Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правосъдието в Република България ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Правосъдието в Република България ?

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    ......

    "Ако един те нарече "свиня" - не му обръщай внимание! Ако петима те нарекат така - време е да излезнеш от кочината!"
    Ндааааа.
    Пролича си предпочитаното ниво на дискусията.
    Е, хаирлия да е! Забавлявай се. Може и да ти олекне заради онова "сбъркано" дело.
    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

    Коментар


    • #32
      От: Правосъдието в Република България ?

      Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
      Ндааааа.
      Пролича си предпочитаното ниво на дискусията.
      Е, хаирлия да е! Забавлявай се. Може и да ти олекне заради онова "сбъркано" дело.
      Онова дело го забравих...Хаирлия да е!
      Не се фокусирай в мен, защото съм от малкото, които са изразили липса на интерес към институцията.. Така да се каже съм от "неутралните"!

      Имаш около 80 % напълно негативно настроени "почитатели", на тях /стига да имаш желание/, можеш мотивирано да промениш мнението! Но вероятно като представител на системата нито те интересува, нито ти се занимава с такива работи!

      Здраве да е!

      Коментар


      • #33
        От: Правосъдието в Република България ?

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        ... защото съм от малкото, които са изразили липса на интерес към институцията.. Така да се каже съм от "неутралните"!
        Шегаджия
        А кой пусна тема с анкета

        Коментар


        • #34
          От: Правосъдието в Република България ?

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Шегаджия
          А кой пусна тема с анкета
          В третата точка от анкетата визирах всички, които са отвратени от правосъдната система и не виждат никакъв смисъл да разчитат или очакват нещо от нея! Това е и моята позиция!

          Но явно няма дим без огън и в обещството се разнасят тия "клюки" за проценти от размера на исковете /стигащи до 40% според клюките/, та може би това е причината доста хора да я определят като "търговия"!
          Ако щеш и с пазарлъци за пробации или други глезотии, само да не се сърди клиента!

          А доказателствата са като Евангелието, всеки го чете различно - в зависимост от това дали има рога или крилца!
          Спирам да пиша, за да не излезе анкетата манипулирана, което явно е целта на засегнатите!

          Коментар


          • #35
            От: Правосъдието в Република България ?

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            Е това е Филип ! Пуска съобщенията от извънземното пространство...

            П.С. Жоро, вече два часа не мога да свърша нищо от смях...
            Аз пък сега започвам да се хиля. Гледай какво става!? Ами те са вече войвода,байрактар и чета !!! Май започват междузвездни войни!?

            Коментар


            • #36
              От: Правосъдието в Република България ?

              Исках да участвам в анкетата, но не можах да си изясня въпроса, дали става дума за всички органи и дейности в сферата на правосъдието или само за отделни нейни части. Какво се включва в съдържанието на думата "правосъдието", и какви органи и дейности функционират в системата на "правосъдието"? За мен правосъдието в една държава - Република Бълагария включва:
              1. Народното събрание - създава съответните закони, с времето ги променя, допълва или напълно отменя и т.н.;
              2. Конституционен съд - контрол по съответствието на приетите закони с Конституцията;
              3. Президент на Р. България - налага вето, .., издава укази за помилване, опрощаване и т.н.;
              4. Изпълнителна власт - създава условия за функциониране на обществото, съобразно приетите закони;
              5. Прокуратура;
              6. Съдебна система - като подсистема на системата "правосъдие" - решава кой е прав и кой не, определя съответните отговорности, априори посочени в законите от НС;
              7. Омбудсмана на Р. България.
              Това по щатна ведомост на държавата, сигурно има и други такива за които не се сещам сега. И по гражданска такава - множество НПО за защита правата на гражданите, адвокатски, нотариални колегии и т.н. И сега:
              - всички ли работят честно, справедливо в интерес на обществото и държавата;
              - всички ли са "търговци" и на "какво"? Всички ли са еднакво виновни и отговорни?
              За да мога да дам някакъв отговор по посочените в анкетата въпроси се водя от тезата, че отговорността е винаги лична и тя не може да се прикрива зад някакъв орган или институция на правосъдието. Във функционирането на системата, пряко или коствено влияят множество личностни, субективни фактори. Има и такива, чиито "търговски" нюх надделява над чисто професионалният им, но считам, че те не са определящи за системата "правосъдие". Причината, системата "правосъдие" да няма необходимия авторитет в държавата, според мен е постоянното и използване от разни, случайно и временно попаднали индивиди в политическата власт - неподготвени, некомпетентни и безотговорни да я използват за изтривалка на собствените си неблагополучия.

