Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

    Здравейте.
    Тъй като не ме приеха в Симеоново, защото имам татуировка.
    Реших да се запиша да уча в ВСУ с профил, Криминалистика.
    Чувам хубави и лоши думи, за този университет.Искам да чуя и вашите мнение, по - този въпрос.
    Някой знае ли как е нивото на образование или просто си е губене на време.
    Разбрах, че никъде не им приемат, дипломите след завършване....
    Общо взето искам да чуя вашето мнение, за този университет.
    Последно редактирано от Dimitar.Dimitrov; 04-06-13, 09:12.

  • #2
    От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

    Въпроса не е в заведението според мен а , в избора ти Криминалистиката си е специфична наука и е доста интересна ,но в БГ не е като "От местопрестъплението". Какво ще работиш после....Частен експерт???? Има ги доста...С възможността за ранно пенсиониране всички които са работили в МВР с това се занимават. Някои от тях са си направили "имена " в бизнеса...
    Извинявай ако съм те засегнал ..За мен тези специалности / криминалистика , национална сигурност../ в частните университети са направени само да привличат хора ,които имат в главити си някаква по романтична представа за тази работа...Все пак избора е твой Помни , че в тези "браншове" се живее в "затворен кръг"...
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
      Въпроса не е в заведението според мен а , в избора ти Криминалистиката си е специфична наука и е доста интересна ,но в БГ не е като "От местопрестъплението". Какво ще работиш после....Частен експерт???? Има ги доста...С възможността за ранно пенсиониране всички които са работили в МВР с това се занимават. Някои от тях са си направили "имена " в бизнеса...
      Извинявай ако съм те засегнал ..За мен тези специалности / криминалистика , национална сигурност../ в частните университети са направени само да привличат хора ,които имат в главити си някаква по романтична представа за тази работа...Все пак избора е твой Помни , че в тези "браншове" се живее в "затворен кръг"...
      Не, не съм се засегнал. Приемам всякакви съвети.
      Просто още от малък искам да се занимавам с нещо такова. Преди 2 години разбрах, че има такава професия "Криминалист". Стана ми доста интересно, по - интересувах се къде се изучава и т.н.
      Кандидатствах в Симеоново, взех някой изпити, след като дойде ред на медицинския, всичко ок, но с татуировката ми, не мога да съм вътре.
      Сега много се двоумя, дали да продължа с учението там, тъй като ме приеха в ВСУ.
      Това "от местопрестъплението" никога не съм го гледал, не ме интересува, кой кога се пенсионера, просто искам да се занимавам с тази работа.
      Но като каза, ЧАСТЕН ЕКСПЕРТ... Това е трудно... Четох е един друг форум, че тези хора който са завършили в ВСУ, не могат да ги приемат в МВР, тъй като не са им на нивото.
      Не знам, чудя се какво да правя.

      Коментар


      • #4
        От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

        е, махния тази татуировка де, щом е такава пречка........... да не си написал "Долу МВР", че чак те спира да влезеш??
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          е, махния тази татуировка де, щом е такава пречка........... да не си написал "Долу МВР", че чак те спира да влезеш??
          Не, не съм написал МВР. Просто един спомен, още като бях на 18г. си я направих. Никога не съм знаел, че тези неща са пречка, за Държавна работа, но вече знам.
          Татуировката се намира от лакътя до китката..... а това, щомто се виждало, не можело...

          Коментар


          • #6
            От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

            Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
            Не, не съм се засегнал. Приемам всякакви съвети.
            Просто още от малък искам да се занимавам с нещо такова. Преди 2 години разбрах, че има такава професия "Криминалист". Стана ми доста интересно, по - интересувах се къде се изучава и т.н.
            Кандидатствах в Симеоново, взех някой изпити, след като дойде ред на медицинския, всичко ок, но с татуировката ми, не мога да съм вътре.
            Сега много се двоумя, дали да продължа с учението там, тъй като ме приеха в ВСУ.
            Това "от местопрестъплението" никога не съм го гледал, не ме интересува, кой кога се пенсионера, просто искам да се занимавам с тази работа.
            Но като каза, ЧАСТЕН ЕКСПЕРТ... Това е трудно... Четох е един друг форум, че тези хора който са завършили в ВСУ, не могат да ги приемат в МВР, тъй като не са им на нивото.
            Не знам, чудя се какво да правя.
            Татуса се маха Искаш да се заниваш...Не е ли въпроса с какво ще се прехранваш На твое място бих учил комуникации или IT ...Винаги имат работа
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

              Е,да.Въпроса е с какво ще се прехранваш. Но аз повечето съм на мнение, че искам да работя работа, която ми доставя удоволствие. Не знам защо мисля така... сигурно, защото желанието е голямо и Осакатено.
              На 21 години съм и вече тотално съм отчаян.
              Малко съм скаран с IT.Същото което ми харесва е правото...

