубаво няма и за двете страни, така най-добрите от добрите ще бъдат наети на работа и техният труд ще се отплатил а и работодателя ще е щастлив от прекрасния човешки ресурс който е съумял да привлече, ама отново осъзнавайки в коя държава се развива това, надали...

      Впрочем, само да вметна най най най-богатите хора на света НЕ са завършили университети, дори в България най най най-богатите са с преко сили спортно училище и то до голямото междучасие... парите НЕ са всичко, ама ти помагат да постигнеш почти всичко
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #33
        От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Сигурно визираш Русия като страната на неограничените възможности...
        Тц, точно онази - на запад от океана имам предвид.
        Ето напосоки нещо по въпроса:

        Dallas Police Department to require that officers cover tattoos

        San Diego Chief Orders Tattooed Officers to Cover Up

        Phoenix police banned from sporting tattoos

        Ето и за други споменати места:

        NSW police officers will be banned from having visible tattoos under a sweeping reform of the force's public image set to roll out this year.

        Tattoos ban on police recruits being reconsidered
        Последно редактирано от nickbochev; 06-06-13, 01:13. Причина: добавени линкове
        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

        Коментар


        • #34
          От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

          nickbochev - Благодаря Ви, за информацията и за мнението!

          Снощи говорих с на една моя приятелка, сестра и. Тя е завършила миналата година "Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред" - Криминалистика. Недоволна е, останала е излъгана с практика. Обещали са на курса им, че ще ги закарат в някаква морга, да видят, кое, как се прави, за съдействие при взимане на доказателства. НЕ са ходили. Обещали им били някакви си други пак неща, но нищо. За 4 години, само 1 път, са ходили в Смолян на някакъв лагер, за 5 дена. Момичето съжалява, за тези 4/5 години хвърлени пари и някакво си там обучение. Опитала си е да си търси работа, някъде да започне да работи. В МВР и казали, че няма да е. Сега щяла да ходи в чужбина на някаква преквалификация.
          Както и да е- казвам си, няма да ходя в ВСУ!
          Снощи пак ми писаха от Facebook групата на ВСУ.
          Момичета 4 курс, вече десети път, не и дават изпита по Наказателно Право.
          Тя ми каза, не си губи времето и живота с ВСУ. Само ще съжаляваш. (за криминалистика говоря)
          Ако искаш да станеш криминалист, стани полицай и след това си дърпай изпитите, чрез АМВР.
          Както и да е, реших, че няма да ходя в ВСУ - Варна.
          Чувствам се като някаква кола, която е на кръстовище и всеки път или изход от кръстовището, има бариери с някакви големи катинари.

          Коментар


          • #35
            От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

            Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение

            Чувствам се като някаква кола, която е на кръстовище и всеки път или изход от кръстовището, има бариери с някакви големи катинари.
            Добре дошъл в реалния свят, свиквай и се научи да станеш добър в борбата и преодоляване на всякакви препятствия
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #36
              От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Добре дошъл в реалния свят, свиквай и се научи да станеш добър в борбата и преодоляване на всякакви препятствия
              Добре заварил!
              Ще се боря със всичко и няма да отстъпя назад, искам по - добър живот от този!

              Коментар


              • #37
                От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                ...
                Чувствам се като някаква кола, която е на кръстовище и всеки път или изход от кръстовището, има бариери с някакви големи катинари.
                В моя случай беше съвсем буквално. Промиваха ми мозъка да ставам военен. Буквално в колата, ама последния момент майка ми ме разкандърдиса да ставам държавен служител. Баш на кръстовище, навън - порой. Левия мигач значеше пагон, десния - цивилен. Последната минута реших какво ще правя в живота. До ден днешен и благодаря за което. Не, че я слушам, не, че има кой знае какво да науча от нея. Обаче за това, че е преценила, че не съм за пагон - цял живот и целувам ръка. В момента се оправям в пъти по-добре в частния сектор. Като свободен човек. Привилегията да мога да тегля чертата на работодателя ако прекали - не се заменя за пари! Всичко останало е бонус от Съдбата.
                Последно редактирано от Rabin; 06-06-13, 10:05.

                Коментар


                • #38
                  От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  В моя случай беше съвсем буквално. Промиваха ми мозъка да ставам военен. Буквално в колата, ама последния момент майка ми ме разкандърдиса да ставам държавен служител. Баш на кръстовище, навън порой. Левия мигач значеше пагон, десния - цивилен, последната минута реших какво ще правя в живота. До ден днешен и благодаря за което. Не, че я слушам, не, че има кой знае какво да науча от нея. Обаче за това, че е преценила, че не съм за пагон - цял живот и целувам ръка. В момента се оправям в пъти по-добре в частния сектор. Като свободен човек. Привилегията да мога да тегля чертата на работодателя ако прекали - не се заменя за пари! Всичко останало е бонус от Съдбата.
                  При мен, баща ми иска да стана някакъв ИНЖ.
                  Майка ми, ми казва, прави това което искаш, няма да ти се бъркам.
                  Аз по - принцип съм много див и луда глава.
                  Защо винаги съм искал да стана Полицай или Криминалист или нещо от този сорт.
                  Винаги съм мразил наркоманите, още в училище си имах проблеми с такива. Сбивал съм се много пъти с такива отрепки, мразех ги от дън душа. Гледах как приятелите ми си дават последни пари, за закуска... за някакви си там треви. Казах си това няма да е. Искам тези боклуци да ги вкарам някъде или поне да им наритам здраво задника и носовете.
                  Не може на човек който му дават 5 лв. за закуска, да ги дава, за някакви си глупости. Ненавиждах ги, тези хора. Родители им се мъчат да искарат, някой лев, момчетата да са с нахранен корем, а те ги дават, за глупости. Ненавиждах тези който ги продавах тия неща. Виждал съм ги всеки ден и всеки ден ми е ивало, да ги размажа.
                  Тъй като от 6 годишен тренирах футбол до 14 годишна, възраст, след това лека атлетика и кик бокс и съм нямал проблеми с такива боклуци. от 18 годишен до сега, тренирам всеки ден лостове и от време на време с най - добрия ми приятел, правим спаринги. Той е каратист с черен колан.
                  Мразя ги тези хора, който развалят децата. Вярно, че и децата не знаят какво искат, но според мен, този проблем опира до РОДИТЕЛИТЕ ИМ.
                  Винаги съм бил против, злото. Не искам да се случват тези неща и искам да съм от помощ.
                  ==========================================================
                  Нищо по - хубаво няма от това, сам да си си шеф.
                  От 15 годишен работя, първо работих на автомивка.
                  След 17 годишна възраст, работя по - покриви, няма студ, няма жега, няма пече ми.
                  Винаги съм работил, но искам образование с което ще съм от + на тази държава и на всеки един Българин.
                  Сега ми е доста трудно, да взема решение с какво да се занимавам и какво точно да правя.
                  Но ще го измисля. (НЯКАК СИ)

