Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

    NOT ONLY TV BOXHDA2 - май съм доволен, и то доста, за 40 лева от Практикер. С една и съща антена - не всички аналогови ТВ излизат (антената врътната правилно като за хоризонтална поляризция), мястото е засенчено и кофти на 30 км от предавателя. Цифровата пущина работи с бая резерв, дори с врътната на терсене поляризация пак лови с леко насичане на някои канали. Не мога да повярвам.

    Коментар


    • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

      ъъъъ, цифровото не е ли с вертикална поляризация???
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

        Вертикална е, ама аз врътнах за хоризонтална да видя дали ще лови пак. Хоризонтална имах предвид за аналоговата.

        Коментар


        • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          В София си е така, тука има - тука няма, и не всяка неделя.
          Да ти е... и цифровизацията. Отделно, че много населени места ще останат въобще без сигнал.
          Да видим кой сателитен ще излезе с топ оферта.
          Хъм, аз си купих най-евтиния приемник от една верига за хранителни стоки. Пробвах със стайна антена с вграден усилвател и се гледаше само бтв с компромис. После получих "просветление" и преработих една автомобилна ТВ антена за стационарна употреба в къщи и сега въпреки, че ловя отразен сигнал, няма проблем с нито един цифров канал. Ако някой го интересуват подробности, на лични да не ни дърпат ушите за реклама.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

            Давай на ЛС, каква автомобилна , от кой ка...нд е декодера и др.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

              Без коментар

              Цифровият сигнал не стига до селата, декодерите излишни

              Между 350 000 и милион българи може да останат без телевизия от 1 октомври, предупреди вчера по БНТ шефът на Комисията за регулиране на съобщенията Веселин Божков. Причината е, че след цифровизацията много села ще се окажат без телевизионен сигнал. Все още обаче не са ясни районите, в които цифровият сигнал няма да се приема. ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                Здрасти! То в много села до сега всичко що е UHF (където са цифровите в момента) стигаше с клизма. Цифровите на всичкото отгоре са на още по-високи честоти, с още по-никаква проходимост. Да не говорим че дори в София при почти пряка видимост със стайна антена аналогова има, а цифрова - не. И това от скоро. Преди 2 месеца си хващаше всичко, на същото място със същата антена.

                Да не говорим че никой даже и не споменава че антените трябва да се завъртят на 90 градуса за цифровата.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ... Да не говорим че никой даже и не споменава че антените трябва да се завъртят на 90 градуса за цифровата.
                  Що да се споменава, като може да се продадат малко специални антени за цифрова ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                    Държавата си е свършила работата,има освободени честоти за седем мултиплекса,има спечелили търговете и изградени мултиплекси, провела е разяснителна кампания..
                    Само че няма много желаещи да рaзпространяват безплатно програми!

                    По непотвърдена информация разпространение на една програма струва около3-4 милиона лева годишно.Тези телевизии се издържат от реклами.Непокритите части от страната явно не са таргет цел на рекламодателите.Защо да се меси държавата в изцяло частни търговски взаоимоотношения.Дали една програма ще се разпространява безплатно за крайните потрбители, е изцяло нейно решение
                    Сега за държавните БНТ-та.Ако някой претендира, държавата може да се сети, че всеки собственик на партида в ЕРП-та дължи 0.6% от МРЗ на месец/ около 1.8лева/ по ЗРТ/т.н такса телевизор/.За тези пари Държавата може да “натисне” всеки един сателитен оператор да предостави едно “пакетче” от трите БНТ-та за желаещите.Да не посещаме Държавата , че фирмените “електомери” дължат 2% отМРЗ ТАКСА ТЕЛЕВИЗОР.Притежаването на телевизор се приема за даденост- трябва да доказваш непритежаването на телевизор.Едва ли има фирма в България , която да не се изкушила да “мине” някоя плазма за сметка на фирмата.
                    А иначе на този етап от цифровизацията , приемането на наземната цифрова телевизия е хоби за хората имащи познания в тази сфера,и мъка за всички останали!
                    Последно редактирано от Пламен Златарев; 24-09-13, 16:20.
                    Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                    Пламен Златарев 0888 66 03 18

                    Коментар


                    • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                      Има разни еврозакони, дето забраняват да ти продават нещо насила. И 1 секунда не поглеждам ефирните ТВ с проклетите им турски мазньочи. От къв на къв ще ми вземат пари за тия боклуци? Че и натъпкани с бабешки малоумни реклами по 5 минути на 10 минути предаване, едни и същи в цикъл!

