Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подивели кучета убиха 19 сърни

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подивели кучета убиха 19 сърни

    "ГЛУТНИЦАТА КРИЕ ОПАСНОСТ И ЗА ХОРАТА"

    "19 сърни са били разкъсани от глутница кучета от началото на март до сега - това съобщи шефа на природен парк Витоша Снежана Петрова. Кучетат са се качили много нагоре в гората и крият опасност и за хората, защото ако нападнат човек даже няма и да разберем - уточниха от природния парк Витошко-Студена. Кучетата са стигнали и до оградата на развъдника за дивите кози които е на западните склонове във водосбора на Струма . За щастие нито една козичка все още не е загинал от песовете,но не е късно..."

    Източник : http://www.bnews.bg/article-48223

    Сега някой ще каже, че кучетата не са кастрирани и затова подивяват и нападат дивеча. За тях ще напомня аналогичния случай от миналото лято в смолянско, при който отстреляните екземпляри от тамошната глутница бяха с маркирани ушички. Няма въобще да се очудя ако и тук излязат ушни марки.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

  • #2
    От: Подивели кучета убиха 19 сърни

    С тези кучета проблема взе да става много голям!Само кастрация не помага,трябва да има поголовен разстрел,по гората денем ловните дружини,а вечер с флоберки по населените места.
    HONDA DOMINATOR 650
    ОРЕЛ ASTRA
    РСПБЗН-Приморско

    Коментар


    • #3
      От: Подивели кучета убиха 19 сърни

      Из нашата гора след всеки сезон остават десетки загубени ловни кучета, но те до седмица - две изгладняват, омършевяват и слизат по селата. Ако имат късмет намират нов стопанин, или стария ловец. Ако не-обикалят кофите.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Подивели кучета убиха 19 сърни

        Това е кофти информация. Като знам, че бездомните кучета са много ценен финансов ресурс на "екоравнобесие", като нищо ще отстрелят сърните в спешен порядък. Няма сърна-няма проблем.
        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
        No wahalla.

        Коментар


        • #5
          От: Подивели кучета убиха 19 сърни

          А дали защото (големия лош вълк) е на изчезване и мястото се запълва от подивели кучета.То от "екоравновесие"утре ще ни призоват и да се изсели ме,та да не смущаваме кученцата
          HONDA DOMINATOR 650
          ОРЕЛ ASTRA
          РСПБЗН-Приморско

          Коментар


          • #6
            От: Подивели кучета убиха 19 сърни

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Из нашата гора след всеки сезон остават десетки загубени ловни кучета, но те до седмица - две изгладняват, омършевяват и слизат по селата. Ако имат късмет намират нов стопанин, или стария ловец. Ако не-обикалят кофите.
            Така е,но мисля че те не са проблем.Свикнали са с хора и не стават на глутници а както каза ти слизат по селата,все някои като види ловно куче и ще го прибере.
            HONDA DOMINATOR 650
            ОРЕЛ ASTRA
            РСПБЗН-Приморско

            Коментар


            • #7
              От: Подивели кучета убиха 19 сърни

              Днес прочетох, че 91 кучезащитни организации искат оставката на министър Мирослав Найденов! Числото 91 не е ли малко фрапиращо а?!

              И нека да не си говорим за ловджийските кучета, че изгладняват в гората и ядат сърни! Сега да не стане така, че ние ловджиите да станем виновни за наличието на бездомни кучета по горите...че току виж и в градовете! Ловджийските кучета са расли сред хора и след изгубване търсят хората, не търсят храна по горите!
              Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

              Коментар


              • #8
                От: Подивели кучета убиха 19 сърни

                [QUOTE=Yavor Paunov;1830528]Днес прочетох, че 91 кучезащитни организации искат оставката на министър Мирослав Найденов! Числото 91 не е ли малко фрапиращо а?!

                Много бре!!!!Да вземат да поработят малко тези организации не само да лапкат финикийски знаци.
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • #9
                  От: Подивели кучета убиха 19 сърни

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Из нашата гора след всеки сезон остават десетки загубени ловни кучета, но те до седмица - две изгладняват, омършевяват и слизат по селата. Ако имат късмет намират нов стопанин, или стария ловец. Ако не-обикалят кофите.
                  Абе в нашата дружинка не познавам човек, който да си е оставял след приключване на лова кучетата в гората. На всички е ясно, че едно ловно куче, което не се прибере само в къщи трябва да се търси на мястото, където е пуснато преди лова. То винаги се връща там и чака по няколко дни, освен ако не се е "изгубило" в някой чужд багажник на автомобил. Пък и марки по ушите им не съм виждал. Само татуси.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подивели кучета убиха 19 сърни

                    Как стои въпроса с подивелите кучета в шуменско?!

