Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойностни книги - препоръки и информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стойностни книги - препоръки и информация


    "Пътешествие до края на нощта" - Луи - Фернанд Селин!

    Да кажем, че романът влиза в категория модерна класика!
    Инъче, поражда размисли за човешката същност, болката, силата на духа!
    Мисля, че дори е включен в класация за 100 най-велики книги на всички времена, направена от 100 автори от 54 страни.
    Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
    Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

    Коментар


    • От: Стойностни книги - препоръки и информация

      Ей това ми е любимия разказ за всички времена - "Белязаният" от Джек Лондон
      Има и мистика в него и дива природа ..абе четете
      ето линкъ към читанка:
      http://chitanka.info/lib/text/2207

      Коментар


      • От: Стойностни книги - препоръки и информация

        Историкът на Е.Костова
        Никак не е лоша - за вампири и древния орден на дракона !

        Коментар


        • От: Стойностни книги - препоръки и информация

          Току що прочетох "Малкия брат" на Кори Доктороу



          Отначало бях много скептично настроен, но горещо я препоръчвам на всички, които обичат да си вадят изводи от историята. Много добре направен паралел между поколенията, събитията от 60-те, 70-те години на 20-и век и много близкото бъдеще. Като цяло как демокрацията се изражда в полицейщина.
          Също и какво ни чака съвсем скоро. От няколко години не спирам да си задавам въпроса "Как Оруел ги е познал тези неща?"
          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

          Коментар


          • От: Стойностни книги - препоръки и информация

            Реквием за едно ченге от Робърт Крейс.
            Много яко криминално романче
            Повечето хора говорят за справедливост само когато се отнася до тях и забравят за нея, когато се отнася за други....

            Коментар


            • От: Стойностни книги - препоръки и информация

              Късмет днес. Херодот , един том с меки корици, 30 лв. Ново издание. Чак се учудих, че някой издава смислена литература в тия времена. Предното му издание е '85г в два тома. Беше си станало антикварно.

              Коментар


              • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                "Лице в лице" от Филип Финч - завръщане с умиление в зората на компютрите и интернет. Завръщане защото го препрочитам, нищо не може да ни върне вече толкова назад. Тогава беше приключение да влезеш в чужд компютър, а сега, докато пиша тези редове, Google analytics ме проверява какви са интересите ми, за да може някой да ми прати реклами. И не само той разбира се...

                Коментар


                • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                  "Чудните патила на Пърдоний Флат" от Едуардо Мендоса - един невероятно пародиен поглед върху детството на Исус в Назарет. Написана е много елеганто с много тънко усещане за границата между история и пародия.
                  "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                  Коментар


                  • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                    http://www.amazon.com/gp/product/030...sr=1-1&seller=

                    Великолепно описание на възхода и кариерата на един изумителен спортист. Две минути след като разбрах, че е излязла вече си я бях поръчал, тъй като съм му фен откакто за първи път го видях да играе по телевизията.
                    Ако някой се интересува ще му я дам да я прочете, ако обещае да ми я пази, защото доставката до България струва повече от самата книга (изразено в парични знаци разбира се).
                    124 -> 164
                    T4

                    Коментар


                    • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                      Преди време един българин пееше: "Искам да съм негър в щата Алабама". Винаги съм се чудил защо. С тази цел, да разбера, прочетох "Да убиеш присмехулник" от Харпър Ли. В резултат искам и аз - за негрите там има повече шансове отколкото тук за нас. А също и за белите. Но най-вече за децата.

                      и

                      Нужно ми беше да разбера и страхуват ли се японците и дали знаят какво е злоба. За последното ги беше питал и Марко Семов: "Вие, аджеба, защо не мразите американците?" Те само повдигали рамене. Аз няма кого да попитам и прочетох "Кръгът" на Коджи Сузуки. В книгата има страх, но ми прилича на привнесен, не съвсем местен.
                      Още не съм сигурен, че нещо може да уплаши японеца.

                      Коментар


                      • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                        Какво е мнението на тези, които са чели : ,Подсъзнанието може всичко, на Кехоу?
                        Като изключим по Американски тъпите примери в книгата, мисля има какво да се приложи.......
                        Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                        Коментар


                        • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                          За тези които обичат да гледат историята и от друг ъгъл и неса убедени че истината е само нашата бих препоръчал „Смърт и изгнание“ от Джъстин Маккарти
                          или етническото прочистване на османските мюсулмани.5 милиона жертви за сто години.Скъпо е платила Османската империя за религиозната си толерантност.
                          Ние като българи може да се радваме че сме се освободили но не е лошо да се знае че Освободителната за нас война носи 250 тина хиляди жертви от мирното мюсулманско население без бежанците.
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                            Много късно, но прочетох "Спасителят в ръжта" на Селинджър. Може и по-добре да е така, някога едва ли щях да го разбера - тогава си имах и свои проблеми на възрастта. Когато си пораснал и "помъдрял" можеш да се насладиш на романа без да се дразниш или кефиш на глупостите на героя.

                            Коментар


                            • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                              Сега пък редувам Балдачи със Стайнбек, все едно на една филия да намажеш конфитюр и лютеница. Но в следствие на контраста се открояват по-добре вкусовете. Може и да е просташко, но удоволствието е по-голямо.

                              Коментар


                              • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                                Препоръчвам на всеки да прочете тези две книги. Компасът от Тами Клинг и Джон Спенсър Елис и Денят по-дълъг е от век на Чингиз Айтматов. Много увлекателно и завладяващо е разказано всичко за живота

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X