Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    Не съм наясно, но съм фен на европейското кино. Би ли ми помогнал да науча с какво Италия като държава е помогнала на Фелини, Франция на Бунюел или Испания на Алмодовар?
    Италия именно като държава е създала Чинечита, един гигантски за времето си в Европа кино център. С всички данъчни, инфраструктурни и други преференции.

    Успехите и постиженията в киното може да се отъждествят с футбола или който и да е спорт. Ако не се вкарат милиарди като пари в масов спорт и стотици хиляди деца в залите, басейните и игрищата, не става. Гениите и киношедьоврите са плод на развитие на общството - за да има един успешен филм, трябва преди него да са направени стотици - в училищата, в клубовете, в академиите, дебюти, много години работа във всички киноспециалности и тогава става! Не непременно от този, който е най-напорист или приказлив... Но всички заедно са изнесли "гения" до успеха му.
    Последно редактирано от Веско; 28-07-14, 11:50.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #47
      От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

      Здравейте колеги,

      Бих искал да представя на аудиторията и моя прочит на темата:
      Проблем 1) - 14 ЧЕТИРИНАДЕСЕТ мотива за жалба!?!?!?!? Що за процедура е това с 14 възможни опита за саботаж заложени в нея!?!?!
      Проблем 2) - Може да паднат, може да не паднат, ама кога ще е..... Каква е тази съдебна система в която дело за някаква спряна мижава субсидия ще се гледа бог знае колко, и пак е малко на фона на дела за отнети човешки животи, или те не са толкова важни спрямо тези милиони!?!?!? Срока за разглеждане уважаеми е проблема.
      Проблем 3) - Обективните причини на жалбоподателката и скрития контекст на автора на статичта, тук най-вероятно сте прави и защитаващите и атакуващите , аз отношение немога да взема, но силно и лично ве вълнуват първите два проблема....

      Коментар


      • #48
        От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

        Първоначално публикуван от generous Преглед на мнение
        ...Срока за разглеждане уважаеми е проблема......
        Съвсем съгласен!
        Това е огромен проблем на обществото ни, с последствия засягащи всяка дейност: търговия,производство,сигурност и т.н. Всичко!
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #49
          От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

          Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
          Нищо не разбирам от правенето на кино, а с "правенето на изкуство" съм се сблъсквала само в рамките на правомощията си по прилагането на ЗАПСП.
          Предишният ми пост беше провокиран от това, че мнозинството си изгражда позиция въз основа на вестникарска публикация, без да се интересува от фактите. Много ме подразни изявлението на девойчето (което повечето от вас адмирират), че ще употреби закона под формата на тояга. Последиците нямали значение.
          Как да нямат? Целта не оправдава средствата. Майсторство е да подбереш точните средства за постигане на целите, вкл. и при прилагането на закона. То и далак може да се извади и със скалпел, а вероятно и със сатър, ама ще адмирирате ли последното?

          също и


          Да, съдът може и да отхвърли жалбите. Но знаете ли колко е дълъг и неприятен пътят дотам? Особено, ако не е избрано най-адекватното трасе, процесът се превръща в изтезание на ответниците за кеф на жалбоподателя. Ама нека се кефи девойчето, нали не сте вие на пангара, затова можете да го карате наедро.
          Точно това изявление, което ви дразни, аз също не адмирирам, но както казах, намирам го за емоционална реплика, която така или иначе няма практическо изражение. Фактите не познавам, разбира се - отдавна не мисля, че мога да познавам каквито и да било факти, освен част от тези, с които се сблъсквам много директно очи в очи. Затова и обсъждам условно: ако историята е такава и такава, то аз смятам това и това. В случая: ако дамата смята, че има нарушение, смятам, че нейно право е да разнищи въпроса. Абсолютно съм съгласна, че целта не оправдава средствата, но в случая за мен това би значело, че целта "законност на конкурса" не оправдава незаконни средства за постигането й. Ако системата е тромава и всяко оспорване води до тежки последици за невинни замесени, то нещо не е наред в системата, а не в този, който оспорва, при това по начина, посочен от самата система. Да не говорим, че ако наистина става дума за държавна субсидия, а не за нечие доброволно дарение, спонсорство и пр., институцията, която я разпределя, трябва във всеки един момент да бъде готова много ясно и обосновано да защити решението си, и то не само пред кандидатите, но и пред всеки гражданин, който прояви интерес.

