Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    ... човек дори да блее по този начин - в 4 октави ...
    Къде ги видя тея октави, че нещо не ми е ясно. Ако някой тук е чул изпълнение на 4,5,6,7 и повече октави в песента на това "момче", нека сподели. Толкова октави могат да строшат кристален сервиз. А в нашия случай, това се опитва само да ни счупи главите...
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
    "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

    Коментар


    • #77
      До: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

      Първоначално публикуван от hristota Преглед на мнение
      Къде ги видя тея октави, че нещо не ми е ясно. Ако някой тук е чул изпълнение на 4,5,6,7 и повече октави в песента на това "момче", нека сподели. Толкова октави могат да строшат кристален сервиз. А в нашия случай, това се опитва само да ни счупи главите...
      Е , аз не съм адвокат на Краси . Не го познавам , но неговите възможности са ми интересни много преди Евровизиятя . Слушал съм го доста преди ! Но това е отклонение - аз го подкрепям ,а други не - нормално .
      Въпрос - коя песен от предложените ти е фаворит за Евровизия .
      Аз не търся конфликт - просто разглеждаме възможностите .

      А за октавите - това си е дарба на определен глас . Рядка дарба .
      Ако спортист скочи с 1 см повече от друг - е голяма работа , а когато един човек пее с две октави над другите - това е блеене , според някои ?
      Изпадаме в ситуацията - " е па такова животно нема " ! Жалко !

      Коментар


      • #78
        До: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        ...

        А за октавите - това си е дарба на определен глас . Рядка дарба .
        Ако спортист скочи с 1 см повече от друг - е голяма работа , а когато един човек пее с две октави над другите - това е блеене , според някои ?
        Изпадаме в ситуацията - " е па такова животно нема " ! Жалко !
        Не бе човече. Питането е къде са октавите в изпълнението на скопеца, Аврамов? Ясно е че е дар Божий. Ама къде го у нашия човек? Аз от два дни си приказвам с хора от музикалния бранш. Не само на преклонна възраст. Никой не знае че това "момче", може да пее в 4 октави. Само той така твърди за себе си. Както и че с Мила Йовович и с други звезди са съседи и първи дружки......... Слушай му смешните приказки и после иди че му вярвай.
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
        "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

        Коментар


        • #79
          До: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

          Първоначално публикуван от hristota Преглед на мнение
          Не бе човече. Питането е къде са октавите в изпълнението на скопеца, Аврамов? Ясно е че е дар Божий. Ама къде го у нашия човек? Аз от два дни си приказвам с хора от музикалния бранш. Не само на преклонна възраст. Никой не знае че това "момче", може да пее в 4 октави. Само той така твърди за себе си. Както и че с Мила Йовович и с други звезди са съседи и първи дружки......... Слушай му смешните приказки и после иди че му вярвай.
          Не съм му адвокат ! Само си говорим - за октавите съм го слушал още от първите му концерти и истински му се възхитих .( тогава ) Дали са 4 или 3 - не знам - да кажат специалистите.
          И тоя от Диана Експрес ( Илия Ангелов ) изкарваше някакви октави - повече от нормалните . Но не това е важното .
          КОЯ ДРУГА песен да пратим ( според теб )- остави го Краси сега !
          Дай алтернатива ! Нали с това започнах - ОТ ПРЕДЛОЖЕНИТЕ песни тази е на първо място ( ненормална и нетрадиционна ) .
          Ясно , че имаме таланти много - ама за да спечели ПОЛИ - другите таланти ги орязаха на предишния кръг ! Честно ли беше тогава ?

          Аз затова се кефя още повече , че не спечели Поли .... ( Йорданка Христова ) . Те бяха шашнати - въобще не са предполагали , че Краси им е конкуренция . Смятали са го за АУТ - сигурни са били .
          Затова не са се охарчили за повече гласове ( 30 000 примерно ) като миналата година със Слави !Ако поне за миг са предполагали , че Краси ще има 19 000 гласа - ТЕ щяха да извадят 20 000 и ..... пак делаверата им щеше да мине (разликата от 4000 до 20 000 гласа е 10 -15 хил. лева ). Дали за тях е много ?
          Но виждайки , че с 30 000 гласа номера минава ( минала година ) , сега са били много самоуверени и нагли , и много големи скрънзи ! Хак им е да загубят !
          Който и да ги беше победил - аз щях да съм доволен много ! Това е .
          Или - някъде са сгрешили - и техните карти са гласували за друг номер ( този на Краси Аврамов ). Това е също възможно ! Не знам ?
          Иначе за скопяването - не знам , аз съм в ниския тембър ? Ха, ха, ха...

