Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

    Ама... Хайде понеже си пазим репутацията да не мътим водата?!! Не мога да повярвам че може да съществува такава скандално тъпа позиция.
    Георги Тонев

    Коментар


    • #32
      От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

      що бе, част е от нарицателното "българин"
      всеки си има особеностите - тук сме така, там са по друг начин... такива сме си.

      Коментар


      • #33
        От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        Хайде мерси за такова държавно изкуство, родило някога "На всеки километър".
        Е кво му е на филма...,а па в съвремието ще се направят суперпродукции като тези едно време тооочно на св. Ардалуп...то остави актьори и пари, че няма-няма..,ама и най-шизофренната режисьорска и сценаристска приумица се счита за супероригинално решение- вижда се какви нови творения излизат, нали..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #34
          От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

          Напълно съгласен, че това едва ли е дело само на 22-годишно.
          Но .. ако са спазени правилата на конкурса (С-то .. по ваш избор ) не би следвало да има проблем, нали така ??
          А дали това е начина да потърсите вариант да бъдат спазени правилата, които по принцип би следвало да важат за всички..
          Вие ми кажете какъв е начина
          1. Пишем жалба до инстанция - да са потърсим правата си, когато сме убедени че правилата не са спазени
          2. ПцУеме в коридора кат хамали .. и си отиваме вкъщи да си го изкараме на мъжа/жената/котата
          3. Напиваме се в кръчмата и обясняваме вещо кой от кого е по-простак и идиот в киното и как никой нищо не разбира от това.
          4. .... и така нататък .. до следващия конкурс

          Коментар


          • #35
            От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

            Не си представям, че един участник в демократичните промени у нас, поканил танкове (за снимки, филм така и не се получи), с опит в киното, трупан в годините на два преходни века, ще позволи една млада дама да си позволи да го срита.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #36
              От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

              Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
              Тънкият момент е, че този, който умее да изкарва пари, доста рядко умее да разбира и от изкуство. Затова в американската страна (това е системата, която описваш) са се сетили, че когато имаш пари и искаш да подпомагаш, е по-добре да създадеш съответната фондация, музей, фонд и т.н. и да наемеш в борда й специалисти, които оценяват какво и как да се финансира.
              Че какво да му разбираш на изкуството - или ти бръква дълбоко вътре, или не. Това се случва не с учене и разбиране, а с възпитание.
              С подчертаното съм съгласен, но къде е държавата на която тук толкова се разчита?


              Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
              Не знам дали тук има много хора, които са наясно с Европейското кино....
              Не съм наясно, но съм фен на европейското кино. Би ли ми помогнал да науча с какво Италия като държава е помогнала на Фелини, Франция на Бунюел или Испания на Алмодовар?

              п.п. Ето и нещо от бизнеса с кино.
              Последно редактирано от сто; 27-07-14, 21:19.

              Коментар


              • #37
                От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                Получих упреци за прибързаност в изказванията си, съвети да си сменям дилъра на дрога и още няколко в тази посока...Но НИКОЙ не ми отговори на въпроса - ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ КАК СЕ ПРАВИ КИНО????? Не да предполага,а да знае! Е???!...Чакам отговори....

                П.П. Намерих творбата на младата госпожица "творец", с която е "кандидатствала" (неслучайно в кавички)....Никога не съм псувал в ефир, но сега ще го направя - БАСИ МАЙКАТА! Нямате представа за какво безхаберие и липса на талант иде реч!

                П.П.П. Случайно съм се занимавал с кино и в САЩ немалко години. Там ако знаете за каква шуробаджанащина иде реч. Всъщност там друго в този бизнес НЯМА освен как беше..."братко и батко" или нещо от сорта...И държавните субсидии са равни на $0 ( нула) долара! Всичко е фондации, организации...мама, тате, бате, вуйчо.....Баси, като хал хабер си нямате( поне не получих нито един отговор на въпроса за знаещите как се прави кино) що съдите????

                И продължавам да съм против( още повече) тази кифла наречена "творец", дето е твърдо решенена на ПРОВАЛЯ каквото и падне по темата....БАСИ! Решила да се бори със системата!... И то срещу хората, които са я създали и са се преборили изобщо да има някакво държавно финансиране на БГ кино. Никой, нищо, никога не каза , когато продадоха киноцентъра на безценица ( около 17 милиона) а само земята е 396 декара в Бояна.
                Последно редактирано от goshko-loshko; 27-07-14, 21:56.

                Коментар


                • #38
                  От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                  Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                  ...
                  П.П.П. Случайно съм се занимавал с кино и в САЩ немалко години....
                  В смисъл - правил си кино, продавал си кино, осигурявал си финансиране на кино, журирал си кино или си гледал и коментирал кино?

