Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правосъдието в Република България ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правосъдието в Република България ?

    Да попитаме народа, как го оценява..

    "Криво да седим, право да съдим!"
    73
    считам, че е справедливо
    9.59%
    7
    мисля, че е чиста търговия
    78.08%
    57
    не очакавам нищо от тази институция и не ме интересува
    12.33%
    9

  • #2
    От: Правосъдието в Република България ?

    Добро е. Особено за тези които не са се занимавали с него.

    Коментар


    • #3
      От: Правосъдието в Република България ?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Добро е. Особено за тези които не са се занимавали с него.
      Не напразно цитирам Апостола, за да може да му обясним, за какво е увиснал на бесилото..

      Коментар


      • #4
        От: Правосъдието в Република България ?

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Не напразно цитирам Апостола, за да може да му обясним, за какво е увиснал на бесилото..
        За заговор против тогавашната държава. Каквото и да значи.
        Как мислиш да му го обясниш?

        Коментар


        • #5
          От: Правосъдието в Република България ?

          Най-малко,не е адекватно,не може за Гара Дембеле,че нямал валидна книжка и хванат в колата без да я е мръднал,8 месеца условно с 3 години изпитателен срок,а за Ставийски,които уби човек и тежко увреди друг-2 години условно.
          Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
          Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

          Коментар


          • #6
            От: Правосъдието в Република България ?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            За заговор против тогавашната държава. Каквото и да значи.
            Как мислиш да му го обясниш?
            "За чиста и свята Република!"

            Щом е Република, ще им държим сметка!

            Всичките тия чиновници, дето се греят на безплатно парно, докаго си драскат хартиите, трябва да знаят - Народа трябва да е доволен!

            Да е доволен от правосъдието..

            Не да минават с тънките изхлузвания, че жертвата не познала сантиметрите на дулото в устата й и куп други тарикатлъци..

            Ако никой не се запитва за смисъла на тази институция, тя ще унищожи всичко добро, съградено с труда на работещите хора в тази измъчена страна!

            Коментар


            • #7
              От: Правосъдието в Република България ?

              Вальо, пусни в анкетата още един възможен отговор от типа: Жива трагедия и пълно малоумие.
              Защото съм се нагледал и на решения, от които "правораздаващият" и без ДМС, а от чиста проба малоумие се гаври със Закона и хората.
              Мога роман да напиша и някой ден като ме стегне шапката ще взема да ви осигуря едно четиво, дето да се чуди човек да се смее ли, да плаче ли и го засърбява спусъка...
              Най-страшното е чувството за богопомазаност и безнаказаност, което явно изпитват тези... органи ли, не знам как по-меко да се изразя.
              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

              Коментар


              • #8
                От: Правосъдието в Република България ?

                "Кучето скача според тоягата!"

                Ако няма никакъв обществен интерес от смисъла на тази институция, губим ние, печели съдия Оферирай!

                Добре е една такава анкета да се изпрати с молба за коментар от Пи Ар на министерство на правосъдието, ако въобще имат за кумова срама някаква подобна длъжност.. Най-вероятно и да имат ще е нещо от типа бла..бла..

                Поне ще се посмеем на отговора, ако въобще го има!

                Коментар


                • #9
                  От: Правосъдието в Република България ?

                  Тъй де, ама тоягата е в ръцето на кучето...
                  Май няма по страшно от съдийската мафия.
                  А за проКурорите нямам думи.
                  Не виждам надежда.
                  Арменският поп.
                  Или чичо Линч.
                  Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Правосъдието в Република България ?

                    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                    Да попитаме народа, как го оценява
                    Кое? ПРАВОсъдието ли? А къде е?!
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #11
                      От: Правосъдието в Република България ?

                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      Кое? ПРАВОсъдието ли? А къде е?!
                      Все съм пускал анкети, ама дотук резултата направо ме шокира!

                      Такова мнозинство помня само от 70-те !

                      Аз съм единствената опозиция с това че "не ме интересува"!

                      Ей хора, дайте да видим ка да се вкара в час тази институция, защото при таково "удовлетворение", направо е напълно безмисмлена за обществото - т.е. за нас!

                      Венци, кажи две три думи за "фактите, обстоятелствата и т.н.", та малко да им позабършеш плювнята от челото!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Правосъдието в Република България ?

                        Не мога да кажа, че не ме интересува, защото и аз съм пострадал. На естествен въпрос "какво става" ми беше отговорено "който даде повече". Официално!
                        С две ръце подписвам за най-голямата корупционна система. Митничарите са гОла вОда!
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #13
                          От: Правосъдието в Република България ?

                          Хубава анкета, резултата е очакван. Ужас!!!
                          Т5
                          Crossrunner

                          Коментар


                          • #14
                            От: Правосъдието в Република България ?

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            Все съм пускал анкети, ама дотук резултата направо ме шокира!

                            Такова мнозинство помня само от 70-те !

                            Аз съм единствената опозиция с това че "не ме интересува"!

                            Ей хора, дайте да видим ка да се вкара в час тази институция, защото при таково "удовлетворение", направо е напълно безмисмлена за обществото - т.е. за нас!

                            Венци, кажи две три думи за "фактите, обстоятелствата и т.н.", та малко да им позабършеш плювнята от челото!
                            Смятам, че е безмислено да коментираме, но все пак:
                            От промените след 10 ноември 1989г. като изключим приватизаторите и реститутите, две гилдии се оправиха - докторите и магистратите. Имунитетите, несменяемостта и безотговорността превърнаха тази изключително важна за държавата система в пародия на правораздаване, корупция и наглост. Независим бюджет на съдебната власт който тя сама си определя, всевъзможни бонуси, безкрайно протакане и разтакаване на процеса по"процедурни причини", отговорност само пред събствената си съвест и "закона" както те го разбират. разбира се не всички в съдебната власт са такива, но 10% да са е прекалено много и системата е така "дебело смазана", че или се вписваш в нея или те изхвърля, по-скоро първото.
                            Изход има, но той зависи от политиците, а стигне ли се до тях те да решават, особено за нещо от което нямат пряка далавера... Трябва да се промени Конституцията в частта й за съдебната власт, но няма особен ентусиазъм.
                            Прокуратурата - в изпълнителната власт, те са държавни в смисъл по закона обвинители. Следствието - в МВР. Съда - арбитър. Имунитет само за съда и то функционален, само за решенията /присъдите/ които постановяват. Система за носене на лична отговорност от всички в процеса.
                            Още неща може да се кажат и не съм ги аз измислил, знаят се, но не се правят, сегашното положение устройва когото трябва. Изглежда трябва да мине време, да се създаде гражданско общество /кога ли?/, да се въведе изборност за съдиите и прокурорите, абе изобщо песимист съм.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #15
                              От: Правосъдието в Република България ?

                              ''Евалла'' ша кажа на наште кратуни, кога направят закона като в Румъния -
                              - отворил вратата на колата - 5 години,
                              - влязъл вътре - 10 години
                              - запалил двигателя - 15 години
                              - подкарал - 20 години
                              Ама не от 10 до 20, а 20 .
                              А не да ми викат, че крадеца влязъл вътре да се скрие от дъжда.
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X