Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойностни книги - препоръки и информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стойностни книги - препоръки и информация

    Малко злободневно и..., ако и толкова вярно, че да ти се дореве, е много смешно
    Прикачени файлове
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

    Коментар


    • От: Стойностни книги - препоръки и информация

      Я каква интересна тема съм пропуснал.
      Ето моите предложения - наскоро видях, че са преиздали автобиографията на Луис Бунюел - "Последен дъх" и не се сдържах да си я купя. Горещо я препоръчвам на всички. Спомням си, че като я четох за първи път преди около 15 години тотално си промених възприемането на киното. И не само.
      Другото интересно нещо, което прочетох току що е "Сянката на вятъра" на Карлос Руис Сафон - отначало бях доста скептично настроен тъй като е представена като евтин бестселър, но книгата е уникална. С атмосфера :-)
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • От: Стойностни книги - препоръки и информация

        "Рароя - щастливият остров" от Бенгт Даниелсон.
        Съвсем случайно ми попадна, но се оказа много приятно четиво. Този Бенгт Даниелсон е един от шестимата плавали на сала Кон Тики, а Рароя е един от атолите в архипелага Туамоту, който те достигат в плаването си. В тази книга не се говори за пътешествието със сала, просто тогава той открива за себеси този остров.
        Последно редактирано от davc; 13-08-10, 13:51. Причина: грешка
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Стойностни книги - препоръки и информация

          Някой дали знае , откъде могат да се дръпнат, ако ги има изобщо лекциите на Файнман на български? Гледам че Стефан и Ясен са ги препоръчали. На английски ги намерих , ама ми е трудно. Мерси.

          Коментар


          • От: Стойностни книги - препоръки и информация

            Първоначално публикуван от sir Borko Преглед на мнение
            Някой дали знае , откъде могат да се дръпнат, ако ги има изобщо лекциите на Файнман на български? Гледам че Стефан и Ясен са ги препоръчали. На английски ги намерих , ама ми е трудно. Мерси.
            Видях, че ги продават он-лайн.
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • От: Стойностни книги - препоръки и информация

              "Драконите и познанието за тях" от Ернест Ингърсол

              Коментар


              • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                От българските автори, обожавам разказите на Елин Пелин и тетралогията на Димитър Талев!
                Знаете ли, наскоро четох нещо различно - Гитанджали, за написването на тази книга Рабиндранат Тагор е удостоен с Нобелова премия през 1913 година!
                Забележителен мислител, поет, педагог, един от най-образованите индийци на своето, а и не само на своето време.
                П.П. Имам я в електронен вариант.

                А знаехте ли , че...

                Ричард Файнман, физик-нобелист, който е един от създателите на квантова електродинамика (КЕД) - една от най-успешните теории във физиката, пионер в областта на нанотехнологията. Основните трудове на Файнман са още в областта на квантовата механика и статистическата физика. Той разработва математически модел, допринесъл за развитието на квантовата теория на полето. В статистическата физика предлага теорията на полярона и обяснява появата на вихри в свръхтечния хелий, наречени в негова чест вихри на Файнман. Физикът разработва и метод на интегрирането по траектории в квантовата механика. Помага при откриването на причината за взривяването на совалката Чалънджър.
                Файнман почти всяка нощ посещавал стриптийз клубовете близо до дома му в Калифорния. Там работел над лекциите и уравненията си. Докато си почивал, Файнман гледал танцьорките и ги рисувал. Третата му съпруга нямала нищо против.
                Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                Коментар


                • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  "Рароя - щастливият остров" от Бенгт Даниелсон.
                  Съвсем случайно ми попадна, но се оказа много приятно четиво. Този Бенгт Даниелсон е един от шестимата плавали на сала Кон Тики, а Рароя е един от атолите в архипелага Туамоту, който те достигат в плаването си. В тази книга не се говори за пътешествието със сала, просто тогава той открива за себеси този остров.
                  Купих си я като бех шести клас и четох Фантастични сведения за Тихия океан и островите там
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                    Купих си я като бех шести клас и четох Фантастични сведения за Тихия океан и островите там
                    Ако дойдете да видите моята библиотекаше изпищите от радостДа се докоснеш до книги които са една две у БългарияТова ми е страст да си ги пазим
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                      Айде! Кажи кои са!
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Айде! Кажи кои са!
                        Малко съм се поизхвърлил.....Но имам някои интересни неща ела Божич да ме видиш обещал съм ти един стар грамофон


                        Айде малко да те заинтригувам;Майн Кампф на турски.....Дневника на Граф Чано от 1945 г.....Землеописание на Княжество България от Иречек 1890 г.

                        Стопанска и военна мощ на Балканските страни 1925 г..............................................................................
                        Последно редактирано от Стария; 29-09-10, 13:09.
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                          Завидни неща!
                          И аз очаквах големи неща. За съжаление, докато бях войник, дядо ми почина и библиотеката (три хиляди! тома) отишла по антиквари и клошари. Не че щях да стана по учЕн, но самочувствието щеше да е друго. Богатство! И в буквален смисъл!
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                            Малко съм се поизхвърлил.....Но имам някои интересни неща ела Божич да ме видиш обещал съм ти един стар грамофон


                            Айде малко да те заинтригувам;Майн Кампф на турски.....Дневника на Граф Чано от 1945 г.....Землеописание на Княжество България от Иречек 1890 г.

                            Стопанска и военна мощ на Балканските страни 1925 г..............................................................................

                            Защо ми се струва, че пропускаш един интересен екземпляр от "Записките..."!
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              Завидни неща!
                              И аз очаквах големи неща. За съжаление, докато бях войник, дядо ми почина и библиотеката (три хиляди! тома) отишла по антиквари и клошари. Не че щях да стана по учЕн, но самочувствието щеше да е друго. Богатство! И в буквален смисъл!
                              Богатство е загубено жалкоЖали за това какво да правиш простащината ни заобикаля
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • От: Стойностни книги - препоръки и информация

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Защо ми се струва, че пропускаш един интересен екземпляр от "Записките..."!
                                Нещем да насочвам айдуците
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X