              Коментар


              • #37
                Re: От: Правосъдието в Република България ?

                Първоначално публикуван от rulin Преглед на мнение
                Исках да участвам в анкетата, но не можах да си изясня въпроса, дали става дума за всички органи и дейности в сферата на правосъдието или само за отделни нейни части. Какво се включва в съдържанието на думата "правосъдието", и какви органи и дейности функционират в системата на "правосъдието"?
                Какво ще кажеш за това: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...B4%D0%B8%D0%B5 ?

                Ако го приемем него, то нещата са други. Затова и дадох глас, че го подкрепям по-рано. Ако обаче е като твоето определение, то нещата са много по-сложни.

                Коментар


                • #38
                  От: Re: От: Правосъдието в Република България ?

                  http://news.ibox.bg/news/id_2052060761

                  Сложно нещо са мотивите..

                  Даника, тези мотиви публични ли са или са засекретени?
                  Че ще са интересни...
                  Последно редактирано от Volk; 04-02-11, 17:20.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Правосъдието в Република България ?

                    "България се изкачи небивало високо сред най-съдените държави в Европа - в класацията за 2010 г. зае 6-о място сред 47 страни от Съвета на Европа. Годишната статистика на съда в Страсбург показва, че продължава тенденцията страната ни все повече да нарушава правата на човека. През 2009 и 2008 г. тя бе на 8-о място, през 2007 г. - на 9-о, през 2006 г. - на 10-о, през 2005 г. - на 11-о.................................."

                    От тук: http://www.segabg.com/online/new/art...=16&id=0000101

                    Тези, които ме познават знаят, че съм безнадежден оптимист и не просто спазвам законите, а и служебните ми задължения ме карат да ги налагам и следя за тяхното спазване. За да се изразявам толкова крайно, значи имам достатъчно основания. Много личен опит, само негативен.
                    Държа си на мнението, че даже не толкова от корумпираност, колкото от некомпетентност и безнаказаност всеки божи ден системата се гаври с нас.
                    Имам близък приятел - съдия, който е доказано честен и когото уважавам много. Сигурно има и други. Това не значи, че системата работи.
                    Правосъдната/раздавателната система у нас НЕ РАБОТИ.
                    Тя се издържа от нас - от нашите данъци, акцизи и т.н.т.
                    И е нормално да и държим сметка.
                    Лошото е, че не виждам как.
                    У тях и хляба, и ножа, и на котето главата....
                    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Правосъдието в Република България ?

                      Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                      Правосъдната/раздавателната система у нас НЕ РАБОТИ.
                      Тя се издържа от нас - от нашите данъци, акцизи и т.н.т.
                      И е нормално да и държим сметка.
                      Лошото е, че не виждам как.
                      У тях и хляба, и ножа, и на котето главата....
                      Прав си Радо, а най-лошото е, че за хората без пари и връзки в най-добрият случай....третото ни чака...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Правосъдието в Република България ?

                        Първоначално публикуван от Filthy@JvruceR Преглед на мнение
                        О, йе! Хайде да затворим правосъдната система! Да живее анархията!
                        Добра идея! Поне ще понамалим...анархията

                        Коментар


                        • #42
                          От: Правосъдието в Република България ?

                          Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                          "България се изкачи небивало високо сред най-съдените държави в Европа - в класацията за 2010 г. зае 6-о място сред 47 страни от Съвета на Европа. Годишната статистика на съда в Страсбург показва, че продължава тенденцията страната ни все повече да нарушава правата на човека. През 2009 и 2008 г. тя бе на 8-о място, през 2007 г. - на 9-о, през 2006 г. - на 10-о, през 2005 г. - на 11-о.................................."

                          От тук: http://www.segabg.com/online/new/art...=16&id=0000101

                          ..... колкото от некомпетентност и безнаказаност всеки божи ден системата се гаври с нас.
                          ...
                          Правосъдната/раздавателната система у нас НЕ РАБОТИ.
                          Тя се издържа от нас - от нашите данъци, акцизи и т.н.т.
                          И е нормално да и държим сметка.
                          Лошото е, че не виждам как.
                          У тях и хляба, и ножа, и на котето главата....
                          ++ неграмотност

                          А съдията отказал ми експертиза в залата! каза "нищо не разбирам от антивируси/вируси "

                          И ако погледнем присъди/население извода твърдо е 1 място :

                          "България е най-газещата правата на хората в СЕ "

                          начина най-вече е през парламента ,но депутатите ни все не го докарват на IQ , по го докарват на верту

                          май най-добре и бързо ще е Клауза правосъдие
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X