              Коментар


              • #8
                От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                Е,да.Въпроса е с какво ще се прехранваш. Но аз повечето съм на мнение, че искам да работя работа, която ми доставя удоволствие. Не знам защо мисля така... сигурно, защото желанието е голямо и Осакатено.
                На 21 години съм и вече тотално съм отчаян.
                Малко съм скаран с IT.Същото което ми харесва е правото...
                Абе подозирах , че си много млад Ще трябва да извървиш еди път ...Избора си е твой Трябва ти работа ,която носи пари ...а те ти носят това което ти се прави Най -грубо казано. Остави я кримналистиката ..чети си я като роман... Право ,IT, комуникации , медицина , фармация...това са професиите Щом си скаран с техниката..
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                  Стани анестезиолог. Гарантирано ще имаш работа...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #10
                    Re: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                    Мите, хич недей да се занимаваш със свободния, щото там е само отчитане на дейност.
                    В един момент ще ти омръзне да им плащаш измислените такси и таксички и ще ги заплюеш, само ще си загубиш времето.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                      Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                      Здравейте.
                      Тъй като не ме приеха в Симеоново, защото имам татуировка.
                      Реших да се запиша да уча в ВСУ с профил, Криминалистика.
                      Чувам хубави и лоши думи, за този университет.Искам да чуя и вашите мнение, по - този въпрос.
                      Някой знае ли как е нивото на образование или просто си е губене на време.
                      Разбрах, че никъде не им приемат, дипломите след завършване....
                      Общо взето искам да чуя вашето мнение, за този университет.
                      Здравей,

                      Адмирация за искреността ти и за мъдростта да попиташ открито за съвет!

                      Завършил съм Бакалавър и Магистър във ВСУ, преди години, едни от първите випуски там. Вече НЕ е същото, в малко негативен аспект, НО ако искаш да научиш нещо и имаш финансите да си го позволиш, давай, ако не друго ще си поживееш добре на златните

                      Моят съвет е махни си татуса, всичко под бицепсите е вредно, освен ако не искаш да изглеждаш като "блатной" ...

                      И опитай отново в Симеоново ако това ти е на сърце.

                      Ако те влече "екшъна" стани Парамедик, има вече такава специалност в БГ, според ще става все по-търсена и може би няма да е трудно да се транслира във военна ако искаш след време...

                      Според мен НАЙ-ВАЖНОТО на което трябва да те научи Образованието е ДА МИСЛИШ, да имаш ВОЛЯ и УПОРИТОСТ, да НЕ СЕ ОТКАЗВАШ никога и пред нищо за да постигнеш целта, ДИСЦИПЛИНА, и разбира се НАЙ НАЙ НАЙ-ВАЖНОТО, НЕ са важни конкретните технически/теоретични знания в която и да я област, важно е да имаш умението да разбираш бизнес логиката, да имаш т.н. "софт скилс", да можеш да общуваш, да можеш да планираш, да можеш да поставяш цели и да ги гониш без значение на трудностите, да знаеш, че това което го пише по книгите е идеален случай и никога не се покрива с реалността...

                      Според мен, каквото и да учиш, трябва да започнеш да го практикуваш още докато учиш, така ще станеш един от най-добрите докато завършиш и после ще си много напред от конкуренцията, повярвай ми дори в страната на братко и батко ако си най-добрия от добрите, правилните хора ще те намерят и ще ти предложат хляба в ръцете!

                      Успех и следвай сърцето си
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                        Ами по добре от BatGeorgeone ,няма какво да се каже...Това е есенцията
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                          Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                          Е,да.Въпроса е с какво ще се прехранваш. Но аз повечето съм на мнение, че искам да работя работа, която ми доставя удоволствие. Не знам защо мисля така... сигурно, защото желанието е голямо и Осакатено.
                          На 21 години съм и вече тотално съм отчаян.
                          Малко съм скаран с IT.Същото което ми харесва е правото...
                          Относно второто изречение ...
                          Малко са тези, които биха могли да се похвалят, че работят това, което им доставя удоволствие.
                          По-голямата част от тях работят хобито си, но това е за сметка на много други компромиси - на първо място дохода.
                          Така че : - Удоволствието от работата е лукс, който малко хора могат да си позволят, а останалите работят това, с което могат да се изхранят.
                          Успех в избора!
                          Life is too short to drive dull cars!

                          Fight global warming !
                          ... turn on your A/С !

                          Коментар


                          • #14
                            От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                            Ученето насила на IT е голяма грешка, и се плаща прескъпо с лихвите, и не си е работа да учиш друго наново. Имам много такива колеги, бивши, дето не са за тази професия.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ВСУ "Черноризец Храбър" - мнения?

