Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожар на Витоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

    Инцидент ли е станал с някой доброволец? Нещо не можах да разбера, г-н Николов, прекъсваше ми Радиото.

    Коментар


    • #32
      От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

      Както винаги при голям пожар пълна бъркотия.Не знам как така не им трябват хора но в момента от всяко горско стопанство в югозапада пътуват екипи на там.Колегите от гражданска защита да ме извиняват но са много боси в горските пожари.

      Коментар


      • #33
        От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

        Здравейте,

        Реших да се свържа с вас с цел едно запитване.
        Тъй като с приятеля ми вчера прекарахме половината ден в катерене и слизане по чукарите над Бистрица, в момента краката ни са смазани. И двамата имаме стари травми, които се обадиха и оттук нататък и за мен и него е непосилно да направим този 3-4 часов преход нагоре отново.
        Казаха, че когато пожарът изгасне ще има нужда от доста хора, които да помагат за почистването на района. Искам да попитам дали е възможно да се уговорим с някого от вас, който да ни качи донякъде ? Наясно съм, че в един момент става недостъпно дори за мотори и АТВ-та, но дори да се наложи да изходим 1/3 от пътя пак ще е по-добре отколкото да го минем отново целия, а искаме да отидем да помогнем.

        Коментар


        • #34
          От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

          Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
          Както винаги при голям пожар пълна бъркотия.Не знам как така не им трябват хора но в момента от всяко горско стопанство в югозапада пътуват екипи на там.
          Без да се пренебрегват доброволците, нормално е да им трябват квалифицирани хора и да ги предпочитат пред доброволците. На доброволеца трябва обучение, екипировка, кокорбашия и през цялото време му трепериш да не направи някоя глупост, че после да го лежиш. Закон за доброволческата дейност засега няма и това е проблем.

          Първоначално публикуван от chu Преглед на мнение
          Здравейте,

          Реших да се свържа с вас с цел едно запитване.
          Тъй като с приятеля ми вчера прекарахме половината ден в катерене и слизане по чукарите над Бистрица, в момента краката ни са смазани. И двамата имаме стари травми, които се обадиха и оттук нататък и за мен и него е непосилно да направим този 3-4 часов преход нагоре отново.
          Казаха, че когато пожарът изгасне ще има нужда от доста хора, които да помагат за почистването на района. Искам да попитам дали е възможно да се уговорим с някого от вас, който да ни качи донякъде ? Наясно съм, че в един момент става недостъпно дори за мотори и АТВ-та, но дори да се наложи да изходим 1/3 от пътя пак ще е по-добре отколкото да го минем отново целия, а искаме да отидем да помогнем.
          Добре е, когато желанията и възможностите се срещат някъде около разумното. Сигурно ще се намери кой да ви качи, но ви моля отново да прецените възможностите си и рисковете. Да отчетете при това и факта, че пътуването с атв или даже джип по такъв терен не е много по-леко от ходенето пеш. Бъдете абсолютно сигурни, че за всяка изгоряла гора се намират много хора с чисто материален интерес да я разчистват, така че обикновено се налага да се контролира и ограничава тяхната дейност.

          Коментар


          • #35
            От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Закон за доброволческата дейност засега няма и това е проблем.
            Ето я наредбата - http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135800522 - колегата vloo точно пусна тема за това -> http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=147656
            '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

            Коментар


            • #36
              От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

              Първоначално публикуван от Voykov Преглед на мнение
              Брей. В сила от днес. Точният момент.

              Коментар


              • #37
                От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Добре е, когато желанията и възможностите се срещат някъде около разумното. Сигурно ще се намери кой да ви качи, но ви моля отново да прецените възможностите си и рисковете. Да отчетете при това и факта, че пътуването с атв или даже джип по такъв терен не е много по-леко от ходенето пеш. Бъдете абсолютно сигурни, че за всяка изгоряла гора се намират много хора с чисто материален интерес да я разчистват, така че обикновено се налага да се контролира и ограничава тяхната дейност.

                Прав си, нямам опит с оффроуда и не се съобразих, че катеренето с моторно превозно средство също няма да е лесно. Още повече за моториста, който ще трябва да мисли за още един човек. Но за нас е важно да не натоварваме краката си с тежкия преход, защото има вероятност да им докараме по-сериозни травми отколкото са тези в момента. Не очаквахме да има такъв вчера и им изцедихме силите.
                Ако някой прецени, че е разумно да се качва нагоре с мотор/АТВ и че също така е разумно и може да ни поеме нагоре, ще бъдем изключително признателни.
                Това е идея, която се появи в главата ми днес и нямам представа дали е осъществима.