                  По последните две гарантирано сме колеги, но аз още не съм събрал кураж да определям еднозначно и безапелационно за другите кой е кифла, кой - баница по собствените си кулинарни увлечения.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                    Пардон - дълбоката ми конспиративна теория от поста по-горе не издържа, след като се поинтересувах относно девойката и предишните й опити да подава същия сценарий. По-скоро става дума за озлобление и традиционната родна позиция "на мен като не ми е добре, нека и на Вуте да му е зле".

                    Тук Веско е абсолютно прав - цялата каша обърква и забавя и проекти, които не разчитат само на родно финансиране, но сега ще останат блокирани с месеци и години.

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Че какво да му разбираш на изкуството - или ти бръква дълбоко вътре, или не. Това се случва не с учене и разбиране, а с възпитание.
                    С подчертаното съм съгласен, но къде е държавата на която тук толкова се разчита?
                    За различни системи иде реч - в Америка държавното финансиране за култура е близко до нулата, и на негово място има отдавна изградена система за що-годе адекватно финансиране по частен път. В Европа корпоративното финансиране пък е много малка част от всичките пари за култура - по-голямата част минава през данъците и идва от държавата или общината. И двете системи имат плюсове и минуси.

                    П.П. Писали сме заедно с goshko-loshko - оказва се, че имаме леко разминаване с процентите около нулата...
                    Последно редактирано от badeff; 27-07-14, 22:23.
                    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      В смисъл - правил си кино, продавал си кино, осигурявал си финансиране на кино, журирал си кино или си гледал и коментирал кино?.
                      Правил ( и все още...) кино. Организатор на снимки( кой, къде, кога, защо...) . Доста неблагодарна и трудоемка работа. Но за да можеш да я вършиш трябва да ти е познат целия процес. От финансирането до продаването му. Не съм журирал, а са ми предлагали няколко пъти на ъндъргаунд кинофестивали в Ню Йорк. Просто не бих го направил. Да оценяваш изкуство е толкова субективно, колкото нищо друго не би могло да бъде. Нещо, което мен ме грабва за теб може да е пълна боза и т.н....за последните две е ясно

                      Коментар


                      • #41
                        От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                        Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                        Правил ( и все още...) кино. Организатор на снимки( кой, къде, кога, защо...) . Доста неблагодарна и трудоемка работа. Но за да можеш да я вършиш трябва да ти е познат целия процес. От финансирането до продаването му. Не съм журирал, а са ми предлагали няколко пъти на ъндъргаунд кинофестивали в Ню Йорк. Просто не бих го направил. Да оценяваш изкуство е толкова субективно, колкото нищо друго не би могло да бъде. Нещо, което мен ме грабва за теб може да е пълна боза и т.н....за последните две е ясно
                        Определено знаеш за кухнята повече от мен.

                        Обаче продължавам да не разбирам кому е нужно държавно финансиране на проект в изкуството. Подкрепа, да не пречи, данъчни облекчения за меценатите и специално отношение към тях ако щеш, но директното финансиране убива изкуството или поне го превръща в придворно.

                        Някой може ли да изрови информация колко е струвал "Балът" на Еторе Скола и кой е платил масрафа?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                          Нещо не разбирам противниците на г-ца Караджова: тя смята, че има нарушения, и подава съответните жалби. И? Какво нередно има в това? Ако не е права, ще отхвърлят жалбите и толкова. А ако е права, евала - и изобщо не ме интересува на колко хора ще провали плановете, да са си ги осъществили правилно и законно. Въпросът е принципен: за мен всеки, който смята, че вижда нещо нередно, е морално длъжен да се опита да го поправи или да сигнализира на тези, в чиито ръце е да го поправят. А не да почва да мисли на кого ще накриви капата, какви ще са ползите и вредите и т.н. Емоционалната реплика за провалянето на всички сесии и т.н. няма нищо общо, от нея нищо не следва. Но докато всички си траят, няма да има пари нито за изкуство, нито за наука, нито за спорт, нито за младежки дейности и пр. - не защото реално няма средства или защото няма правила, а защото все се разпределят по някакъв си друг начин и всички си траят, а който не си трае, му начукват канчето. Пак ще кажа, не знам дали е права, но моля някой да ми обясни какво лошо има в подаването на жалби по надлежния ред.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                            Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
                            Ако не е права, ще отхвърлят жалбите и толкова..
                            Не, не е толкова за съжаление! Има доста негативни последствия за всички участващи в процеса


                            Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
                            А ако е права, евала.
                            "тука има, тука нЕма!"...А дано, ама надали! Залога е доста милиони за да има "Ако"-та ( да се чете с две различни ударения. Все е правилно)


                            Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
                            - и изобщо не ме интересува на колко хора ще провали плановете,.
                            Като не те интересува що взимаш отношение??? И то по материя която сама казваш, че ..
                            Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
                            ...Нещо не разбирам..


