Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вечните-Кавъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    И, естествено, един от първите му "кавъри", направили го известен (оригиналът излиза като свързан в "тубата", затова не го давам за сравнение) :

    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

      Но-о-о-о кавъри или пародии? Щото ако иде реч за пародии, от няколко десетилетия този си е ненадминат:

      Стига да ти харесват...все тая какви се водят.
      Аз тия двете последните...не бих ги слушал по никакъв повод..

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение

        Аз тия двете последните...не бих ги слушал по никакъв повод..
        Оригиналите (реж. Мартин Скорсезе с Уесли Снайпс и една камАра известни негра-актьори) или пародиите?
        Щото бас държа, че оригиналите НЕ си ги гледал
        А беше време, когато прохождаха т.нар. видео-клипове и за правенето на всеки се събираше мощен звезден тим - режисьори като Вим Вендерс, Пол Верховен и т.н . Не е като сега (особено в Клета Майка) - фанеш ГоПро-то, Тита-Сузанита и те ти "супер-клип"...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • artefekt
          artefekt коментира
          Редактиране на коментар
          Бля, бля...много знаеш какво съм гледАл
          А и бас кога си печелИл...

      • #34
        Коронер с подобрена версия на Der Mussolini, класика на електропънковете DAF



        Оригиналът:



        И Коронер с варияция върху Битълс:



        Още Битълс, конвертиран доста прилично от Ghost:



        И един по-танцов от Отис Рединг:



        U2:



        И Мачкалчесън:

        Коментар


        • #35
          На вчерашния ден преди 59г. е роден Дейв Мъстейн
          Да го почетем...
          Дейв е изгонен от Металика, точно преди да издадат първият си албум. Но продължават да използват неговите композиции. Следващата песен е композиция на Мъстейн, Хетфийлд само пренаписва текста...


          По-добрата версия, според мен...


          Помирението


          Винаги съм се чудил...каква музика щеше да се "роди" от съперничеството между тези "гиганти"
          За финал...едно страхотно изпълнение на Мегадет на живо в София

          Коментар


          • #36
            Мегадет с кавър на Нанси Синатра:



            Оригиналът:

            Коментар


            • #37

              Коментар


              • #38
                Специално за аrtefekt един кавър, на който се натъкнах днес



                Иначе, да вдигне ръка който е гледАл "Плешивото куче"?

                Оригиналът: https://www.youtube.com/watch?v=CGt-...annel=vizardis

                Версията на Scorpions:
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • artefekt
                  artefekt коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз пък го харесвам....дали се отъждествявахме с тях и съдбата на гаражната музика....то още ги нямаше Нирвана

                • сто
                  сто коментира
                  Редактиране на коментар
                  Пропуснах "Коса". Пак преди "кучето" и пак зашеметяващо. "Водолей" ми е сред десетте любими.

                • davc
                  davc коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз (и аз), даже имам винилови плочи на Омега и на Локомотив ГТ, и на Неотон фамилия. Унгария си беше запад (и имах чичо там).

              • #39
                Гледай ти какви жени имало. Не че е вечен кавър ама плакне окото.



                оригинала ясен.

                Бе айде от мене да мине ето и оригинала

                Последно редактирано от ssaattyyrr; 18-09-20, 15:51. Причина: Оригинала
                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                Коментар


                • #40
                  Това ми излезе като предложение за гледане в тубата, та докато се кефех се сетих за тази тема.
                  Инджой:

                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #41
                    Вчера се навършиха 50 години от смъртта на Джими Хендрикс...Почивай в мир!


                    За протокола...често оригиналът се приписва на The Troggs, но всъщност е на Wild Once:

                    Коментар


                    • #42
                      За любителите на китарите...





                      Автора с гост Клептън...жицата почва след 4.50 мин.


                      Батко ви Джими...


                      Обичайният инструмент за това произведение...


                      Коментар


                      • #43
                        Приключи дългогодишния съдебен спор за авторството на интрото на Starway to heaven.
                        Официално...ОРИГИНАЛЪТ


                        Претенцията...


                        А който е "мъчил" китарата, знае тази българска песен....и колко пъти сме си говорили колко прилича на Starway

                        Коментар


                        • #44
                          Тази година албумът LED ZEPPELIN III има юбилей...50 години от издаването си
                          По този повод групата щели да преиздадат Immigrant song.

                          Един много симпатичен кавър на Джеф Бек. Гост...самият Джими Пейдж
                          Разбира се нищо чудно....началото Becks bolero е песен на Ярдбърдс...с автори...същите


                          Е и оригиналът де

                          Коментар


                          • #45




                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X