Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Игра на тронове!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Игра на тронове!!!

    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    Ама то абсолютно всеки един филм аз мога да ти го събера и на 5 минути...и да ти разкажа за 1-2-3 минути сюжета или най главното..И останалото са подробности..
    В някои филми си личи как се чудят с какво да уплътнят времето, докато в други досадните кадри са спестени...
    Апропо, явно доста сценаристи и режисьори са на твоето мнение - ще резюмираме, пък все нещо ще се разбере. По тоя повод досега не съм гледал поне приличен филм по "граф Монте Кристо". Боза след боза...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #62
      От: Игра на тронове!!!

      А каква е възрастовата граница на зрителите, следящи и прехласващи се по "Троновете"?

      Преди година и нещо имах щастието да гледам две серии от това нещо... Тотално се отказах. Колегата ми прекара безсънни нощи пред лаптопа, беше си ги изтеглил спецялно да ги гледа по време на командировката (бяхме в Беларус). Аз пък си уплътних времето с бирички и местни девочки...
      Пропуснал ли съм нещо?
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #63
        От: Игра на тронове!!!

        Всеки си харчи времето както пожелае.
        Аз го изгледах наведнъж няколко серии всяка вечер през зимата в очакване на зимата.
        Бях скиптичен към Викинги но се зарибих и изгледах и него.
        А относно маркетинг продуктите кое не е такъв?
        За да се предпазиш от тях трябва да хванеш гората с един чифт дрехи и да не излизаш от там.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #64
          От: Игра на тронове!!!

          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
          Ама то абсолютно всеки един филм аз мога да ти го събера и на 5 минути.....
          Ами пробвай с "Добро утро, Вавилон" на Тавиани или "Балът" на Скола.



          Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
          Тук можем да поспорим. Киното напоследък се превърна в комикс бози. Качеството се измести върху сериалите. Винаги съм бил киноман. Но напоследък гледам повече сериали, просто там е качеството. В киното вече по - рядко излизат качествени заглавия.
          Киното не се е превърнало в нищо различно, то си е същото - мнооого филми и малко стойностни. Аз пък вместо сериал бих изгледал някой стар филм, ако намеря време.

          Коментар


          • #65
            От: Игра на тронове!!!

            Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
            Няма нищо лошо в сериалите по принцип. Темата не е да противопоставяме кино-телевизия, а да видим що за чудо е този Game of Thrones и защо пожъна такъв феноменален успех. Видимо е, че се харесва на почти всички до степен пристрастяване, но пък една малка част сме нещо "повредени" и не можем да проумеем за какво е целият шум.

            Според мен това е един чисто маркетингов продукт, като се започне от книгите и се стигне до сериала. Направен е така, че да въздейства максимално и всеки да намери нещо вътре. Успехът му до голяма степен се дължи и на това, че вади на показ черти, от които хората обикновено се притесняват. По същия начин действат социалните мрежи, разни реалитита и т.н.

            Снощи се насилих и изгледах последния излъчен епизод - огледайте го внимателно и ще видите, че спокойно може да се събере в не повече от 10-15 минути, без да се загуби нищо. Останалото е пълнеж: безмислен екшън прекъсван от кратки мелодраматични паузи и пак екшън. От друга страна е сниман изключително внимателно и прецизно: нарочно е изключително тъмен, с кратки проблясъци. Камерата прескача от тъмно-към светло, спира се на точно определени детайли, които трябва да се подчертаят, забързва се когато трябва, вкарват се и точно подбрани цветове. Майсторска работа.

            Според мен най-вероятно използват методите от снимането на рекламни клипове: маркетинг специалисти, психолози и неврохирурзи правят изследвания върху хора от целевата група как точно да се въздейства най-ефективно. И се стига до филми, към които всички са пристрастени без да има видима причина :-) Не е нещо ново - в компютърните игри го прилагат от сигурно над 20 години.

            Имахме много интересна случка с група мои приятели преди време: гледахме някакъв сравнително посредствен филм и изведнъж ни се припи страшно много бира на всички. Намери се разумен човек да превърти филма и установихме, че в една от сцените камерата минава покрай маса, в ъгъла на която има халба със запотена бира, която няма никаква работа там. Само че стаята е в потъмнени цветове, камерата уж преминава бърза, а погледът ти запомня едно златисто-цветно петно в долния десен ъгъл на кадъра. Представяте ли си колко много такива работи вкарват по филмите? А сега си представете, че Game of Thrones е сниман изцяло по този начин.

            Може и да греша, ама като работна теория си я бива. Пък и нали говорим за фентъзи
            Много си прав!Всички търговски трикове се използват не само в рекламите,като един елементарен,тоалетна хартия с жилти фигури и някой може да омаа цяло топче за една нужда.Внушението също е голяма работа,споменатия кадър с бирата.Нищо не трябва да се приема до ниво зарибяване,това е просто развлекателен сериал,както и в много други някои намират по нещо .Мене ме разтоварват и нищо повече.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #66
              От: Игра на тронове!!!

