Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правописът и Форумa

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Правописът и Форумът

    Първоначално публикуван от contacol Преглед на мнение
    Тодор(Zaarin), много се радвам, че успях да "разбуня духовете" и да предизвикам полемики и язвителни забележки.Колкото до израза:"по-зле" или "по зле", трябва да се върнете назад в обучението си, някъде между 4-ти и 7-ми клас и да си спомните, че тире се слага, когато има степенуване,градация. В случая няма такова степенуване и затова не се слага тире.А господин Паджеровод е абсолютно прав за коригирването! Там съм сбъркал и наистина затвърдявам мнението, че само Volk пише без грешки.Това е.
    Горното не беше заяждане, а затвърдяване на заключенията, че всеки бърка при писане във форума. Тире точно там си има, защото е степенуване - ние сме зле; някои са по-зле; други са най-зле. Има градация. Мислех, че е просто техническа грешка, която се случва на всеки тракащ по клавиатура(тук няма градация), но явно проблема е по-голям(има градация) .
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • До: Правописът и Форумът

      Първоначално публикуван от contacol Преглед на мнение
      А господин Паджеровод е абсолютно прав за коригирването! Там съм сбъркал и наистина затвърдявам мнението, че само Volk пише без грешки.Това е.
      Пак ще бъда язвителен. А ако стана и дребнав, ще ти дам примери за няколко грешки само от последните дни на твоя фаворит в правописа.
      Но не съм... Е, те това е!

      Коментар


      • До: Правописът и Форумът

        Доста хора го слагат това В в разни думи. Не разбирам защо, идеи? КоригирВането е само една от тях, да не е наречие?

        Коментар


        • До: Правописът и Форумът

          Мисля че да,понеже не съм си видял постовете в коша ,но никога не е късно човек да стане за резил сигурно Цвети не ми ги чете иначе 89% са за там
          Око за око и светът ще ослепее

          Коментар


          • До: Правописът и Форумът

            Абе, май и аз взех да се понаучавам!

            Коментар


            • До: Правописът и Форумът

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              едната грешка е "вашия/Т/" - Т-то е в повече
              другата /но не съм 100% сигурен/ "от_както"?

              според мен грешките са 2 вида:
              - от незнание: "блукаж"
              - от невнимание: "тамата"
              Според мен "откакто" е наречие и се пише слято. Но в случая по-добре е "откато", защото отразява време, а "откакто" - начин на действие, промяна на начина ("...откакто си промених прическата...") Тънък нюанс. Но в заглавията на темите наистина не бива да се допускат лапсуси.

              Коментар


              • До: Правописът и Форумът

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Та въпросът ми е : Подобрихте ли вашия правопис от както пишете тук (забелязах, че само с четене Не става)?
                За анкетата -две НЕ-та и едно полу-Да...и друго не може
                Според мен няма такъв, който да не е подобрил поне малко писането си във форум, в който явно се обръща внимание на това, пък било то и само със заядливи забележки!
                Логично - отговор на анкетата : Твърдо ДА!/ама го няма.../
                Грешки правим всички, добре е да се постараем, но понякога се дразня от язвителните забележки на колеги /не към мен за сега/,
                които също не блестят с правопис. Аз смятам, че би било по- елегантно и безболезнено да се прави с цитат , в който грешките да с в червено. И с повече усмивки, разбира се!

                Коментар


                • До: Правописът и Форумът

                  Тук, гледам, сме се сбрали видни филолози... На мен майка ми ми пишеше все четворки по "Български език и литература". На всичкото отгоре ми беше и класна!!! "...да не си помислят съучениците ти, че те подпирам..."- вика. После се чудеше, що не й пиша писма от казармата, пък аз си знаех, че отваряйки плика ще се пресегне и за червения молив. Та мисълта ми е: за да си подобриш правописа чатейки, трябва да си имаш предварителна основа; да проявиш нужното старание, уважение към съфорумците и, не на последно място, себеуважение;
                  да си поне малко патриот и да ти пука за безобразията, които се случват с езика ни; да не те мързи, отвреме - навреме да се подлагаш на синтактично- граматически еквилибристики като тая в момента. Иначе не става. То е същото, като да легнеш под колата и да се омажеш до ушите, нищо че тя си върви. Не съм маняк на темата, но поднасям моите поздравления на alex_markov. Абе като си чета поста, май четворките на майка ми са си били заслужени....
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • До: Правописът и Форумът