                            Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
                            ... правилно и законно..
                            За съжаление често двете неща са различни, взаимноизключващи се.


                            Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
                            Въпросът е принципен:.
                            Ако принципите ти са от това което си написала , и по-специално:..
                            Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
                            - и изобщо не ме интересува на колко хора ще провали плановете,.
                            ...направо се ПУАШИМ, и дано никога не ми се налага да те срещам в "принципно" настроение

                            .
                            Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
                            ... е морално длъжен....
                            ...И пак се пУашим на разбиранията ти за морал( в конкретния случай)!Дано не те срещам и когато си силно морализирана ( на тема кино най-вече)


                            Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
                            ... Емоционалната реплика за провалянето на всички сесии и т.н. няма нищо общо,от нея нищо не следва..
                            Не само, че има много общо, но и ВЕЧЕ има последствия. За сега само със забавяне във времето неща. Някои от тях са зависими от това време, и е много вероятно да има негативи и провалени проекти.


                            Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
                            Но докато всички си траят, няма да има пари нито за............, нито за наука, нито за спорт, нито за младежки дейности и пр..
                            Нищо общо с темата! Просто общи приказки!


                            Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
                            а който не си трае, му начукват канчето..
                            Май в случая който не си трае се опитва да начуква канчета!...Или греша?


                            Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
                            Пак ще кажа, не знам дали е права...
                            Като не знаеш Що така помете и заклейми всичко?


                            Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
                            Нещо не разбирам противниците ..
                            И пак въпрос. Като не разбираш що се обаждаш?!...Ама айде да се опитам да ти дам един жокер. В тази тема въпросните "противници" са трима. До колкото знам и тримата имат доста общо с киното. И тримата ( до колкото знам) НЯМАТ лични интереси от тези субсидии и комисии. Защо ли са против???...
                            Айде и още един: Пратила си резюме в компания за работа. Те те викат на интервю, но в крайна сметка наемат друг кандидат. И ти какво правиш? подаваш жалби и се заканваш да ги провалиш....Примера е близък със ситуацията.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                              Благодаря за литературния анализ на поста ми, но явно мисълта на автора (моя милост) е останала неразбрана: аз не знам дали е права, че има нарушения, но знам, че има право, ако смята, че има такива, да подаде съответните жалби. И това важи, независимо от всички детайли. Даже по този повод ще взема да си сложа нов подпис в профила Останалата част от разбора не смятам да коментирам. Само ще спомена,че така и не получих отговор на въпроса си (замаскиран като съобщително изречение в края), което ще рече, че литературният анализ би се оценил директно за "слаб".
                              П.П. Това, с което съм абсолютно съгласна, е, че "правилно" и "законно" могат да бъдат "различни, взаимоизключващи се", но в целия спор никъде не видях да става дума за неправилни закони, които е морално да нарушим. Ако е така, ок, нека обърнем дискусията в тази посока и да обясните на простолюдието кои са те и с какво пречат. Но ако няма да борим законите, се връщаме към предишната теза: гражданинът А. открива нарушение на закона (според личното му мнение) и прави законни стъпки за изясняването на казуса.
                              Последно редактирано от eager; 28-07-14, 08:13.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Младо момиче разрита канчетата и баките на кинаджиите

                                Нищо не разбирам от правенето на кино, а с "правенето на изкуство" съм се сблъсквала само в рамките на правомощията си по прилагането на ЗАПСП.
                                Предишният ми пост беше провокиран от това, че мнозинството си изгражда позиция въз основа на вестникарска публикация, без да се интересува от фактите. Много ме подразни изявлението на девойчето (което повечето от вас адмирират), че ще употреби закона под формата на тояга. Последиците нямали значение.
                                Как да нямат? Целта не оправдава средствата. Майсторство е да подбереш точните средства за постигане на целите, вкл. и при прилагането на закона. То и далак може да се извади и със скалпел, а вероятно и със сатър, ама ще адмирирате ли последното?
                                Участващите в съдебните производства лица и техни представители под страх от отговорност за вреди са длъжни да упражняват предоставените им процесуални права добросъвестно и съобразно добрите нрави.
                                също и
                                Субектите на административния процес са длъжни да упражняват своите права и свободи, без да вредят на държавата и обществото и на правата, свободите и законните интереси на други лица.
                                Да, съдът може и да отхвърли жалбите. Но знаете ли колко е дълъг и неприятен пътят дотам? Особено, ако не е избрано най-адекватното трасе, процесът се превръща в изтезание на ответниците за кеф на жалбоподателя. Ама нека се кефи девойчето, нали не сте вие на пангара, затова можете да го карате наедро.
                                Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X