Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вечните-Кавъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения



  • И оригинала на Дъ Ху

    Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
    Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

    Коментар


    • Помня колко се впечатлих като я чух за първи път, по радиото. Не бях сигурен чия е.....учених бях...чичко Гугъл го нямаше...
      Много големи са я правили...Стив Вай, Г3, Джеф Бек, Стиви Рейвон, Сантана, дори Стинг.....но първото изпълнение в което се влюбих,бе на този човек:


      Години след това научих кой е автора...доколкото знам, изпълнявал я е на живо само 7 пъти..
      Последно редактирано от artefekt; 12-04-21, 19:49.

      Коментар


      • trav
        trav коментира
        Редактиране на коментар
        Никак не са се обичали двамата.
        https://www.youtube.com/watch?v=OpG4yWNsErw

      • mdim
        mdim коментира
        Редактиране на коментар
        Да, интересно са го изиграли, ама май историята не ебила точно такава. Но даже и в коментарите под видеото пише, че даже май е било част от договора му да се запознае с Клептън.

      • stormbringer 66
        stormbringer 66 коментира
        Редактиране на коментар
        извинявам се за натрапването,сега намерих случайно това съкровище на сайта,има още един кавър който е много известен и даже аз първо чух него и досега съм влюбен в парчето,казва се, да стигнеш ,или ,да хванеш дъгата,албума е ричи блекморс реинбоу,,,,, много съм скаран с компютрите,даже трудно пиша,личи ми,абсурд е за мен да кача нещо ,ако имате итерес няма начин да не сте го чували,

    • ЧРД на Ричи:


      И понеже кавъра на Blackmore's Night ми идва малко софт, да добавя още един:



      И оригинала:

      Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
      Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

      Коментар


      • Може да съм пускал барабанистката с големия нос и готината усмивка назад в темата, не ми се рови.
        Но сега съм си я пуснал и съм усилил яко колоните, чак жената идва да ми се кара...

        Инджой:



        И оригинала:

        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • stormbringer 66 коментира
          Днес, 10:55
          извинявам се за натрапването,сега намерих случайно това съкровище на сайта,има още един кавър който е много известен и даже аз първо чух него и досега съм влюбен в парчето,казва се, да стигнеш ,или ,да хванеш дъгата,албума е ричи блекморс реинбоу,,,,, много съм скаран с компютрите,даже трудно пиша,личи ми,абсурд е за мен да кача нещо ,ако имате итерес няма начин да не сте го чували,
          Не мисля че е кавър на същата песен...само прилича малко. Ето ви го:

          Коментар


          • stormbringer 66
            stormbringer 66 коментира
            Редактиране на коментар
            много много,,,ама много съжалявам,кликнах там дето не трябва,от сърце моля модераторите да го променят на харесвам,моля ви момчета много съм бос в тия инсталаций компютрите де,аз съм предимно читател,всичките ми писаници тук се приемат двузначно,а за колегата ,благодаря за качването,но специално за това парче,мартин попов,мисля че така се казваше един от биографите на пърпъл и по специално ричи,е споделил пред пред него че това е неговият,на ричи де,да си изрази влиянието на хендрикс върху него,а иначе в студийния запис приликата е ужасяваща,

          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            Интересна история...не бях я чувал. Интрото действително е почти същото. Без неподражаемият ръбат стил на Хендрикс, разбира се..😉

        • В контекста на последните събития....не е ли време за този кавър...


          Оригиналът...​

          Коментар


          • mdim
            mdim коментира
            Редактиране на коментар
            Хаха, за това не се бях сетил

          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            Има много кавъри на песните на Боб Марли. Интересното на тази е, че Ерик Клептън я прави година след оригинала и реално става популярна с неговото изпълнение. Ако не се лъжа, единственият му сингъл достигнал №1 в класациите....както и за Боб Марли, друга негова песен не е стигала до 1 място...



        • И оригинала на Arrows:


          Само за сведение, има и кавър на Бритни Спиърс. Ако някой мноо-о-оо-ого, мнооо-ооо-о-ого желае, да напише и ще го пусна
          Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
          Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

          Коментар


          • Бе то освен Бритни има и на Майли Сайръс, но като каза рокенрол....не мога да се въздържЪ,
            Лемиии...


            И оргиналдЪ....с Бон Скот
            Последно редактирано от artefekt; 26-04-21, 17:06.

            Коментар






            • За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • mdim
                mdim коментира
                Редактиране на коментар
                'ич не звучи като Аксел, даже и в коментарите пише, че е грешка. За всеки случай пробвах и Шазам, и той казва, че са Ugly Kid Joe. А песента е готина, да

              • Gadnyara
                Gadnyara коментира
                Редактиране на коментар
                ясно е, че двата кавъра са еднакви.

            • Bei Mir Bist Du Schoen



              И оригиналът:

              Коментар


            • Браво....много добро попадение

              Коментар


              • "Доктор Уилсън" в не толкова популярна светлина:

                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • Все си мислех, че оригинала е негов, а се оказа, че не бил. Ама за да не е съвсем скучно, ето едно изпълнение с една читава мома:



                  и оригинала:
                  Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
                  Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    [B]Bei Mir Bist Du Schoen

                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • davc
                      davc коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не, не е за филма. В българската си версия е със статут на "стара градска". Този текст (най-вероятно) е от Сашо Сладура, лирическият герой е интерниран "недобит елемент".

                    • сто
                      сто коментира
                      Редактиране на коментар
                      Сладури

                    • сто
                      сто коментира
                      Редактиране на коментар
                      davc ме провокира да се разровя в тубата и като че ли този "конски вагон" най- ми допадна
                      https://youtu.be/ZFnyJiq3sg4?t=10



                  • И на King Diamond за цвят:


                    Има и други, но ще се огранича до горните две и оригинала:

                    Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
                    Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X