          Коментар


          • #50
            От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Съвсем съгласен!
            Това е огромен проблем на обществото ни, с последствия засягащи всяка дейност: търговия,производство,сигурност и т.н. Всичко!
            Да, така е. Но и правозащитната система има капацитет и възможности. Които, ако направим паралел с пожарната например, не могат да гасят всички пожари, ако всеки ядосан почне да пали. Камо ли да осъществяват някаква превантивна дейност.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #51
              От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

              Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
              Но и правозащитната система има капацитет и възможности. Които, ако направим паралел с пожарната например, не могат да гасят всички пожари, ако всеки ядосан почне да пали. Камо ли да осъществяват някаква превантивна дейност.
              Ще ви разкажа една сказка: съученик на мой приятел се устроил успешно в Швейцария с къща на женевското езеро. Моя приятел му отива на гости и се радва на езерото под терасата. Пита го: Има ли риба? Съученикът му казва - сигурно незнам.... И моя приятел задава втория въпрос: Да хвърлим някоя пръчка и да видим?!? Съученикът му: Неможе!!! Забранено е! И следва най-инетересния въпрос на "новите българи" - Колко е глобата??? Разсъждавайки така, виждаме вододела на обществото с правилно норми и закони: Забранено - Разрешено, а нашето тълкование което е породено от 25 години преход и "медийна пропаганда" е : Колко е забранено, ама каква е глобата , еее айде голяма работа..... каквито законите, такова и спазването им. Докато има възможност за тълкования и досъдебните производства ще са по тълкованеия, а не както трябва да е ПО ЗАКОНОВИ НОРМИ, и присъдите и ще е задръстена правораздавателната система. А относно пожарната и пожара: Не са малко пожарникарите, а са много ядосаните с кибрите Надявам се разбираш метафората

              Коментар


              • #52
                От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                Сразен съм от овчедушието на всички защитници на гнилото статукво...
                То по вашата логика и рушвета в джоба на катаджията е един вид помощ за изнемогващото му семейство. Що да му го отнемаме? Ще се почувства ощетен и ще откаже да си изпълнява задълженията, от което положението ни ще стане по-зле.
                Дума да не става, дума да не излиза!

                Плашим се!
                Георги Тонев

                Коментар


                • #53
                  От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                  Така, аз от кино нищо не разбирам ДО тук обаче ми стана ясно , че има някакъв проблем , ама той какъв е ?
                  Че не е одобрена "момата" или , че има някакви нарушения в оценяването на конкурса ?
                  Ако се вдига шум с цел отмъщение , не одобрявам методите, но ако се жали констатирано нарушение на законите , то тогава какъв е начина , за да са доволни всички ? Например , сега аз констатирам нарушения на конституцията и на ред закони във фирмата в която работя , да сезирам ли съответните органи или да не ги сезирам и да си напусна тихичко , защото много хора ще останат без работа ?
                  Така стоят за мен нещата.
                  Моя избор е да се спазват законите , и всеки да си носи последствията , само така може да се промени нещо в тази агнешка държава.
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #54
                    От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                    В съвсем погрешна посока тръгна темата. Законите са закони, и надавам се са спазени. Но не е законна болната амбиция, и то на млад човек, който иска всичко, веднага и на всяка цена.
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • #55
                      От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                      Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                      В съвсем погрешна посока тръгна темата. Законите са закони, и надавам се са спазени. Но не е законна болната амбиция, и то на млад човек, който иска всичко, веднага и на всяка цена.
                      Колега, посоката на темата е все още в точната посока, но подобни изказвания я изкривяват: "Законите са закони и надявам се са спазени" ! Нали от там започва сагата на момичето, 14 жалби за НЕСПАЗЕНИ! процедури. Кое точно не разбирате или по-точно интерпретирате!?!?!? А последното, " Но не е законна болната амбиция, и то на млад човек, който иска всичко, веднага и на всяка цена." Да изчакат младите хора още 25 години ли??? Примера за силиконки в мерцедеси и чалга успели певици ли да остане!??!? Как ще обясня на дъщеря ми или сина ми след 5 - 6 години кое е моралната и правилна норма на поведение и кое е "форумалта за успеха". Докато няма ПРОЗРАЧНОС и ЯСНИ ПРАВИЛА ПРИ ИЗБОР и ОЦЕНКА аз съм ТВЪРДО зад всеки един който подлага на съмнение "кристалната система" в която живеем. А който му харесва избор тип Дилян Пеевски - well come! Не хората служат на системата, а системата служи на хората! извинявам се ако има засегнати, но по някои теми съм твърде емоционален.....

                      vox populi vox dei

                      Коментар


                      • #56
                        От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                        Ти гледа ли записа в който Георги Чолаков си "чука частното" без даже да се крие?!
                        Къде е тука спазения закон и какъв ли точно морал има директора на НФЦ щом дори за това окото му не трепва?
                        Колко забавно е и случайното съвпадение на мандат + субсидия, което съдбата поднася на братята Стоянович.
                        Тц, тц, тц... какво нещо е живота!
                        Ама всички да си траем че да не прекършим крехката снага на великото българско кино, дето от 50 години не може да направи един филм с нормален звук, пък какво остава за останалото...
                        Изобщо нека за всичко си траем, така сме си добре.
                        Пла-шим се!