                    Можете спокойно да не ми отговаряте.

                    Това, което искам да кажа е: СПРЕТЕ ДА НИ ЗАНИМАВАТЕ СЪС СЕБЕ СИ!

                    Пробвайте "доказаната" си система на място - визирам Вас и Вашия съименник по фамилия.
                    Постреляйте си на воля на село.
                    Явно, там, това минава безнаказано.
                    После, заповядайте тук, и, ако искате, може да се обзаложим, за колко време ще си загубите правото за притежаване на ... джобно ножче.

                    Мисля да си променя подписа - АКО БЯХ ПРИРОДОЗАЩИТНИК ЩЯХ ДА КАРАМ ВЕЛОСИПЕД!
                    Life is too short to drive dull cars!

                    Fight global warming !
                    ... turn on your A/С !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подивели кучета убиха 19 сърни

                      Единственото решение е да се взимат бързи мерки и да ги гърмят, няма какво да ги кастрират. Едно заплашват дивеча, второ са конкуренция за местните хищници и им нарушават хабитата и дето се вика и за хората са опасни не един смъртен случай има. За ловните кучета за мен е невъзможно те да са виновни за тези поразии, те са специално обучени и както казахте кой ловец ще си зареже песа.
                      Лопата - друг солдата!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подивели кучета убиха 19 сърни

                        Ловни кучета из Витоша няма как да се появят.
                        Друг е въпроса, че новината тръгва само от вестник Преса. Другите цитират.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подивели кучета убиха 19 сърни

                          Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                          Как стои въпроса с подивелите кучета в шуменско?!

                          Можете спокойно да не ми отговаряте.

                          Това, което искам да кажа е: СПРЕТЕ ДА НИ ЗАНИМАВАТЕ СЪС СЕБЕ СИ!

                          Пробвайте "доказаната" си система на място - визирам Вас и Вашия съименник по фамилия.
                          Постреляйте си на воля на село.
                          Явно, там, това минава безнаказано.
                          После, заповядайте тук, и, ако искате, може да се обзаложим, за колко време ще си загубите правото за притежаване на ... джобно ножче.

                          Мисля да си променя подписа - АКО БЯХ ПРИРОДОЗАЩИТНИК ЩЯХ ДА КАРАМ ВЕЛОСИПЕД!
                          Това за Шумен и селото да го приемам лично или сте имали предвид териториите на ловните дружинки в селски райони където действа закона за опазване на дивеча и стрелбата по бездомни псета не само е безнаказана ами и задължителна?

                          Съименниците тук са братя които живеят в общество наричащо себе си демократично. Този вид общества се характеризират с правото на свободно мислене и изказване за всеки индивид. В този ред на мисли, никой не ви е карал насила да четете тази тема г-н Чанев. В този форум, определено за мен лично най-богатия на информация в България има още 113 715 теми към този момент. Аз лично намирам много полезна информация тук и чета тази която ми е полезна, останалата я подминавам. Четете това което ви е интересно и не ни обвинявайте, че ви занимаваме със себе си. Занимаваме заинтересуваните с един наистина сериозен и наболял проблем за обществото на Република България!

                          В заключение се питам, колко ли организации за защита на човека и дивите животни са поискали оставка на наш политик в последните 10 години заради проблемът с бездомните кучета?!
                          Последно редактирано от Yavor Paunov; 20-04-12, 13:58.
                          Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подивели кучета убиха 19 сърни

                            Явно, правото на свободно мислене дразни съименниците/в случая братя/, макар и това да е право на всеки индивид в едно демократично общество ...
                            В този ред на мисли, никой не може да ми каже коя тема да чета и дали да имам собствено мнение по нея!

                            Ако бях природозащитник, щях да карам ВЕЛОСИПЕД!
                            Life is too short to drive dull cars!

                            Fight global warming !
                            ... turn on your A/С !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подивели кучета убиха 19 сърни

                              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                              Абе в нашата дружинка не познавам човек, който да си е оставял след приключване на лова кучетата в гората. На всички е ясно, че едно ловно куче, което не се прибере само в къщи трябва да се търси на мястото, където е пуснато преди лова. То винаги се връща там и чака по няколко дни, освен ако не се е "изгубило" в някой чужд багажник на автомобил. Пък и марки по ушите им не съм виждал. Само татуси.
                              НЕ нам у Шумен, ама по наше село съм намирал ловни кучета къде ли не и никак не седят на едно място
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X