                              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                              Абе подозирах , че си много млад Ще трябва да извървиш еди път ...Избора си е твой Трябва ти работа ,която носи пари ...а те ти носят това което ти се прави Най -грубо казано. Остави я кримналистиката ..чети си я като роман... Право ,IT, комуникации , медицина , фармация...това са професиите Щом си скаран с техниката..
                              Май и така ще стане, ще си я чета като роман...
                              За медицината съм съгласен! Благодаря ти, за мненията!


                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Стани анестезиолог. Гарантирано ще имаш работа...
                              Да, така е! За тази професия винаги има работа, 24 часа.
                              Да те попитам, знаеш ли къде се изучава анистезиолигията в България? Питам от любопитство. Сигурно в Стара Загора ще я има.


                              Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                              Мите, хич недей да се занимаваш със свободния, щото там е само отчитане на дейност.
                              В един момент ще ти омръзне да им плащаш измислените такси и таксички и ще ги заплюеш, само ще си загубиш времето.
                              Никола. Преди малко се запознах с едно момиче от ВСУ. Би трябвало да е завършила, но не е. За 10 път се явява на изпит по НК (Наказателно Право) и не и дават изпита. ТЯ както ми го каза - ГУБЕНЕ НА ВРЕМЕ СИ Е ТОЗИ УНИВЕРСИТЕТ. БЯГАЙ В ЧУЖБИНА.
                              А, аз искам да си остана в България и да се уча и реализирам моите знания в България. В собствената си държава, а не искам терминал 2.


                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Здравей,


                              Адмирация за искреността ти и за мъдростта да попиташ открито за съвет!


                              Завършил съм Бакалавър и Магистър във ВСУ, преди години, едни от първите випуски там. Вече НЕ е същото, в малко негативен аспект, НО ако искаш да научиш нещо и имаш финансите да си го позволиш, давай, ако не друго ще си поживееш добре на златните


                              Моят съвет е махни си татуса, всичко под бицепсите е вредно, освен ако не искаш да изглеждаш като "блатной" ...


                              И опитай отново в Симеоново ако това ти е на сърце.


                              Ако те влече "екшъна" стани Парамедик, има вече такава специалност в БГ, според ще става все по-търсена и може би няма да е трудно да се транслира във военна ако искаш след време...


                              Според мен НАЙ-ВАЖНОТО на което трябва да те научи Образованието е ДА МИСЛИШ, да имаш ВОЛЯ и УПОРИТОСТ, да НЕ СЕ ОТКАЗВАШ никога и пред нищо за да постигнеш целта, ДИСЦИПЛИНА, и разбира се НАЙ НАЙ НАЙ-ВАЖНОТО, НЕ са важни конкретните технически/теоретични знания в която и да я област, важно е да имаш умението да разбираш бизнес логиката, да имаш т.н. "софт скилс", да можеш да общуваш, да можеш да планираш, да можеш да поставяш цели и да ги гониш без значение на трудностите, да знаеш, че това което го пише по книгите е идеален случай и никога не се покрива с реалността...


                              Според мен, каквото и да учиш, трябва да започнеш да го практикуваш още докато учиш, така ще станеш един от най-добрите докато завършиш и после ще си много напред от конкуренцията, повярвай ми дори в страната на братко и батко ако си най-добрия от добрите, правилните хора ще те намерят и ще ти предложат хляба в ръцете!


                              Успех и следвай сърцето си
                              Здравей! Благодаря, за коментара!
                              Исках да уча в ВСУ, защото я има точно тази специалност. Харесва ми, всичко от нея.
                              Аз щях да уча и да работя във Варна. Можех да си намеря работа в Варна и да си уча и да си покривам разходите. Както и да е.
                              Екшъна не ме влече. По - принцип, аз обичам всичко да е точно. Както се казва, всичко да е так - так.
                              Криминалистика, точно това доказва, показва на явя. Кое,как, защо, кой и всичко. Виждал съм как работят Криминалисти, но криминалисти, завършили в Симеоново. Школата там е, уникално добра. Но, за да махна татуировката, не искам. Тъй като, остава голям белег, а толкова голямо желание нямам, че втори път да се явявам на тези изпити, за кандидатстване в Симеоново и т.н.
                              Прав си,че до като човек учи дадено нещо, трябва и да го практикува, за да научи свойствата от по - близо още до като всичко му е поднесено топло. Страната на братко и батко, ме отчайва и по - някой път, доста мотивира. Мразя шуробаджанащината. От дън душа, мразя връзкарите, подмазвачите и всякакви от тоя тип хора.


                              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                              Ами по добре от BatGeorgeone ,няма какво да се каже...Това е есенцията
                              Да, всичко е много точно!


