Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Увреждането на природата от автомобилите 4х4...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от DJDAVEL
    Не знам, но цялата тази история просто не трябваше да се появява. Защото аз лично мисля, че всеки, който се интересува от каране по планините би ги зарадвало да е чисто и да остане чисто. Как би се почувствал някой, ако отиде на палатка някъде и около нея само боклуци! Аз лично няма да се чувствам добре. Затова мисля, че този въпрос трябва да се зададе към обикновения човек, който седи само в градовете и не излиза от него. И ако излезе веднъж и отиде на планина я прави на гъз!
    Не вярвам от тук да има човек, който иска да му е мръсно около него!
    Аз пък често се питам защо не излизат. Варненци си умираме за планина и сняг, защото Варнеска зима=леден вятър+кал+дъжд.

    Но се оказва, че в съзнанието на съгражданите ми: планина=разчистен асфалтов път+механа+топла стя с баня по възможност до механата. И какво да се прави, планинците предлагат това, което се търси.

    Пак ми се струва, че нещата опират до образивание и възпитание пък ако се наложи "с любов и пищов". Но процеса е дълъг и не знам дали на края и с прородата ни няма да стане като в кооперацията, където живея. Точно на Коледа ел. таблото се запали, защото е 40 годишно и отношението към него беше: "Ама какво му стана. 40 години така хубаво си работеше".
    Човек е умен за дълго, но глупав за цял живот.

    Коментар


    • #47
      Елхички

      С удоволствие разгледах информацията за елхичките, които се засадили. На редовната сбирка на клуба ни ще я покажа и ще ги навия да организираме нещо подобно.
      Човек е умен за дълго, но глупав за цял живот.

      Коментар


      • #48
        Сичко това си е до мисалта на обикновенния човек.Но какво да се прави!
        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

        Коментар


        • #49
          Никой не ИСКА да му е мръсно, обаче ПОЧТИ НИКОЙ не прави нищо за да Е чисто!

          Някой от вас видял ли е пушач, който си събира фасовете /например/ ? Аз - не съм виждал... Евентуално, ако има кофа или пепелник наблизо... да... но в гората рядко се намират

          Да не говорим, че в много села буклука не се събира, а всеки си го извозва сам и хвърля където му падне /най-често в коритото на близката рекичка.../.

          Вчера гледах по телевизията една много сладка реклама с едно детенце, което накрая казва: "искам да ми е чисто"!
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #50
            Жалко че някой хора са толкова сляпи!За това българина се познава отдалече!
            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от LJ73
              Никой не ИСКА да му е мръсно, обаче ПОЧТИ НИКОЙ не прави нищо за да Е чисто!

              Първоначално публикуван от LJ73
              Вчера гледах по телевизията една много сладка реклама с едно детенце, което накрая казва: "искам да ми е чисто"!

              Прав си за тези неща!Никой няма да се огледа да почисти.Тук мога да кажа че ЕДИНСТВЕНОТО състезание след което беше почистено беше Джип Траял 2004!Организирано от В.Петров и Пламен!Евалата на тези момчета!Така трябва да бъде!
              А за рекламата това е добър опит да пробудят спящия българин за кочината в която живее!
              https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

              Коментар


              • #52
                Първоначално публикуван от LJ73
                Никой не ИСКА да му е мръсно, обаче ПОЧТИ НИКОЙ не прави нищо за да Е чисто!

                Някой от вас видял ли е пушач, който си събира фасовете /например/ ? Аз - не съм виждал... Евентуално, ако има кофа или пепелник наблизо... да... но в гората рядко се намират

                Да не говорим, че в много села буклука не се събира, а всеки си го извозва сам и хвърля където му падне /най-често в коритото на близката рекичка.../.

                Вчера гледах по телевизията една много сладка реклама с едно детенце, което накрая казва: "искам да ми е чисто"!
                Мен са ме учили, че за да искаш нещо, трябва и да дадеш. Щом искаме да ни е чисто, трябва да пазим чисто. Всичко това е до културата и самосъзнанието на човека.
                LZ1JJJ

                Коментар


                • #53
                  Абе аз искам да ги питам тия пичове, що не отидат да видят на какво са способни тумба цигани събиращи билки,гъби или берящи боровинки и т.н авантаджийски мероприятия.Лично аз на връщане от Ком-Емине 2003 г. бях потресен от това което видях на вр.Малка Баба-планина,ама планина от боклук, и това на около 1800 м надм.височина.Същата картинка беше и 2004 г. над Сърница и въобще май навсякъде където се настанят мургави.На тях обаче никой нищо не им казва, а ако им теглиш един хубав бой, става проблем от национален мащаб относно дискриминация и т.н. глупости.Но най много се разочаровах като видях какво са съумели да направят "белите цигани" през изминалата година окло язовир Доспат-на всяка поляна-палатка, а на 100 м от палатката-бунище.Къде гледат тъй наречените природозащитници!
                  Нима си мислят че стотина човека с джипове и мотори могат да усерат природата.Според мен тия тъпаци са от тия дето джипа ги дразни, ама си хвърлят фасовете и бутилките навсякъде без да им прави впечатление!
                  Аз лично не съм видял след нашите мероприятия да оставяме кочина,както след туристите пешеходци!
                  offroad фен
                  1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                  TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                  Коментар


                  • #54
                    Прав си. Но "закона" се занимава с грамотните хора, защото нас могат да глобят или да направят добра ПР кампания.
                    IvoVarbanov.bg

                    Коментар


                    • #55
                      Ми така е! Галабин е прав!
                      LZ1JJJ

                      Коментар


                      • #56
                        добре де пазим я природата ама даите да се ''наговорим'' и да се забранят тракторните гуми. все пак са забранени във всички нормални държави за използване във офф роуд прояви. щот всички сме виждали комбинацията мощен двигател+тежка машина+''тракторни'' гуми. все пак са прекалено агресивни. (пък и ще се търкалят по малко хора поне стрнично ) ако не, давайте да измислим и верижни бегачки и да се свършва. аз съм твърдо против тези гуми. това пак е съвест.
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • #57
                          ... и да се разберем един път завинаги. От утре всички в планината на off road със сликови гуми
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #58
                            То, това - онова, ама февруари преваля ... Не е ли вече време да се сетим за залесяването ...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X