Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Беглик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям

    За развитие не знам. Има четкаща статия в Монитор, това да.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям

      Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
      Има ли някакво развитие по въпроса?
      В момента, в който има нова и конкретна информация, тя ще бъде постната тук. Засега всичко, което се прави горе е съгласувано с властите и законно. Но нашата проверка продължава.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • От: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

        "Двойка черни щъркели, които гнездят на остров в язовир "Голям Беглик" в Баташкия дял на Родопите, станаха причина планираният „Беглика фест 2010" да се отложи от 20 до 22 август вместо от 23 до 25 юли. Чудатите пернати се появиха изненадващо на високопланинския язовир и за да не смущават размножаването на щъркеловата фамилия, организаторите от сдружение "Байкария" отсрочили мероприятието с месец, разказа Васил Тодев."

        Интересно как гнездото на черните щъркели се появи изненадващо, като за него пише в плана за управление преди пет години. Аз лично съм писал тук за това гнезде няколко пъти. Отстъпват малко пред натиска на общественното мнение, но с присъщото си лицемерие трупат точки от всичко.

        Коментар


        • От: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

          Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
          "Двойка черни щъркели, които гнездят на остров в язовир "Голям Беглик" в Баташкия дял на Родопите, станаха причина планираният „Беглика фест 2010" да се отложи от 20 до 22 август вместо от 23 до 25 юли. Чудатите пернати се появиха изненадващо на високопланинския язовир и за да не смущават размножаването на щъркеловата фамилия, организаторите от сдружение "Байкария" отсрочили мероприятието с месец, разказа Васил Тодев."

          Интересно как гнездото на черните щъркели се появи изненадващо, като за него пише в плана за управление преди пет години. Аз лично съм писал тук за това гнезде няколко пъти. Отстъпват малко пред натиска на общественното мнение, но с присъщото си лицемерие трупат точки от всичко.
          Дано да се осфестят.
          Между другото, гнездата са поне четири. Дано се напълнят.
          А глухари не съм виждал от доста години.

          Коментар


          • От: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Дано да се осфестят.
            Между другото, гнездата са поне четири. Дано се напълнят.
            А глухари не съм виждал от доста години.
            За сега знам само едно гнездо.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:щтъркел1.jpg
Прегледи:1
Размер:43.6 КБ
ID:5179773Натиснете снимката за да я уголемите

Име:гнездо.jpg
Прегледи:1
Размер:217.2 КБ
ID:5179774

            Коментар


            • От: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

              Навътре в острова са. Това е което се вижда от вън. Знам го много добре. Не всяка година е заето. Просто трябва разходка из острова, не само около него.

              Коментар


              • От: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                Интересно защо оценката за съвместимост на Беглика фест с плана за управление на защитени местности Батлъбоаз, Чатъма и Самодивски поляни на чиновниците от горското и РИОСВ се различава коренно от тази на хората съставили плана.Прилагам мнението за феста на доц. д-р Мариус Димитров, Лесотехнически университет и ст.н.с.II ст. д-р Петър Шурулинков, Институт по Зоология-БАН отговарящи съответно за Екосистеми и ботопи и Фауна при разработване на плана за управление.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям

                  Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                  ............. Засега всичко, което се прави горе е съгласувано с властите и законно...........
                  От къде е тази информация? Преди 10 дни съм разговарял с г-н Делин директор на РУГ Пазарджик. Той отрича да се строи парк Беглика. Директора на РИОСВ Пазарджик г-н Лулов не беше чувал за парк Беглика.

                  Коментар


                  • От: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                    Eто това вече е нещо сериозно. Двамата учени с точни факти и имена са казали необходимото. Прочетох подробно мненията им и на 100% ги подкрепям. Дори си мисля, че можем да помогнем на учените за по-подробно изучаване с цел защита на флората и фауната в района.
                    И най-добре пълен мониторинг преди и след феста, така , както го правим ние, а за шумовото замърсяване и по време на феста.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • От: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      .....И най-добре пълен мониторинг преди и след феста, така , както го правим ние, а за шумовото замърсяване и по време на феста.......
                      А защо не и забрана на феста?

                      Коментар


                      • От: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                        Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                        А защо не и забрана на феста?
                        Това друг го решава и вече сме го дискутирали подробно в нашия Форум, има специална тема. Ние сме силни в това, да покажем точните факти и да обърнем внимание на когото трябва, държавните органи са тези, които да ги тълкуват и използват.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • От: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                          "По време на фестивала ще бъде направено специално изследване за състоянието на биоразнообразието в района в непосредствена близост до фестивалната зона, което ще ни помогне все по-точно да определяме границите които можем да си позволяваме."
                          Това ми звучи като:" Ще преразгледаме плана за управление така че да го съобразим с Беглика фест. Нашите специалисти са по-добри от тези които са съставили плана за управление."
                          Точно така започва урбанизирането на една защитена местност.

                          Коментар


                          • От: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                            Тодоре, ако ще се прави мониторинг, ще го направим ние, от Форума, така, както го направихме ноември. Обективно и точно. Не знам дали ще имама време и сили да организирам, но идеята ми е 10 дни преди феста да се отиде на място и методично да се документира всичко. После 10 дни след феста отново, по същия маршрут и в същия район и да сравним разликите, ако ги има. И да покажем всичко тук, за да може всеки да си направи изводите. Това правилния начин от наше гледище, нали? Няма какво от сега да мислим кой и какво, ще проверим сами.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • От: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                              Основния проблем е по време на феста. Шумовото замърсяване не може да се регистрира преди или след това. Шумовото замърсяване е факт, който никой до сега не е отрекъл, включително и от Байкария. Всички усилия са насочени да се докаже че шума не вреди на природата. Със обиколки преди и след феста нищо не може да се докаже. Ефекта от шума е дългосрочен.
                              Наркоманията и алкохолния туризъм които са масово явление по време на феста не възпитават посетителите да уважават и пазят природата.

                              Коментар


                              • От: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                                Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                                Основния проблем е по време на феста. Шумовото замърсяване не може да се регистрира преди или след това.
                                Тук си прав, и наши хора на Феста със сигурност ще има, добре е да изнамерим един уред, дето мери децибелите и надлежно, документирано с поротокол, да се мери поне на кръгъл час. А най добре с този уред да се отиде до бора, на който е гнездото на черния щъркел, и да се измери там. Но не знам аз дали ще мога да го направя това. Лесно е дори да се съпостави шумовото замърсяване в по-широк периметър, като стойностите на шума, разстоянието от феста, ГПС координатите и други детайли да се вържат в единен протокол, вързан с географска карта.
                                Последно редактирано от zzlatev; 31-05-10, 12:29.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X