          Коментар


          • #80
            До: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

            Прочетох интересни мнения за качествата на представените песни. На мен за радиото в колата по-ми допада песента на Поли.

            ОБАЧЕ: не бе засегнат такъв аспект: ние искаме ХУБАВА ПЕСЕН, или песен, КОЯТО ДА ВЗЕМЕ ПЪРВО МЯСТО на Евровизия?? А това са ДВЕ ГОЛЕМИ РАЗЛИКИ!

            Колко от вас си слушат на път, или в банята и хола песента на финландските изроди, или тази на украинската(ския) мъж-жена? А журито ги е харесало!

            В този смисъл Краси може да е по-добрият вариант за конкурса. И какво значение, дали го харесваме.(Пиша тази глупост и ми се повдига!..)

            Коментар


            • #81
              До: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

              Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
              ...не бе засегнат такъв аспект: ние искаме ХУБАВА ПЕСЕН, или песен, КОЯТО ДА ВЗЕМЕ ПЪРВО МЯСТО на Евровизия?? А това са ДВЕ ГОЛЕМИ РАЗЛИКИ...
              Защо да си го мислим? Нямаме изпълнители, нямаме композитори, нямаме нормална публика, както и нямаме нещо с което да се похвалим! Защо, изобщо, трябва да ходим на Евровизия? Особено с такива "произведения"! Да не би, втората в класацията да е по-добра?
              Колкото до укринския мъж-жена, ако имахме такъв, можеше и да спечелим нещо. Впрочем не беше ли латвиец?
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #82
                До: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

                60 000 евро глоба, ако се откажем от „Евровизия”
                Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                A2 (+)

                Коментар


                • #83
                  До: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

                  Добре де, гледам с статията името на Миро от Каризма.Защо някой популярен и доказан изпълнител като него не си опита късмета на Евровизия ? На пръв прочит се сещам за Графа, Белослава, Мариа Илиева, Ъпсурт, Мастило...и т.н.
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #84
                    До: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

                    Ами той Графа участва, и мисля беше на 5-о място..

                    Коментар


                    • #85
                      До: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Благодаря за отговора !
                      За това не уточних коя Америка - надявах се при вас да има някакви изяви или новини за него .
                      В България - освен лични интервюта и обяснения за участия - други не открих .
                      В САЩ скоро ще отговорят - дали има някаква медиина врява или новина за Човека глас !
                      Иначе при нас е една голяма врява и какафония за това - дали Краси Аврамов е заслужил да е победител . Всички очакваха друга участничка да победи ( втората по класиране ), но ...... изненада - за повечето хора ! Необяснимо за тях ( аз глзсувах за Краси ) и съм доволен .
                      Дано на 16.май 2009 в Москва да се класира поне за втория кръг !
                      В Австралия - тази песен харесва ли ви ! Поздрави !
                      Здравейте всички,

                      Сега имаx наи сетне време да чуя тази песен. Моето мнение е, че песента не e лоша, но певеца е ужасен! Всъщност потресаващо ужасен! Неговия музикален диапазон е много малак и това виене не е пеене. А и в допълнение на това той има много силен акцент когато пее на англииски, така че ... просто ужас ... извинявай Бгбул - знам че на теб ти xаресва тази песен, но аз не мога да си кpивя душата
                      Лидка
                      Ти си това,на което се правиш, затова внимавай на какво се правиш! (Кърт Вонегът)

                      Коментар


                      • #86
                        До: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

                        Първоначално публикуван от Lidka Преглед на мнение
                        Здравейте всички,

                        Сега имаx наи сетне време да чуя тази песен. Моето мнение е, че песента не e лоша, но певеца е ужасен! Всъщност потресаващо ужасен! Неговия музикален диапазон е много малак и това виене не е пеене. А и в допълнение на това той има много силен акцент когато пее на англииски, така че ... просто ужас ... извинявай Бгбул - знам че на теб ти xаресва тази песен, но аз не мога да си кpивя душата
                        Лидка
                        е за това става въпрос....

                        Коментар


                        • #87
                          До: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

                          Първо искам да ви кажа, че съм професионален музикант висше музикално образование и точно като такъв ще пиша, защото музикалните ми вкусове са далеч от музиката на Евровизия.

