Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

    Ще си правя основен ремонт на покрива на къщата. В магазините се продават много видове цигли на различни производители, за чието качество не знам нищо. Има даже и вносни. Та въпроса ми е-ако има някой опит да сподели кои са за предпочитане. И още един въпрос-напоследък над мертеците се коват дъски и върху тях се кове изолационна хартия/ не знам как точно се нарича / и върху нея вече се коват летви и се редят циглите. Какви са предимствата на този метод. Аз някак не го харесвам, защото ако се спука цигла и протече-как ще видим коя е и къде капе. Просто бих ви помолил и за коментар и на този въпрос, ако ме убедите в предимствата му, може и аз да сложа дъски.

  • #2
    От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

    Колега ,не ти се бъркам, нито ти давам съвет ,но в Европа отдавна са минали на ламарина за покрива.

    Коментар


    • #3
      От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

      С битумна мушама с посипка не е ли по-лесно? И по-бързо, и по-леко, и по-тънко?

      Коментар


      • #4
        От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

        И при мен го направиха с хартия и върху нея заковаха летви, върху които наредиха керемидите.За отдолу използвах водоустоичивия шпертплат който също използвах за куфраж.Хартията и циглите ми са брамак.И те незнам как ще се чупят едната тежи 5кг.Майстоите ходят спокойно върху тях.И мисля това с тези летви който ги коват е за да се получи малко поле с въздух между цигла и хартия.

        Коментар


        • #5
          От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

          Първоначално публикуван от bozdugan Преглед на мнение
          И при мен го направиха с хартия и върху нея заковаха летви, върху които наредиха керемидите.За отдолу използвах водоустоичивия шпертплат който също използвах за куфраж.Хартията и циглите ми са брамак.И те незнам как ще се чупят едната тежи 5кг.Майстоите ходят спокойно върху тях.И мисля това с тези летви който ги коват е за да се получи малко поле с въздух между цигла и хартия.
          Летвите са за да не се сурнат керемидите към двора. На тях се закачат циглите. На по-стръмни покриви се и коват с пирони.

          Коментар


          • #6
            От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

            То това е ясно.Но обикновенно ковът само хоризонтали и редят.А пък на някои първо вертикали и после върху тях хоризонтали ,и така се получава 2пъти по голямо разтояние.Аз не съм майстор и при мен не го направиха така,но моя майстор каза че това се правило с такава цел.А дали има ефект незнам.

            Коментар


            • #7
              От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

              Първоначално публикуван от bozdugan Преглед на мнение
              То това е ясно.Но обикновенно ковът само хоризонтали и редят.А пък на някои първо вертикали и после върху тях хоризонтали ,и така се получава 2пъти по голямо разтояние.Аз не съм майстор и при мен не го направиха така,но моя майстор каза че това се правило с такава цел.А дали има ефект незнам.
              Така се постига частичен ефект на топлоизолация. Нагретия въздух да има къде да избяга.

              Коментар


              • #8
                От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                Значи до тук един глас за Брамак. Гледах ги и аз. Има и едни други, дето приличат на стари керемиди, в три различни отенъци на червено са, май са внос от Гърция. Има и сръбски, циментови....бе въобще избора е голям.

                Коментар


                • #9
                  От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                  И още един въпрос-напоследък над мертеците се коват дъски и върху тях се кове изолационна хартия/ не знам как точно се нарича / и върху нея вече се коват летви и се редят циглите. Какви са предимствата на този метод
                  Тази хартия спира вятъра да не влиза през процепите на дъските. Преди, вместо хартия се слагаше кал объркана със слама и се редяха керемидите.
                  Между дъските и керемидите, колкото по голямо е пространството, толкова по добре.
                  Получава се ефекта на комина. Топлия въздух излиза нагоре.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                    Брамак са добри. Особено има едни дето стоят като лакирани.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                      И на Брамак има ,които приличат на старите керемиди аз съм с такива .Водят се Атика Антик.А има и хартия с водонепропоскливост но с парапропоскливист.Да пропуска парите от вътре на вън предполагам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                        Брамак са добро качество.Голямо разнообразие на различни профили на циглите.
                        В никъкъв случай не купувайте Стралджански -имитират старите цигли.Текат и попиват вода.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Брамак са добри. Особено има едни дето стоят като лакирани.
                          Водят се силиконови.Не са особено здрави.Механично имам впредвид.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                            Покрива на къщата ми е с циментови керемиди. През септември 2007 г. падна градушка със значителни размери. При мен поражения нямаше, докато при съседа, който тъкмо си беше покрил къщата с керемиди брамък - към 40 бяха счупени. Ако, сега трябва да избирам бих предпочел битумните.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                              Двойните летви са за да има поток въздух отдолу. При тая технология близо до върха се слагат малки отдушничета. По тоя начин лятото като се напекат от жегата, загряват въсдуха под тях, а той олекнал тръгва нагоре и излиза през отдушничетата, като заедно с това засмуква по-студен от края на ската. Хитринка.

                              Отдолу, вместо старата хартия може да се ползва и специална мембрана, което пуска влага само в едната посока. До колкото знам се продава масово, не е скъпа и е много по-лека и ленс за работа.

                              За керемидите - циментовите са невъзможни кютуци, и ако покривната конструкция не е предвидена за тая тежест, след време ще се разкриви. Да не говорим за хамалогията и т.н.

                              Има олекотени керемиди, правени от пясък с пластмаса. Няма начин да ги строшиш - абсолютно невъзможно, дори да ги удряш с чук. Хем хамалогията по-малко, хем по-здрави, хем съвсем еднакви.

                              Друг вариант е ондулин. Той пък се реди супер бързо и лесно - аз съм си правил покривите с това.

                              За мен всички други варианти са торба с недостатъци.

                              ПП: Ето подробности за керемидите. "Полимерно-пясъчни" се водят.
                              http://www.stroikom2001.com/index.ph...id=6&Itemid=37
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X