                        П.П.
                        И точно като млад човек, не копнея абсолютно нищо повече от това да бъде разритана всяка една такава кочина. Ама до основи, защото има неща, които излизат по-скъпо да се ремонтират и приспособяват отколкото да се почнат от нулата по правилния начин.
                        Георги Тонев

                        Коментар


                        • #57
                          От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          но ако се жали констатирано нарушение на законите , то тогава какъв е начина , за да са доволни всички ?
                          Моя избор е да се спазват законите , и всеки да си носи последствията , само така може да се промени нещо в тази агнешка държава.
                          Много добре сте формулирали проблема и като гледам тези, които не разбираме "спецификите" на "кинаджиите" и изхождаме от необходимоста да се спазват законите считаме ,че е нормално когато има нарушения и престъпления да се сезират съответните органи (за това им плащаме с данъците си).
                          - Тезата на запознатите с "кухнята" изразява "безпокойство" от използването на правно регламентирани действия.

                          -Юристите от форума, какво мислят по този "казус"-да бъде или да не бъде!!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                            Първоначално публикуван от generous Преглед на мнение
                            ..... Каква е тази съдебна система в която дело за някаква спряна мижава субсидия ще се гледа бог знае колко, и пак е малко на фона на дела за отнети човешки животи, или те не са толкова важни спрямо тези милиони!?!?!? Срока за разглеждане уважаеми е проблема....
                            Ми такава е. То си пише в отчетите, а те са публикувани в интернет.

                            ....Общият брой на делата за разглеждане във Върховния административен съд през отчетната 2013 година е 21955
                            ....Броят на решените по същество административни дела във Върховния административен съд за 2013 г. е 17169...
                            Срокът за разглеждане е съобразно постъплението (броя на делата). Демек, когато на въпросното дело му дойде редът. А делата съдът не си ги съчинява сам, а някой ги започва. Знаете ли колко плява има? По почти всяка плява, обаче, законът задължава да се образува дело, евентуално се пишат призовки, списъци, протоколи, дати, включване в график и т.н. Не можеш да го квалифицираш като спам и да го отвееш още на старта.
                            Та с един такъв спам, някой скучаещ и не особено добросъвестен гражданин (цитирах ви в предишния си пост ГПК и АПК) може да се забавлява за сметка на други лица поне 2-3 години. Гонка по устав, дето се вика. И задръстване на системата.
                            Затова не мога by default да приветствам нечия "борба", докато не съм наясно с фактите.
                            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                            Коментар


                            • #59
                              От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                              Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                              Ми такава е. То си пише в отчетите, а те са публикувани в интернет.

                              По информация от нета :Към настоящия момент във Върховния административен съд работят 80 съдии. - 215 дела на съдия. Имаме 240 депутата и 80 съдии, ами да сменим бройката.... или някой чийто роднина или близък е депутат, пък било и то не чак толкова активен - 2 - 3 изказвания и то пред журналисти за целия си мандат, ще е против...?

                              Срокът за разглеждане е съобразно постъплението (броя на делата). Демек, когато на въпросното дело му дойде редът. А делата съдът не си ги съчинява сам, а някой ги започва. Знаете ли колко плява има? По почти всяка плява, обаче, законът задължава да се образува дело, евентуално се пишат призовки, списъци, протоколи, дати, включване в график и т.н. Не можеш да го квалифицираш като спам и да го отвееш още на старта.
                              Та с един такъв спам, някой скучаещ и не особено добросъвестен гражданин (цитирах ви в предишния си пост ГПК и АПК) може да се забавлява за сметка на други лица поне 2-3 години. Гонка по устав, дето се вика. И задръстване на системата.
                              Затова не мога by default да приветствам нечия "борба", докато не съм наясно с фактите.
                              Аз не вниквам в дебрите на съзнанието нито на автора на статията, нито в подсъзнателните действия на жалбоподателката. Както споменаваш ти да сме на ясно с фактите, а за мен те са:
                              Факт 1) 14 възможности за подаване на жалба по процедура за оценка при раздаване на ДЪРЖАВНА субсидия - абсолютно непрозрачна процедура
                              Факт 2) Отношението към човек, "усмелил се" да си търси правата - сакън видиш ли сега някой, който не е от "избраните" няма да си вземе субсидията....

                              И да повторя, не защитавам позицията на автор или жалбоподавател, а причината и действията на втората. Не виждам нищо не редно, според мен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X