                          Наистина - да се покриват 4 октави е сравнително рядка дарба, но друга истина е, че Красимир Аврамов въобще не ги покрива /за разлика от Рони Джеймс Дио, който пък не се е нарекъл "човекът - глас"/. Вероятно ги има като диапазон, но като тембър, сила, технически възможности нисък, среден и висок регистър са му много различни - т. е. , за да звучи добре негова песен, трябва преходите между високи, средни и ниски тонове да са по-плавни и обмислени, за да не дразнят ухото, а мелодията и хармонията да са съобразени с тази негова особеност. В песента е точно обратното и заради това казвате, че "вие". Всъщност пее на фалцет, при това доста добре. Все пак, усетът на Красимир Аврамов към музикално красивото е крайно недостатъчен за каквато и да било занимание с музика. Шоу - абсолютно, музика - по-добре не.
                          Самата песен на Красимир Аврамов е с изключително зле направена хармония. Няма да се впускам в обяснения, но липсата дори на кулминация е достатъчно показателна. Няма развитие на мелодията, няма драматургия, няма добър аранжимент. Скучна, затова пък протяжна песен, в чиито първи 8 такта се казва всичко и започват неумело направени и дори скалъпени повторения, за да се гони времетраене.

                          Песента на Поли Станчева имаше повече качества.
                          Самата Поли Станчева има доста по-развит музикален вкус от Красимир Аврамов и пее несравнимо по музикално красиво и интонационно чисто /обратното на фалшиво/, въпреки че няма техническите му възможности.

                          Ако се сравняват двете песни, без колебание песента на Поли Станчева заслужава първото място, а песента на Красимир Аврамов - второ, защото е по-стойностната и далеч по-качествено изпята, въпреки че не е за изпълнителка от нейния тип и казано на музикантски - "не и лежи".

                          Освен това не забравяйте, че целта на поп-музиката е да носи бързи приходи, а не да бъде качествена. По-големите от нас са научени на качествена поп-музика, защото конкурсите някога се оценяваха с жури, а сега с СМС-и. Ако искате да слушате качествена музика, слушайте класическа.

                          От Х. Агасян /не го познавам, но свирих на негово гостуване/ научих преди няколко дни за детската Евровизия. Интересен факт е, че десетина дни ПРЕДИ конкурса в България, в-к "Труд" публикува името на спечелилото дете от България. Според г-н Агасян, песента е била с ниски музикални качества и аз му вярвам .Детето наистина впоследствие печели. Как спят баща му и майка му остава загадка за мен. Защо са причинили това на детето си и на другите деца - недоумявам. Важен е изводът - след като така се посяга на детската Евровизия, какво може да се очаква? Всеки да отговори за себе си. Аз знам моя отговор.
                          Последно редактирано от velio; 01-03-09, 09:25.

                          Коментар


                          • #88
                            До: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

                            Първоначално публикуван от hristota Преглед на мнение
                            ... Обаче, поканил червената певачка Петя Боклуклиева, да му помага да оправи грешката. Тя пък, понеже никой, освен комунягите на "Позитано", не говорят за нея, се опитва да излезе по някакъв начин във фокуса на прожекторите.
                            Дано му ремонтира ПТС-а.
                            Малко офтопик . По повод на Петя Боклукчиева се сетих за една нейна колежка - Кичка Бодурова. Тя решила да се прекръсти , щото се срамувала че в малкото и име сменят буквата К с П и звучи нецензурно . Та се прекрътила на...Кутка .
                            А сега по отношение на "Човека - глас". Твърдението му че може да изкара 4 октави , ама никой не го е чул ми прилича на Митьо Пищова , дето твърдеше , че "питона" му е 22 см. , ама никой не го е виждал.
                            Цялата тази жалка шумотевица , в която гледам че се е включил и "мъжа" Драго-Чая е опит за повдигане на мухлясалия рейтинг на Държавната телевизия. А стила и тъпотията на режисьорите на това "шоу" може да просълзи единствено бабите , дето гледат латино-сериалите.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #89
                              До: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

                              Току що намерих време и най-накрая чух изпълнението на Аврамов на живо, след като беше обявен за победител (справка:http://www.vbox7.com/play:8b7b6562 )

                              Потресена съм !!! Аз също съм на мнение, че българите имаме склонност да оплюваме със и без причина. Но това същество за цялата песен не успя веднъж да пее в тон с музиката - по-фалшиво нещо не си спомням от кога не съм слушала... И ако "той" трябва да ни представя на Евровизия, то доста по-успешно би се справило бито куче (пък и повече смс-и ще събере). Срам ... А имаме толкова таланти, но както някой по-горе каза - не се занимават с подобни конкурси точно поради подобни абсурди.
                              Кръвна група 0+

                              Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                              Коментар


                              • #90
                                От: ЕВРОВИЗИЯ 2009 - Голямата излагация от BG?

                                2017 - нищо старо не сме забравили, както и нищо ново не сме научили.

                                Не виждам шанс за добро класиране. Поне не и с тази песен.
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X