Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на катализаторите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на катализаторите!

    Да, така пише във Википедията. За Т-64.
    А за МАЗ има тема във форумЪт "Спомени на армейските шофьори". Имам съученик и после състудент, който караше такова в казармата - в Шабла и после ми е показвал такива какво правят покрай спирка - беше май в Плевен (правихме "студентска клетва" там).
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Айде на катализаторите!

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
      Да, така пише във Википедията. За Т-64.
      Хайде пак! Т-64 или бъркаш с Т-62
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Айде на катализаторите!

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Эээхх... да беше си казал, че си написал погрешно...
        Тоя същия дизел, идва от ФАЩ, и е произвеждан от 1938г до 1995г.(между другото е помпа-дюза)
        И не замърсява съществено повече от нормалния дизел. .
        Не знам какво замърсява, но прави "димна завеса" мамата си трака - виж в youtube за two strоke diesel... Точно от ФАЩ клипчета, разни Peterbilt и freightliner стари камиони.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Айде на катализаторите!

          Споделям собствени наблюдения от събота. Всички забравяме един голям източник на замърсяване - летището. В събота вечерта, докато го обикалях от към циганската махала не просто беше задимено, щипеше на очите направо. С какво ги карат тия самолети и няма ли някое "Евро N" за тях?

          Коментар


          • От: Айде на катализаторите!

            С керосин с какво да ги карат.
            И що реши че е от самолетите, а не от братята?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Айде на катализаторите!

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              С керосин с какво да ги карат.
              И що реши че е от самолетите, а не от братята?
              И според мен е от "Абисиния" ("Хр.Ботев"). Иначе имаме противоположното мнение:
              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              ...
              Най-чистият въздух беше около летището. Индустриална зона без комини около нея. В смисъл не се бъзикам, буквално и наистина си отворих прозореца с кеф.
              Пък там излитат самолети, и фърлят по незнам си колко тона керосин докато излязат от шопско.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Айде на катализаторите!

                Ами от братята не можело да е - електорат все пак. Остават самолетите.
                Миришеше на нещо като въглища (почти вкус на аспирин в устата) и със сигурност на изгоряла гума тук таме. При това миризмата започваше долу горе от разклона за Враждебна на "Ботевградско шосе", максималната и концентрация беше точно в зоната с гърбиците и продължаваше долу горе докато пресека ж.п. линиите върху моста за към "Цариградско шосе". Интересно ми е какви въглища горят, че миришат толкова зле.
                Последно редактирано от Alexr; 29-01-18, 11:49.

                Коментар


                • От: Айде на катализаторите!

                  Е кви, от най-евтините. Дето не е ясно дали и въглища са.
                  Отделно старите мебели са невероятна гнус като горят. Щото то е лепило основно.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Айде на катализаторите!

                    Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                    ...Интересно ми е какви въглища горят, че миришат толкова зле.
                    Мокрят ги с вода, да горят по- дълго. Получава се задушлива бяла пушилка с миризма на нещо,като сяра.
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • От: Айде на катализаторите!

                      Цветните до летището, колко ли са и законни къщите?Едно,че имат по 5 бараки в "дворовете",отделно са "къща" до "къща" с все кучета, конЙОве и т.н

                      Коментар


                      • От: Айде на катализаторите!

                        Само да поясня за колегите не от София - има един пряк път, излизащ от летището, което е южно от пистите, на "Ботевградско шосе", което е северно от пистите. Пътя е и най-пряката връзка от комплексите "Дружба" и "Младост" към "Ботевградско шосе" и кварталите "Левски" - всичките части и Враждебна. Пътя минава през една циганска махала и за да се намали броят сгазени цигани, там където е между къщите, е целият на гърбици през сигурно 50 или 60 метра. Съдейки, че на всички къщи там електромерите са на сълбовете, при това в горната им част, едва ли има законна постройка в цялата зона. Между тези къщи има множесто гумаджийници, само дето аз там не бих им ползвал услугите. Лятото се натрупват камари гуми, които зимата мистериозно изчезват.

                        Коментар


                        • От: Айде на катализаторите!

                          А сега сериозно - ако в конструкцията на автомобила е предвиден катализатор или филтър, редно е да го има. Правейки останалите настройки на двигателя, инженера не се грижи за замърсяването, което ще е уловено или неутрализирано от катализаторите или филтрите. Така може да се окаже спокойно, че кола от предкатализаторната ера, цапа по-малко от нова, но без катализатор. Това е мое убеждение и филтъра си го смених (дизел съм в момента), когато стария здаде багажа.
                          Но че замърсяването в София зимата не е от колите, а от горенето на каквото падне в печките - нищо не може да ме разубеди. А мухата с намокрените въглища кой е пуснал не знам, но както и да го смятам, няма как намокрени въглища да отделят повече топлина от сухи. Но пушат повече и то драстично повече.

                          Коментар


                          • От: Айде на катализаторите!

                            Не повече топлина. По дълго горят и като думти печката на чаветата им се струва по топло.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Айде на катализаторите!

                              Мокрите въглища имат чудната способност да се запалват сами.

                              Коментар


                              • От: Айде на катализаторите!

                                Кофти въглища и мокри дръва,това е основен проблем!Сухите дърва горят перфектно и пушек почти няма,дори когато се запалят.Всяка година ги купувам март и до ноември са перфектни за горене .Хем дават температура,хем не пушат.Комшия на въглища ,не знам какви е купил и купува ,но втора зима няма пушилки и смрад,при някои други комшии на кюмур е уджас.Та е до качество ,а тоя контрол зависи от държавни контролни органи.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X