                    Някой може ли да ми пусне адресите на други форуми, които държат на правописа. По възможност на лични, за да не замърсяваме темата и да не правим реклама на други "медии".
                    Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      За анкетата
                      Грешки правим всички, добре е да се постараем, но понякога се дразня от язвителните забележки на колеги /не към мен за сега/,
                      които също не блестят с правопис. Аз смятам, че би било по- елегантно и безболезнено да се прави с цитат , в който грешките да с в червено. И с повече усмивки, разбира се!
                      Желанието изпълнено - засега е правилно Това са усмивки

                      Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                      Корените на правописа, както и на цялата култура са вече безвъзвратно изтръгнати от "вятъра на промяната", който се зароди из кючекийниците и "светските" партита на набедения хайлайф на Евгени Минчев, където за пример служат малограмотни и неграмотни "бизнесмени", маникенки и който за съжаление се тиражира по всички медии.
                      На кой му пука за правописа с този GSM стил, който сега е на мода сред по-младите. Има много форуми в нета, където ако не пишеш така и ти се смеят малоумниците!
                      Моето мнение е, че всеки трябва поне малко да влага старание. Разбира се, че не може всички да са на едно ниво и това не е срамно, но нека се стараем!
                      Искам да поздравя В.Петров, който държи на най-необходимите неща и точно преценя кога да направи компромис! (пред "кога" да сложа ли запетая? )
                      А сега, де?! Мисля, че не трябва запетая.

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      Нямам думи, успяхме от невинно въпросче относно правописът и Форумът (подобрява ли се, влошавали се или сме си Перфектни) да стигнем до Дълбоко нАУЧни разсъждения и война за Дългият... пардон Пълният член. Големи деца сме, ама затова сме готини

                      Алекс, нали се майтапиш?

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      Правописа ,или по-точно липсата му, могат да бъдат и забавни - четете следният БИСЕР


                      КРА......
                      Алекс, отскоро съм във Форума и не улавям понякога шегите, казани на майтап. Но в горното бисери - предостатъчно.
                      Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 30-01-09, 14:56.

                      Коментар


                      • До: Правописът и Форумът

                        Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                        Желанието изпълнено - засега е правилно Това са усмивки
                        ....благодаря, за което...

                        Коментар


                        • До: Правописът и Форумът

                          Мисля че Да! Не съм отличник по български език, но определено повечето писане и четене помагат

                          Коментар


                          • До: Правописът и Форумът

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение

                            КРАСУТА
                            Нищу нямаши ми фчера,
                            ставам сутранта,
                            ф углидалуту са зверя:
                            Бря, чи красута! ...

                            ...Толкус убус да са исипи
                            тъй връз мен кат дъж...
                            Някуй тряа да ма ущипи!
                            (пу възможнус мъж!

                            Тея стихчита нищасни
                            струват ни съ тъй прикрасни
                            щот купнеем за колтура
                            фместу да си веем ....

                            Ей поувлякох се и ще вземат да ме баннат заради вас..
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • До: Правописът и Форумът

                              Обичам примера който ни даваше учителката ми в 7 клас:
                              - Може ли 4 буквена дума да се напише с 5 грешки?
                              Отговора е да. Думата е ОВЦА, а грешното записване е УФТСЪ
                              [COLOR=Blue][B][SIZE=3]Пътя към ада е постлан с добри намерения![/SIZE][/B][/COLOR]
                              JEEP GRAND CHEROKEE 2.5 TD

                              Коментар


                              • До: Правописът и Форумът

                                От както го открих този форум всеки ден съм тук. Голям зор докато пропиша. Спираше ме това, че винаги много грешки в написаното- половината от мене, другите от Кредор програмата. А кажете ми например как ще напишете думата "kapitan" използваики Кредора? Много пъти след няколко опита да напиша нещо изтривам всичко и започвам да си търся цигарите, които спрях преди доста време. Поправям се, редактирам и пак не става в повечето случаи. Благодаря ви че ми търпите грешките! Явно има хора, които са се сетили, че не всеки има кирилицирана клавиатура.
                                Колкото до това дали си подобрявам правописа- ами или ще го подобря или ще пропуша отново.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X