Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

    Аз явно още не съм виждал правилно направена варова смес. То няма кой да хванеш капаците да подмаже, камо ли технология някаква да спазва.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #62
      От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

      АбсЕлютно , казваше Рангел Баш Майстора , в едноименния филм.
      Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
      Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

      Коментар


      • #63
        От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

        А защо трябва да се подмазва? И какво им има на новите лепила,че се опира до варта,ако се подмазва .
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #64
          От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
          . Всъщност удачната варова смес изобщо не е само варова..
          Кажи рецептатта ако я знаеш, иначе се продава и замаска за капаци по магазините ,но ....
          KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

          Коментар


          • #65
            От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

            Първоначално публикуван от V.R.R. Преглед на мнение
            Кажи рецептатта ако я знаеш, иначе се продава и замаска за капаци по магазините ,но ....
            Знам това , което практикувам в работата си+ селската ми къща. Предупреждавам , че не е бърза и безотговорна работа.
            Капаците и допирната площ към керемидите се омокрят много добре.
            На половин кофа варопясъчен разтвор се добавят 2 мистрии цимент, или 1 цимент 1 теракол. Съотношение в кофата около 4:1.
            Добавят се ПВЦ фибри.Ориентир за разходна норма- около 2 кг/1 м3 разтвор.
            Работи се чисто, забърсва се своевременно .
            След полагането, за около 2 часа при топло време , разтвора стяга до степен съвсем леко напукване , което се заглажда с рядък теракол и четка.
            Използваме бял теракол с фибри . Иначе може с оксидна боя да се придобие и друг цвят.
            Ако има някакъв блед остатък след забърсването, трябват няколко дъждовалежа и се изчиства идеално.Или маркуча , мека телена четка и кислол или подобен препарат.
            Ако по някаква причина се наложи наслояване на повече разтвор- случва се при затапване на капаци ,ако няма крайни и подобни-добре е на следващият ден да се прегледа и дозаглади , и всичко да се омокри пак.
            Знам , че това няма общо с масовата практика да се нашляпа набърже с каквото дойде на Око,но знам и че нямам гаранционни проблеми впоследствие.
            Последно редактирано от ALEX_Z; 04-07-18, 16:11.

            Коментар


            • #66
              От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

              Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
              Знам , че това няма общо с масовата практика...
              Та то баш това си е масовата практика (без допълнително фибрите де).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #67
                От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                Направих един експеримент тази пролет.
                Бетоновоз със фибри-аз ги добавих спрямо кубиците, и нормален забъркан бетон с чакъл пясък и цимент в нормална прпорция за б 20-25. Аз когато лея нещо винаги не ми достигат две кофи или две колички в случая.
                Напълних две 500 мл. пластмасови чаши от едното и другото. След три дни ,като авалих кофража на колоните ги обърнах и направих по пет горе- долу равномерни удара с чук върху едната чашка и другата.
                Видимо този с фибрите издържа повече-понесе един удар екстра за да изглежда като другия. Пюс това че това което се напука не се разхвърча ,ами увисна на влакната.
                Това с полипропиленови фибри от типа" косъм". Виждал съм метални и бетонджията ми каза,че до някаква си дебелина ги използвали вместо армировка.
                Според мен си заслужават отвсякъде.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #68
                  От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                  Темата за бетоните и циментовите разтвори е много обширна. Теста ти с чука не никак миродавна. Направил си някакъв полеви тест за
                  якостни характеристики на бетон на 3 ти ден. РР фибрите "космите"в пакетите,/10-12мм/ няма как да ти повишат якостта.
                  Нормалното втвърдяване е 28 дена.изпитанията се правят на 3 , 7 ,14, и 28 ден. Според дебелите книги тогава е набрал максимална якост.
                  Правят се кубчета 15х15х15 см и се натискат на преса . Измерва се в кг/см2 или в мРа /мегапаскали /.
                  Крайната якост зависи /при две абсолютно еднакви рецепти !/ от В/Ц фактор най - вече ,, и после от армировката с фибри / макро РР/ и повече с металните.
                  Просто се направил друга марка бетон ,, с друг тип цимент , друг инертен материал , и друго водо-циментно съотношение.
                  Ролята на РР фибрите е за микро пукнатините и свиването при съхнене.! До като металните / зависи от дозировката / повишават якостта. Както на натиск така и на опън.
                  п п
                  май задълбах........
                  Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                  Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                    Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                    Ролята на РР фибрите е за микро пукнатините и свиването при съхнене.! До като металните / зависи от дозировката / повишават якостта. Както на натиск така и на опън.
                    п п
                    май задълбах........
                    Ролята на всякаквите фибри (вкл. няколкометровите от фи 6 до амнайсе), е еластичност (в частност опън, пукнатини - също и микро-такивата - и прочее).

                    Позадълбай още - нема лошо...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Ролята на всякаквите фибри (вкл. няколкометровите от фи 6 до амнайсе), е еластичност (в частност опън, пукнатини - също и микро-такивата - и прочее).

                      Позадълбай още - нема лошо...
                      Темата с бетоните и разтворите ми бе специалност през последните 10 тина год. , и мога да пиша до коледа по нея ,, Но тука се говори за :
                      Цигли и покриви .Та не е уместно мисля. Само отговорих на "Радо". това е.
                      Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                      Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                        Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                        Та не е уместно мисля.
                        Нямах предвид в темата, а именно за себеси (задълбаването, става въпрос).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                          За мене си !?
                          Удачно ли е тука?.....

                          Никога не съм писал "CV " !. От 12 годишен съм в строителството. ..Бивш "въжеиграч " ,алпинизъм ,спортно катерене и висене по сгради
                          /преди доста време/ . Между хобито ми за /строителство с естествени материали/ , работа с рецептури за бетони и разтвори /стр. химия вкл./ ,бетонови изделия, /от направа до полагане / .и по настоящем строителен тех. в стр. фирма ,а от известно време, с няколко човека по обекти.!
                          достатъчно мисля?
                          Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                          Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                            И за това не става въпрос, както и да е (че наистина темата).
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Та то баш това си е масовата практика (без допълнително фибрите де).
                              Аха,де да беше. Масовата практика е да се напълнят до година-две олуците с разтвор.Което е вследствие на неспазване на горното, което е вслествие от некадърност на изпълняващият, немарливост негова и на чорбаджията , правилна оценка на труда и прочее тривиалности. Не само в провицията, в София се качи на висока сграда и поразгледай покривите отгоре./Особено се кефя като погледна престижният т.е. скъп софийски център отгоре.Там като си определят цените на имотите , май никога не си поглеждат покривите/. И ще видиш масовката.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                                То и изпълнители, и чорбаджии всякакви. Проблемът на "престижните" е големия процент населяващи, чиято философия е: “Бе аз ще живея още има-няма пет години, та ще си давам спестяванията/пенсията за покриви“ (което не им пречи да хвърлят същите тези през балконите). Инак, от едни петдесетина години, капаците се мажат с напрактика цименто-пясъчен разтвор и малко варчица за пластичност.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X