                  Коментар


                  • #39
                    От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                    В моя случай беше съвсем буквално. Промиваха ми мозъка да ставам военен..
                    Трябваше да "влезеш" във ВВУ преди 1990, че да видиш кви пиянки и промивки са там...
                    На втория ден реших, че съм им.... за което и до днес се кефя!
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #40
                      От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                      Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                      ... Искам тези боклуци да ги вкарам някъде или поне да им наритам здраво задника и носовете.
                      Не може на човек който му дават 5 лв. за закуска, да ги дава, за някакви си глупости. Ненавиждах ги, тези хора. Родители им се мъчат да искарат, някой лев, момчетата да са с нахранен корем, а те ги дават, за глупости. Ненавиждах тези който ги продавах тия неща. Виждал съм ги всеки ден и всеки ден ми е ивало, да ги размажа. ...
                      Аха, искаш да оправяш света! Един ден като влезеш в реалността, и като видиш как някои куки са оплетени като свински черва с тия мразените от теб... съвсем ще капитулираш. А тревата е по-малко вредна от цигарите. Кой как ще се трови си е негова работа. Алкохолът е толкова пристрастяващ, колкото и твърдата дрога, и статистически алкохолът взема повече жертви. Радонът в жилищните помещения се образува като разпаден продукт на урана в строителните материали. И е на второ място като причина за рак на белите дробове, след цигарите. Имам книжка по въпроса, мога да я публикувам веднага. За химията в храните има отворена друга тема, в момента се обсъжда.

                      Коментар


                      • #41
                        От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                        Има много полицай, замесени в не знам си какви проблеми. На скоро гледах как настоящ и бивш полицай правят, телефонни измами. Дърпат пари от стари хора....
                        Той не е било само трева, и други глупости е имало.
                        Навсякъде по - тия училища е пълно с такива.
                        Да, обяснявали са ми го това, за тревата и цигарите.
                        Но аз не използвам такива неща, търся си сводник, за бяло пилешко месо и всичко натурално, хранително.

                        Коментар


                        • #42
                          От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                          Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                          Здравейте.
                          Тъй като не ме приеха в Симеоново, защото имам татуировка.
                          Реших да се запиша да уча в ВСУ с профил, Криминалистика.
                          Чувам хубави и лоши думи, за този университет.Искам да чуя и вашите мнение, по - този въпрос.
                          Някой знае ли как е нивото на образование или просто си е губене на време.
                          Разбрах, че никъде не им приемат, дипломите след завършване....
                          Общо взето искам да чуя вашето мнение, за този университет.
                          Мите, не се лъжи да кандидатстваш във ВСУ"Черноризец Храбър"-това не е учебно заведение. Там само парите ти прибират, а качествено образование не получаваш. Сина ми записа-лесно се влиза, но трудно се излиза. За 8 семици от началото на учебната година /2 месеца/, лекции са имали общо 4 седмици-2 седмици учат, 2-почиват. Реши да се откаже за да не се "набутва" повече с пари. Оказа се проблем-трябва да си пусне молба по образец-6 лв. и 60 лв.-неустойки за невнесена последна вноска,която трябва да се плати следващия месец/декември/. Аз се питам: А на мене кой ще ми плати неустойки за внесените суми,а срещу тях няма получено обучение? Аз нямам 1 стотинка в джоба. Всичките ми пари отидоха за измисления университет...

                          Коментар


                          • #43
                            От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                            Първоначално публикуван от vanessa75 Преглед на мнение
                            Мите, не се лъжи да кандидатстваш във ВСУ"Черноризец Храбър"-това не е учебно заведение. Там само парите ти прибират, а качествено образование не получаваш. Сина ми записа-лесно се влиза, но трудно се излиза. За 8 семици от началото на учебната година /2 месеца/, лекции са имали общо 4 седмици-2 седмици учат, 2-почиват. Реши да се откаже за да не се "набутва" повече с пари. Оказа се проблем-трябва да си пусне молба по образец-6 лв. и 60 лв.-неустойки за невнесена последна вноска,която трябва да се плати следващия месец/декември/. Аз се питам: А на мене кой ще ми плати неустойки за внесените суми,а срещу тях няма получено обучение? Аз нямам 1 стотинка в джоба. Всичките ми пари отидоха за измисления университет...
                            О, отказал съм се! Ще пробвам в другите университети. В пловдив и софия. Тези бирници там, не искам да чуя, за тях!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X