Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойностни книги - препоръки и информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стойностни книги - препоръки и информация

    Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
    В читанката ги има и двете.
    Книгите -ясно, има ги, но за филмите говоря ..
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Стойностни книги - препоръки и информация

      Сори не съм разбрал, търсех си тука някоя интересна книга и чел недочел давам акъли
      "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

      Коментар


      • От: Стойностни книги - препоръки и информация

        Ето една интересна: "Блус в лятна нощ" от Пат Конрой

        Коментар


        • От: Стойностни книги - препоръки и информация

          Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
          Попадна ми много интересно книга от МИЛАН А. МИЛАНОВ"ТАЙНИТЕ ПОДЗЕМИЯ НА БЪЛГАРИЯ", намерих я в електронен вариант. Автора описва живота си и как чичо му отваря очите за доста непознати неща за които сме чували,но не сме виждали.
          За тайните подземия, така и не разбрах истина ли е или не, написаното, всеки сам ще решава за себе си. Иначе, интересно и увлекателно четиво, пък и доста томове...
          Не важно кто напротив, важно кто рядом.

          Коментар


          • От: Стойностни книги - препоръки и информация

            Първоначално публикуван от vasil_karov Преглед на мнение
            За тайните подземия, така и не разбрах истина ли е или не, написаното, всеки сам ще решава за себе си. Иначе, интересно и увлекателно четиво, пък и доста томове...
            Не бих го определил като стойностно четиво, но...
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Стойностни книги - препоръки и информация

              Е, зависи кой какво търси и очаква. Мен лично, винаги ми е било интересно да чета за извънземните, за скрити съкровища, за измислени или реални исторически събития, митове, легенди, научна (и не толкова научна) фантастика. Криминалетата също. Докато разните любовни романи и сърцераздерателни драми не ме привличат, но разбира се сред тях също има стойностни. А и смисъла от прочетеното (било то каквото и е да е) е да ти остане някаква поука, урок, да те накара да се замислиш над нещо, да излезеш от сивотата на ежедневието макар и за миг. Случи ли се това, значи не са дадени парите на вятъра, не е изгубено напразно времето прекарано в четене.
              Не важно кто напротив, важно кто рядом.

              Коментар


              • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                Увлекателна и стойностна са различни неща
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                  Да, различни са
                  Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                  Коментар


                  • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                    Най-после прочетох "Устоите на Земята" от Кен Фолет. Масивно четиво, но само така човек може да нагази в калта на средновековието. С филми не става.

                    Коментар


                    • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                      Тъй като доста автори и произведения са вече споменати и не виждам смисъл да се повтараме, ще се похваля какво последно успях да събера и подкарам като четене:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11063420_10200381290852927_5278802691600942149_o.jpg
Прегледи:1
Размер:128.8 КБ
ID:5678582

                      Отне ми около година да събера всички,но успях.

                      Коментар


                      • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                        "Мравки и богове"- Стефан Цанев!
                        Изключително силна книга за мен, това е нашата българска хронология на 20-ти век. Описана безкомпромисно чрез отделните съдби на един род.
                        Един откъс:
                        "Варадине, запомни от дяда си три неща, предай ги и ти на внуците си, това да остане от мен на таз земя - стига ми. И тъй- не осъмвай, където си замръкнал, не умирай, дето си се родил, не пускай корени- не си дърво- за мъж и вятър няма граници. Угаждай на душичката си, каже ли -дай вино - дай и; каже ли - дай маслинка - дай и, не я насилвай, но не и ли даваш - въздържаността е вредна като прекаляването. И накрая - с политика и развалени жени си нямай работа, развалата е заразителна, простаците са непобедими."

                        Ако някой бърза да чете и не му се мисли , по-добре да не я почва.

                        Коментар


                        • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                          Дублирано...

                          Коментар


                          • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                            "Мравки и богове" е книгата, която ми върна вярата, че още се пише в България. Ако не беше колегата, щях аз да я препоръчам изключително силно. Наистина е книга, която смятам за стойностна.

                            Другото, което ми направи впечатление е, че са пропуснати книгите на Димитър Димов, когото аз намирам за един от най-задълбочените български писатели.
                            Също смятам, че са наистина стойностни и наистина има какво да научи човек и над какво да се замисли.

                            Коментар


                            • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:index.jpg
Прегледи:1
Размер:20.3 КБ
ID:5695495

                              Има какво да се прочете и от едните, и от другите, и от всички.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                                Стратегическа дълбочина, Ахмет Давутоглу (да същият този Давутоглу). Той - впрочем - е професор в Роберт колеж (където и сам е завършил), отпреди да е политик.
                                Та в днешното време, когато продължаваме (сякаш непрекратимо) да живеем и възприемаме по соцтрадицията, ураджийски да скандираме индоктринации, без понятие от представа за фактическата същност, е добре да се прочете и такава книга.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X