                              Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                              Относно второто изречение ...
                              Малко са тези, които биха могли да се похвалят, че работят това, което им доставя удоволствие.
                              По-голямата част от тях работят хобито си, но това е за сметка на много други компромиси - на първо място дохода.
                              Така че : - Удоволствието от работата е лукс, който малко хора могат да си позволят, а останалите работят това, с което могат да се изхранят.
                              Успех в избора!

                              За съжаление си прав. Това което се случва, се случва само в България.
                              Виждам, чува, познавам хора който са в чужбина и се радват, че правят това което им доставя удоволствие.
                              Харесват това което правят, обичат това което правят, а доста хора работят хобито си, което е още по - хубаво. От хобито си да изкарваш парички.
                              Благодаря, ще гледам избора да е добре преусмислен.

                              ==================================================================
                              На 21 години съм. Завършил съм, Професионална Гимназия по Транспортна Техника в гр. Хасково.
                              Специалността ми беше: Електрообзавеждане на транспортна техника.
                              Образованието което получих от там е доста слабо. Макетите от който учихме бяха от бай Тошово време.
                              Разни табла и не знам си какво, всичко беше от някакви си Газ-ки, жигули и някакви стари Москвичове.
                              Практиката беше, да направим някакъв звънец да звъни и да се топлим до парното, когато е зима или да пием кафето, когато е лято.
                              Завърших и с какво се сблъсках. Трябваше да започна работа. Тъй като съм работил в 1 сервиз в Хасково и си имам малко на понятие от автомобили, но малко, може би средно разбиране от кое какво и за какво служи.
                              Завърших трябваше да си търся работа, добре де, но никой не те взима. Записах се в бюрото по - труда.
                              Питахме като какво искаш да работиш, казах им, няма значение искам да работя, каквот и да е, стига да имам пари в джоба и да съм с нахранен корем. Предложиха ми програма, която се казваше "НОВО НАЧАЛО" (ако не се лъжа,май така беше)
                              Какво стана с тази програма. Взимат те в дадена фирма, автомобили или някой си автомобилен сервиз и те обучават. Хубаво до тук, ок.
                              Започнах работа в една фирма, няма да и споменавам името. Подписах договор, за 6 месеца.
                              Започнахме да работим, аз и един мой приятел по тази програма. Първите две седмици беше супер, след 2 седмици, започнаха проблемите.
                              Когато нямахме работа, когато нямаше коли, за ремонтиране, ни пращаха да боядисваме ограда, да чистим разни железа. Да метем, не знам си какво. Ние не отказваме, вършим си работата до като един момент идва една кола, която прекъсва и трябваше да се направи диагностика. Мен ми стана супер любопитно, тъй като "диагностиката" ми е много любимо преглеждане на колата. Хвърлям метлата, където чистихме полигона и отивам да видя как ще диагностицират колата. В този момент, автомонтьора който правеше диагностика ми се развика да отивам да чистя, а не да гледам тука. Побеснях, малко ми остана и щях да го заритам пред всички. Аз съм дошъл да се уча, да знам кое как е, защо. А той ми се прави на интересен, не много пъти е правил такива глупости. Не може ние който сме от "бюрото" да ни експлоатират все едно сме най - големите боклуци. Много тъпо положение, не ми се говори, за Българската работа или по - скоро на Българския манталитет. Ние никога няма да се оправим, по - скоро ще се оправим, но няма да са близките години.
                              Обичам страшно много колите и да се човъркам по - тях. Жалко е, че няма кой да вземе да те обучи и т.н. До колкото в чужбина, не е така.
                              Четох, за VW, че имат специални средства отделени, за нови кадри. Където ги взимат, обучават ги 2 години, плащам им се на тези бъдещи кадри. Има изпити, научават доста неща. Подписват някакъв договор, която е тайна и не се казва, какво има вътре, какво се прави, как се изработва. И хората си работят. А в България, гледат как да те смачкат и да те хвърлят на боклука, да ровиш с една лопата и да търсиш нещо, колкото да умреш от глад.
                              Стига толкова, за работата ще кажа и за обучението.
                              Миналата година кандидатствах в ТУ Габрово с специалност - електроенергетика и електрообзавеждане. Също така, Мехатроника, Възобновяеми енергийни източници и енергийна ефективност.
                              Приеха ме, само трябваше да кажа, че ще уча, да потвърдя, за жалост не можах , тъй като срока беше 5 дневен, а аз не разбрах! (никой не ми беше казал ,че има срокове - както и да е)
                              Та се чудя, дали пак да не пробвам в Ту Габрово, Ту Пловдив...или вече и аз не знам...
                              Благодаря на всички, за съветите и мненията си.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X