              Баси! Пак ме отказахте.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #67
                От: Игра на тронове!!!

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Баси! Пак ме отказахте.
                Eeeee виж Мисандей и пак помисли!
                Най вече в сцената дето се появява за пръв път като превежда сделката на Денерис за покупката не неопетнените!

                Коментар


                • #68
                  От: Игра на тронове!!!

                  Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                  Eeeee виж Мисандей и пак помисли!
                  Най вече в сцената дето се появява за пръв път като превежда сделката на Денерис за покупката не неопетнените!
                  Дъщеря ми беше във възторг, когато ѝ казах да ми направи един харддиск с всичко, отначало. Да си кажа честно, още този възторг леееекинко ме разколеба. Но!!! Проектът е в действие. Скоро ще мога да се произнеса от камбанарията на просветените.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Игра на тронове!!!

                    Стига бе !Сериал.,като сериал ,достатъчно е че не турска или каквато и да било сапунка,че от тия ми се гади,а това си става и то доста!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Игра на тронове!!!

                      Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                      ... има халба със запотена бира, която няма никаква работа там. Само че стаята е в потъмнени цветове, камерата уж преминава бърза, а погледът ти запомня едно златисто-цветно петно в долния десен ъгъл на кадъра. ..
                      От тая тема, реших да го попрегледам,има доста такива техники с цици
                      Харесва ми също, че средновековието не е представено напудрено.

                      Но Д-р Хаус по ме кефи.(пък цици няма )
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • #71
                        От: Игра на тронове!!!

                        Абе смятай ква краста е щом сдържаните банкери се вълнуват!

                        https://igra.rbb.bg/?utm_source=dir....aser_April2019

                        Коментар


                        • #72
                          От: Игра на тронове!!!

                          Първоначално публикуван от ivied
                          Ами те така са представени и във филма, че... На няколко пъти... Дори и в последния сезон. Как и защо, и кого финансират… е
                          Хахх прав си!
                          Както един от Райфайзен каза: С Райфайзен зимата няма да доде! А като няма зима няма и бели бродници

                          Коментар


                          • #73
                            От: Игра на тронове!!!

                            Ибаааа..........4 страници..........не очаквах!!!!
                            Начи верно си заслужава че го гледам!Та и до 7ми сезон два пъти!
                            БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!
                            Не съм съвсем изчекнат
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                            0888854582
                            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Игра на тронове!!!

                              Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                              Ибаааа..........4 страници..........не очаквах!!!!
                              Начи верно си заслужава че го гледам!Та и до 7ми сезон два пъти!
                              БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!
                              Не съм съвсем изчекнат
                              Сериалът си е феномен отвсякъде и според мен си заслужава обсъждането. Затова сме различни хората - харесваме различни неща и ги възприемаме по различен начин. В случая е създадена изключително точна комбинация, която да зариби много сериозен процент зрители. Като гледам коментарите по-горе основните съставки са реализмът, насилието и циците Лошо няма - тези неща движат света. Все още никой не се е опитал да защити сюжета, като че ли? От това, което съм гледал - сюжет не видях - само безкрайни интриги, които се доближават до мексиканските сериали по разтегливост. Някой ще добави ли и другите съставки от рецептата?

                              А, сетих се и още нещо - пробвайте се да сравните с "Апокалипто" на Мел Гибсън. Има ги същите неща + страхотна история. Е, няма дракони, но никой не е перфектен, пък и в GOT се появиха май, чак след 6 години чакане
                              "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                              Коментар


                              • #75
                                От: Игра на тронове!!!

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                От тая тема, реших да го попрегледам,има доста такива техники с цици
                                Харесва ми също, че средновековието не е представено напудрено.

                                Но Д-р Хаус по ме кефи.(пък цици няма )
                                Ааа, д-р Хаус е съвсем друга бира. Първо - там можеш да хванеш всяка серия независимо от кой сезон и да си я изгледаш пълноценно без да си гледал нищо от останалите. После, всеки епизод разказва отделна история, която много рядко е слаба или скучна. Да не говорим за различните морални дилеми, които постоянно се набиват на очи и те карат да мислиш доста. По една случайност попаднах в много аналогична ситуация на една от сериите и можете да си представите колко бях шокиран.

                                А при GOT тези неща като че ли ги няма. Нищо не провокира мислене или някаква изненада. След първите 2-3 епизода свикваш, че всички "добри" герои умират като по правило, справедливостта не тържествува и няма щастлив край, ама то всеки, който е поне малко наясно с историята знае, че това е нормално. И след още 1-2 епизода вече спокойно можеш да кажеш какво ще се случи до края след първите 5 минути.
                                Последно редактирано от prascho; 05-05-19, 22:11.
                                "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X