Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вечните-Кавъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    По друг повод и "благодарение" на Гагич надзъртам в тази тема .И със закъснение ше се върна към един негов пост :

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    ....
    Иначе, да вдигне ръка който е гледАл "Плешивото куче"? .....
    - гледал съм го няколко пъти , като първите два бяха в първия ден на премиерата му в кино "Дружба" .
    ... а отделно продължавам да слушам парчета на Hobo Blues Band и до ден-днешен (сложил съм ги в папка Hungarian Rock , наред с Омега , Локомотив ГТ , Пирамиш , Илиьеш и няколко съвременни унгарски банди )
    Та по горния повод : ставаше дума в сюжета за една прохождаща банда от бедните работнически предградия на Будапеща , а истинската банда - Hobo Blues Band с този филм проби в унгарския рок .
    По ирония на съдбата и във връзка с темата въпросната група дебютира все с кавъри


    ..даже не съм сигурен дали оригиналът изобщо е и на "Стоунс"



    има и още :


    ... на това :


    .... и тако далje
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      ...По ирония на съдбата и във връзка с темата въпросната група дебютира все с кавъри


      ..даже не съм сигурен дали оригиналът изобщо е и на "Стоунс"



      ....

      .... и тако далje
      Според мен това (първото от двете парчета) е оригиналът, макар и с "леко" различно заглавие и текст:



      "Най-зареденото" обаче изпълнение винаги е било това:

      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #48
        ... а то иначе човек кавъри да иска .
        Съществуват парчета обаче , които са такава яка класика , та човек да се чуди коя интерпретация е по- готина .
        Примерно : долното парче е правено сигурно над 100 пъти от кой ли не . Ама като стане въпрос за жица ... все е яко






        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • artefekt
          artefekt коментира
          Редактиране на коментар
          Точно това е смисъла на темата....да пускаме такива дето се чудим кое е по-готино

      • #49
        Като ми напомни Владо с поста си.....
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Специално за аrtefekt.....................Иначе, да вдигне ръка който е гледАл "Плешивото куче"?

        Оригиналът: https://www.youtube.com/watch?v=CGt-...annel=vizardis

        #38.2
        artefekt коментира
        18-09-20, 15:19 By the way в "Плешивото куче" тя е фон...
        Bogoljub Gagic коментира
        18-09-20, 15:58
        Не е фон. Накрая нали правят концерта, за който през целия филм се събират и свирят това. Оттам се появи в НеРеБея публиката да свети и да клати запалени запалки (сега светещи смартфони).
        Ето Гагич...на 33-та минута от филма.

        Коментар


        • #50
          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          ... а то иначе човек кавъри да иска .
          Съществуват парчета обаче , които са такава яка класика , та човек да се чуди коя интерпретация е по- готина .
          ...
          Hey Joe - Best cover


          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • Vlado_Ts
            Vlado_Ts коментира
            Редактиране на коментар
            Дядовците кефят

        • #51
          Миро , да ме прощаваш , че ти разводнявам темата , ама съм пристрастЕн към унгарския рок , та да довършим с "Плешивото куче" Там , на 1:32:00 дето "низвергнатия импресарио" отиде да върне кучето в екарисажа . Оня младия му вика : "чух , че събираш нова банда . Аз имам едно парче, искаш ли да го чуеш ? " (цитирам по памет)
          ... та парчето е на Р.Mobil . Те го тЕ :


          Това по отношение на "фона" във филма . В смисъл не е само Омега
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 08-10-20, 19:09.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • artefekt
            artefekt коментира
            Редактиране на коментар
            Е Владо, тя темата не е моя...нека си се развива самостоятелно

        • #52
          ... а сега да си дойдем на думата
          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          ... а то иначе човек кавъри да иска .....
          - ето примерно един кавър :


          ... и оригиналЪт :



          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #53
            Кавър или оригинал ("this sad song of separation") ?

            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • Vlado_Ts
              Vlado_Ts коментира
              Редактиране на коментар
              Кавър е . Само не се сещам на коя банда беше ... текста е същия .

            • davc
              davc коментира
              Редактиране на коментар
              Джон Ленин прай салтоморталета...

          • #54
            Кавърът:



            И оригиналът:



            Камино на Лили Иванова също е кавър, оригинала е мексиканска народна песен, но сега нещо не мога да я намеря.
            Иначе в изпълнение на Лили е страхотна.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #55
              Eдин интересен кавър , все от можещи музиканти (оригинала е излишно да го пускам . Всеки го знае ))

              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #56
                Като почнахте с Алла Пугачова, да не почна аз със "Шигнал" (българската "Юрая"... нещо друго била, в някаква тема ми опонираха) ?
                Иначе, това може би в темата за кУронавирОса може би го пускаха, ама си е добър и качествен майтап с оригинален текст:

                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Кефи.
                  5678910

              • #57
                Айде още един "кавър":

                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #58
                  Прочее, jazz-арската тема ми напомни за този изпълнител. Всяка, на практика всяка негова песен е хит. Но поради отдалечеността във времето, рядко се слушат в оригинал. На помощ идват кавърите:
                  Примерно:
                  Оригинал:



                  Хиляди, може би милиони кавъри има. Ето само един (пеенето започва след 1,40 мин ):

                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #59
                    Днес се навършват 80 години от рождението на Джон Ленън.
                    Символ...гений...една от личностите на 20-и век променили света...


                    Съвсем не случайно избирам следващото изпълнение:


                    И Queen, now....


                    ...and then.

                    Коментар


                    • #60
                      Яааа на кви кавъри попаднАх доде си пия ракията


                      ...все на туй :
                      Последно редактирано от Vlado_Ts; 15-10-20, 19:33.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • DBRS
                        DBRS коментира
                        Редактиране на коментар
                        Тенкю. Голям кеф.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X