                      Коментар


                      • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                        Има ли някой достоверна и прясна информация дали кабеларките, по-точно идиотската Близу ще спира аналоговата другата седмица?
                        Тези кретени ми се обадиха, и казаха да отида вчера след 11 да си взема декодер (на аналогова съм). Един младеж първо 10 минути ме уверяваше, как ми трябвал още един телефон у нас (добре че поради напредналата възраст ми реши, че нета е нещо, което не ми трябва), след като накрая почти почнах да крещя, че НЯМА да си взема техен телефон, ми заяви, че декодерите свършили. И да съм заявяла, по някое време след неизвестен брой дни щял да мине техник да го монтира. Като че ли аз ще напусна работа, за да чакам в къщи някой да ми се обади (в договора фигурира стационарния ми телефон).
                        Питам аз - какво става от вторник, след като няма да имам декодер? Отговорът - ще си гледате телевизия както до сега.
                        А в офиса луди опашки. Поредната измама на Близу, за да вържат хората с нови срочни договори ли е това?
                        За мене е добро време да се сбогувам окончателно с тях. На безсрочен договор съм. Ако някой се е разправял с това, моля да даде съвет какво точно трябва да направя, за да успея да се разделя с тях по на-безпроблемния и бърз начин.

                        Коментар


                        • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                          Еми виж какво пише в договора, спази го, и това обикновено е най-безболезнения начин. Ако не вдяват в офиса - пращаш им препоръчано писмо уведомявайки ги да се считат за предизвестени според еди коя си клауза от договора, и след датата спираш да плащаш. По тоя начин си връзваш гащите яко някога си измислят че нещо им дължиш.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                            Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
                            Има ли някой достоверна и прясна информация дали кабеларките, по-точно идиотската Близу ще спира аналоговата другата седмица?
                            Няма нормативна забрана за аналогово разпространение на програми по кабел!
                            Но няма и императивно задължение да се разпространяват аналогово тв програмите!
                            Как ще пренасят програмите по кабел ,аналогово или цифрово, е търговска политика и техническа възможност на кабелната мрежа.В градовете/ дори и малките/ не проблем да се "карат" 50 аналогови и 100 цифрови.Една аналогова заема място на 6 до 10 цифрови.

                            Винаги го пиша в подобни теми- всеки телекомуникационен оператор/независимо интернет , телевизия , телефон/ е длъжен на видно място в клиенския офис да постави “Обши условия за взоимоотношения с потребителите”,съсласувани с КРС.Индивидуалният договор не може да противоречи на “Общите условия”!
                            Запомнете- истинската цена е при безсрочен договор на принципа “плащаш –гледаш”.Всякакъв вид промоции е въдица за шарани.В пълната цена на промоционалния договор са включени и разходите за реклама ,подаръци и “зарибяване”
                            Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                            Пламен Златарев 0888 66 03 18

                            Коментар


                            • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                              Автор: zxcvb"Здравейте малко странна тема ,ако решат модераторите да местят или тият , но съм шокиран все още от отговора който получих от 070012344 -цифровизация.бг. Та попитах за регионана Плевен накъде да си насоча антената (къде се намира излъчвателя) и женицата от среща ми отговори най-авторитетно , трябва да я насоча към небето нагоре заради вертикалната поляризация. Започнах да обяснявам, че антената е завъртяна на 90 градуса и вибратора и директорите са препрндикулярно на земята , но незнам накъде да сочи антената и отговора беше "Ама господине антената трябва да сочи към небето какво не разбрахте" ПОТРЕСЕН съм ако някой не вярва да звънне на горния телефон и провери. То бива неграмотност бива ама на такова ниво не бива все пак . "

                              Каква съм клюкарка... ама викам да се посмеете и вие.


                              Размъкват го из форумите.

                              И да питам - ако се присетят да събират такси за "държавна" ТВ - кога ще махнат кодировката им от сателитните оператори?

                              Коментар


                              • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                                Кодировките от сателитните оператори си ги слагат самите оператори. И си плащат, както и на вскички останали телевизии, за да може да излъчват съответните програми в техните пакети. Та, не разчитай кодировката да се махне.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X