Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Беглик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

    Не мога да разбера защо поставянето на каравана или палатка е създаване на феодално владение, а отцепването на район от 3-4 км. покрай язовира и събирането на входни такси от часни лица е нещо нормално.

    Коментар


    • #47
      До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

      Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
      Не мога да разбера защо поставянето на каравана или палатка е създаване на феодално владение, а отцепването на район от 3-4 км. покрай язовира и събирането на входни такси от часни лица е нещо нормално.
      При втория случай ще има конкретно лице, от което да се търси отговорност. Примерно.....
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #48
        До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
        При втория случай ще има конкретно лице, от което да се търси отговорност. Примерно.....
        Някой потърси ли я и как я потърси 4 месеца по късно?

        Коментар


        • #49
          До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

          Ще се разчуе, бъди сигурен. Ослушвай се ......
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #50
            До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

            Кея от снимката аз съм го правил, но как да докажа че сала с бутилките и стола не са моя работа. Кея го оставих защото хората след мен също го ползваха.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #51
              До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

              Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
              Приветствам правилата на колегата Пенчо. Не бих се сетил да ги формулирам по-кратко и същевременно изчерпателно. Може би бих добавил само "Не палете огън на ново място, ако в близост вече има огнище".
              Аз не бих го добавил в точно този вид... По-скоро "Не палете огън на ново място, ако наблиза има добро огнище на подходящо място. Ако има не където трябва направено, разрушете го, че да не се случи да го ползва друг."... Защото не са рядкодст направените на безумно пожароопасни места...
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #52
                До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                Кея от снимката аз съм го правил, но как да докажа че сала с бутилките и стола не са моя работа. Кея го оставих защото хората след мен също го ползваха.
                Ами браво за инженерното съоръжение. Браво и че каза, кое е твое дело. Аз лично не виждам смисъл от това нещо и най-малко е нередно, щото не е направено от закупен от магазина дървен материал, а май от наличния в гората. Още повече, че на снимката се вижда същото съвсем близо до това. Все пак понеже тук се споменаха някои "западни" държави само да уточня, че ако това се направи примерно в някое малко неизвестно планинско езеро в Австрия се лежи в ареста и се плаща огромна глоба, без значение, че човека е направил нещо да се ползва от всички и да танцуват някакви самодиви като на снимката. Предполагам по същия начин са построени и тоалетните и бараките - с добри помисли за ползване от всички. Вярно, че дървеният материал не е боклук и не замърсява, ама по-добре да си остане дърво, а не материал.

                Все пак нека всички прочетат заглавието на темата и първите няколко поста. Тук в никакъв случай не става въпрос за делене на лагери. За тази цел има други теми за Беглика, където ясно са разграничени отделните позиции и всеки може да се присъедини към тази, която му приляга. Аз лично се чувствам тъпо, че ходих, падах в лайната, снимах и сега се оказвам в някакви лагери, в някакво делене на територии и други такива глупости. Отивам в лагера на циганите събирачи на гъби, че и те са около язовира и също си правят боклук, ма поне са нещо различно от къмпингуващи и байкари. Темата се превърна в поредната със спор кой е крив и кой прав, а то всъщност никой не е на 100%прав.

                Коментар


                • #53
                  До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                  Призовавам всички внимателно да прочетете последното мнение. Деленето на каквито и да са лагери е само поради причини "гузен негонен бяга". Ще повторя! Проблемът с този язовир е сериозен и ние като гражданско общество трябва да намерим адекватно решение което да е ЗАКОНОСЪОБРАЗНО! Имаме достатъчно ресурс за целта. Толкоз! И не набърквайте никой друг! И решенията и изпълнението и целите са и ще си останат само наши!
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #54
                    До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                    Ъъъъ, кого имате предвид под "наши"? Гражданското общество като цяло или неговата проява в лицето на офф-роуд.бг (не се заяждам, просто не ми стана ясно от контекста). Иначе поздравления за свършената работа. Наистина достойно!
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                      Имам в предвид реакцията на OFFRoad-Bulgaria.com Има си точен ред по който ще бъдат взети решения и предприети действия. И това е с решение на Общественият съвет към форума. Картографирането беше извършено по решение на Общественият съвет и като такова е израз на официална позиция на OFFRoad-Bulgaria.com
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #56
                        До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                        От чисто любопитство - какви действия предвиждате? Ако не е тайна, разбира се.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                          Когато му дойде времето ще бъдат обявени както си му е редът. За сега нека всички си кажат мнението и помислят какво и как би следвало да се направи, за да може Общественият съвет да вземе най-доброто решение. Всяка добра идея ще бъде взета в предвид... както винаги!
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #58
                            До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                            Снимките, картите и другите налични доказателства на министъра на земеделието, на министъра на околната среда, плюс едно копийце на баш бакан Бойко Борисов и на др Б. Велчев. Сигурен съм, че и "Господари на ефира" ще се зарадват на информацията и ще поддържат огъня така да се каже. Ама в едно писмо:
                            До МЗХ,МОВ,
                            Копие МС, Прокуратура, Господари на ефира ...

                            Относно: боклуци в милата ни родина

                            Уважаема г-жо М,
                            Уважаеми г-н М,

                            Поради фундаменталната и изначална мърлявост на некои индивиди от рода хомо еректус бихме искали да ви уведомиме за предприети от нас действия за разкриване на изоставените от тях ексkременти в обичани от нас области на милата ни родина. Приложено ви изпращаме всички събрани от нас материали, като снимки, карти и др.
                            Във връзка с гореизложеното настояваме незабавно да се предпримат действия за премахване на ексрементите, издирване и наказване на съответните инидивити и недопускане на друго подобно поведение в любимите ни области. Очакваме в срок до вчера да информирате широката общественост за резултатите от вашите действия. Бихме искали да ви подшушнем, че след един месец пак ще идем и ако не сте си свършили работата ша ви наврем на ....

                            Приложение: съгласно текста Подпис:

                            Място, дата
                            Последно редактирано от Димо; 26-11-09, 18:55.
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                              Мисля си, дали няма да е добре, да се инвестира в помощ за разкриването на временна щатна бройка. Било към горското или общината.Нали трябва да е упълномощено лице. Все пак става въпрос за около 4 месеца през годината. Какво му трябва - лодка, пушка и пълномощно. И да обикаля и глобява, да взима и процент от глобите. Както и да събира определена такса, било за палатка, каравана или дърва за огън. Скоро ще е на самоиздръжка, че и печалба може да формира.
                              П.С. Върл противник съм на тоталните забрани. Връщат ме доста години назад.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                                Аз най-искрено се надявам Общественият съвет към форума да вземе най-правилното решение! Понеже съм нов във форума, може ли някой да ми разясни - как точно е формиран Общественият съвет и на какъв принцип функционира (имам впредвид, как се избира, гласува ли се, мандат и прочее) разгледах внимателно темите, нищо не намерих, ако нещо съм пропуснал може ли линк??!

                                Поздрави
                                Последно редактирано от boyko100; 26-11-09, 16:23.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X