Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лична лаборатория по изследване на храни.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

    Мерси за инфото, ама останалото си е перчене и буквоядство. Все едно докторът да ти иска на вратата желаните от тебе показатели на кръвната картина и сърдечния тонус, всичко това опаковано с научна терминология. Да очаква да знаеш какви точно електролити искаш да мериш, и кои показатели на енцефалограмата да следиш, и с каква точност. И по какви точно методи да ти направят кръвната картина.
    Всеки ще разбере, че искам да засичам нещо дето не е за ядене, маскирано като храна, и грешка +/- 50 % в количеството на изследваните вещества пак ме устройва.
    Едва ли някой ще реши, че искам да изследвам състава на варовика и кварца.

    Коментар


    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

      Не.

      Ти искаш все едно да идеш на доктор, ама пълната кръвна картина да си я снемеш сам, вкъщи, в "домашната лаборатория", и да му я носиш надраскана без мерните единици на парче амбалажна хартия....
      Еми... )))

      И се чудиш, че те връщат от вратата?
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
        Не.

        Ти искаш все едно да идеш на доктор, ама пълната кръвна картина да си я снемеш сам, вкъщи, в "домашната лаборатория", и да му я носиш надраскана без мерните единици на парче амбалажна хартия....
        Еми... )))

        И се чудиш, че те връщат от вратата?
        Още от първия пост написах, че търся някой проверен в такава лаборатория. Да си платя и да ми направи тестовете. Щото досега удрям греда. Едно, че са наплашени да разгласяват, друго, че няма как да проконтролирам резултатите им.
        Чак после минаваме на варианта за готови тестове за домашна употреба. Видно има някакви, ма пак греда засега.

        После следваха 8 страници камъни, махала, ДХМО, Големия взрив, УБО, Луи Дьо Финес, орторексии, теория на материята, кулинария и виноконсумация.

        Коментар


        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

          Казах ти. Имам под ръка една леличка, работила е във фарм.аналитична и после в допинг аналитична лаб, валидирала е аналитични методи.

          Не забелязах да търчиш с 1500 кинта\мес. ? За 4500 пък съвсем.
          Ей, за цялото чар, компетентност и ерудиция - една гола вода от теб нямам. )))
          Емииии? ))))))

          Че и се учудваш, че изтръгвам малката възможност за забавление, която предлагаш? )))
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
            Казах ти. Имам под ръка една леличка, работила е във фарм.аналитична и после в допинг аналитична лаб, валидирала е аналитични методи.

            Не забелязах да търчиш с 1500 кинта\мес. ? За 4500 пък съвсем.
            Ей, за цялото чар, компетентност и ерудиция - една гола вода от теб нямам. )))
            Емииии? ))))))

            Че и се учудваш, че изтръгвам малката възможност за забавление, която предлагаш? )))
            Да не очакваш да я наемам да ми мери по 8 чАса дневно, на пълна надница?
            4500 лв. месечно ли струва да ми тества 3 продукта на производителя, дето купувам само от него? Колко струва тест за нитрати, пестициди и каквото там? Нямам идея, просто питам. Ако е толкова скъпо значи още по-силен стимул да се науча поне нитрати над нормата да засичам.
            Забавлението ви няма лошо, и аз се накефих на Луи Дьо Финес, ама като цяло вие стъпвате на сляпа вяра, от която следва всичко. Чавдар чак големец ме изкара, УБО да ме варди, ама не се сърдя на никого. 90% от обкръжението хихикат като ме видят с handsfree извън колата.
            После ми е мъка като видя касичките по магазините, като последен шанс на някой болен... Да не дава Господ, там не е за майтап.

            p.s. За 4500 месечно мога да си наема трудов ресурс да ми гледат поне 10 големи оранжерии, вкл. зимата. Ще пръскат и торят колкото и с каквото им кажа. Че и продукция за пазара ще има, с тоновете.
            Сега дето живея трудът струва толкова. И на 1000 лв. заплата се навиват на това. Може да съм IT, aма отделям колците от доматите, преди да ги ям.
            Последно редактирано от Ivan Terziev; 23-06-18, 16:54.

            Коментар


            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

              Не по 8. По 4 часа.
              Лелята това. За да си губи въобще времето с организиране на лаборатория )))
              Последно редактирано от deyan_h; 23-06-18, 19:42.
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                ...(още вчера се сетих...
                Аз пък сега, като го гледах се сетих за онзи виц, дето завършва: "- Блондинка, трийсетгодишна, бременна. Ако не ме назначите, ще кажа от кого...!"
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                  Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                  Не по 8. По 4 часа.
                  Лелята това. За да си губи въобще времето. ))
                  Хубаво, по 4 чАса на ден всеки ден ли ще ми мери?

                  Коментар


                  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                    Ми лаборатория. колкото проби занесеш. )) и разбира се - ще трябва да осигуряваш реактивите ))
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                      Тия коментирахте ли ги вече?
                      http://www.babh.government.bg/bg/Pag...л%20„Без

                      Пише акредитирана лаборатория. Ти си клиент, плащаш си, и така...(там на същия сайт има и други акредитирани лаборатории).
                      Ако нещо...да не те мислят за луд...измисляш си примерно, че доставяш храни за детско заведение/градина, с деца със специални хранителни потребности и/или ограничения...
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                        Ми лаборатория. колкото проби занесеш. )) и разбира се - ще трябва да осигуряваш реактивите ))
                        Тая леля намира ли си работа за 4500/месечно на половин работен ден?

                        Коментар


                        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Тия коментирахте ли ги вече?
                          Тия са в заверата.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            ...орторексии...
                            Мислиш голем кеф ли е, като си наченал агнето+салатата+рИкията някоя си близка роднина да изсъска "вий знаете ли колко Е-та и ГМО-та има в тия работи" и с независим вид да извади на масата пластмасовата кутия с дробени моркови и ябълки, ама брани у полунощ при пълнолуние в екологично чистото землище на Горно Уйно(има такова село)?
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                              Мислиш голем кеф ли е, като си наченал агнето+салатата+рИкията някоя си близка роднина да изсъска "вий знаете ли колко Е-та и ГМО-та има в тия работи" и с независим вид да извади на масата пластмасовата кутия с дробени моркови и ябълки, ама брани у полунощ при пълнолуние в екологично чистото землище на Горно Уйно(има такова село)?
                              Аз лично не се меся на хората кой какво яде. Да разбирам ли, че нямам орторексия? Ще ми се размине ли лудницата?
                              Toчно морковите са от най-податливите на нитрати зеленчуци. В естествения тор също има нитрати.

                              Коментар


                              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                                Темата продължава да ми прилича на:
                                - Докторе, имам някакви болежки, ама не знам какви.
                                - Добре, ето ти някакво хапче, ама не знам какво.
                                Без да подценявам мотивите на питащия, не виждам появата на конструктивни предложения, ако не се посвие малко периметърът на питанката.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X