                Коментар


                • #38
                  От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                  Уважаеми Chu защо не си почиваш и възстановяваш силите си. Радвам се наистина, че има такива хора като Вас който помагат със последни сили и дават всичко от себе си, но има достатъчно хора сега там. Не се осакатявайте за няколко дена.
                  Има кой да ви замести там горе сигурен съм. Ако може просто да стоите и с нещо, няма значение какво да помагате в селото разпределянето на разни работи (нямам си и на идея) но ще е от полза.
                  Ако трябват още хора, готов съм от Хасково да тръгнем, още трима - четирима човека ще спим на палатки ако трябва. Курс от пожарната преминат нямам, но знам, за какво става въпрос. Гасели сме няколко пъти пожар в Родопите. Тъй'че може да разчитате на нас - ако потрябваме имам екипировката нужна да отида в гората. Мога да карам кросов мотор (жалко, че моя го продадох и още не съм си взел) също така да карам АТВ и джипка, ако съм нужен може да ме потърсите и мога да режа с машинка за дърва и други разни работи.
                  Ако потрябват хора, пишете!

                  Какво видях и прочетох преди малко - http://offnews.offroad-bulgaria.com/...ara-na-vitosha

                  Коментар


                  • #39
                    От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                    Кой каквото и да казва Всички от форума и доброволците които участват горе вършат страхотна работа и ни помагат много. Относно ефикасността вчера в 2 часа започна работата защото тогава успяхме да стигне до огнището на пожара и почнахме да даваме реална информация за обстановката. Тогав започнаха да се менят първоначалните планове. За съжалени пожар се гаси само с вода. Колкото и техника и хора да се закарат там, докато не се направи път за пожарните или със самолети не виждам как ще стане.
                    ЛАДА НИВА 1.7
                    Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

                    Коментар


                    • #40
                      От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                        http://play.novatv.bg/play/276421/?autostart=true ето интересна информация за пожара.
                        п.п За непълнолетни няма работа и данните от личните карти взимали, т.е няма как да сме нелегални.
                        Последно редактирано от O.K; 03-07-12, 17:38.
                        Лопата - друг солдата!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                          Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                          ...Тази нощ ще пристигнат самолетите и утре сутринта се атакува ударно по земя и въздух.
                          Няма самолети - цък
                          Прогнозите са позитивни, дано са прави.
                          The Flat Earth Society has members all around the globe.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                            Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                            Няма самолети - цък
                            Прогнозите са позитивни, дано са прави.
                            Да ,сега прочетох..... явно за 30 минути са се променили нещата ...........
                            Лудак

                            Коментар


                            • #44
                              Пожарът на Витоша в снимки

                              Утре на момчетата пак ще им е горещо, особенно в долните два края.
                              Това е ситуацията в 22.00 ч тази вечер.
                              Сори за качеството, ама тела ми е само1,3 Мп.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pozar22_00h03_7.jpg
Прегледи:1
Размер:7.8 КБ
ID:5387952


                              И расте 22,24 часа
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vitosha 22_24.jpg
Прегледи:1
Размер:39.2 КБ
ID:5387963
                              Последно редактирано от dedoKoko; 03-07-12, 21:27. Причина: Допълване
                              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                              Коментар


                              • #45
                                От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pojar 043.jpg
Прегледи:1
Размер:261.5 КБ
ID:5387967

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pojar 040.jpg
Прегледи:1
Размер:192.6 КБ
ID:5387968

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pojar 033.jpg
Прегледи:1
Размер:157.0 КБ
ID:5387969

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pojar 029.jpg
Прегледи:1
Размер:245.7 КБ
ID:5387970

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pojar 026.jpg
Прегледи:1
Размер:218.3 КБ
ID:5387971

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pojar 023.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5387972

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pojar 021.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:5387973

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pojar 018.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5387974

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pojar 013.jpg
Прегледи:1
Размер:167.9 КБ
ID:5387975

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pojar 011.jpg
Прегледи:1
Размер:108.4 КБ
ID:5387976

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pojar 006.jpg
Прегледи:1
Размер:117.5 КБ
ID:5387977

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pojar 002.jpg
Прегледи:1
Размер:163.1 КБ
ID:5387978
                                Последно редактирано от goshko-loshko; 03-07-12, 21:34.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X