Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

    Е аз съм ходил у Франция и освен, че лафа гаранция, Франция не им е ясен/зачудих се тук с малко или голямо Я да го напиша/, тотално са така нещата. Аз на гаранция изобщо не искам да разчитам. Просто с 2 печки нещата са на принципа на всеки 30-60 минути тураш дърво и отваряш прозореца. Топлото си е топло, обаче не си е работа останалата част. Най-вече искам да зареждам помещение, в което не се живее и по възможност да не е повече от 23- пъти в денонощите... айде да е 4 пъти... макар и компромис. Та не съм навит да ползвам гарнция като цяло. То ако до нея се стигне бърже, значи нещата са прецакани изначално. Искам котел, дето като го минтирам и да забравя проблемите поне 4-5 години...

    Коментар


    • #92
      От: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Аз съм със "SIME" -Италия.В общи линии не ми харесва.Счупи се едната панта на вратата,счупи се врътката на регулатора.
      Абе дребни работи ама дразнят.Башка дето трябва да го ръчкаш през седмица с четката.
      Абе слугуване си е ама .

      П.п. Вземай чешкия -Вядрус,по добър е.
      И аз съм с такова и вече смених трета чугунена вътрешна вратичка-това за десетина години!Може би му давам много зор с антрацита или матеряла е боклук?

      Коментар


      • #93
        От: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

        Здравейте, темата е малко старичка, но да попитам - има ли различен начин за разпалване на въглища освен традиционния с разпалки от дърва, защото тази година нещо немога да си намеря разпалки или са тези, които намирам са скъпи?

        Коментар


        • #94
          От: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

          Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
          Здравейте, темата е малко старичка, но да попитам - има ли различен начин за разпалване на въглища освен традиционния с разпалки от дърва, защото тази година нещо немога да си намеря разпалки или са тези, които намирам са скъпи?
          Аз със газовата горелка.

          Коментар


          • #95
            От: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

            Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
            Аз със газовата горелка.
            и други ми го препоръчват, но колко време е необходимо, за да се разпалят и можеш ли да каже ориентировъчно колко газ(или колко пари за газ) се харчат така?

            Коментар


            • #96
              От: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
              и други ми го препоръчват, но колко време е необходимо, за да се разпалят и можеш ли да каже ориентировъчно колко газ(или колко пари за газ) се харчат така?
              Бързо със една булка 2 години.Дори не цепя дървата.

              Коментар


              • #97
                От: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

                Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                Бързо със една булка 2 години.Дори не цепя дървата.
                Ще те затрудни ли да направиш снимка(и) на горелката? Колко ти е бутилката?
                Извинявай за тъпите въпроси, но ми се иска да разбера как да започна да разпалвам правилно въглищата и без дървени подпалки, защото все още имам вариант да си купя дървени подпалки, а на зима няма да имам такава възможност и ако неуспея да паля парното ще е гадно.


                П.С.
                Аз май голяма балама ще дойда - досега разпалвах дървени подпалки, изрезки от кори на дърветата, с горелката на газ и огъня от подпалките разпалваше въглищата.
                Т.е. един път плащам подпалките, режа ги, подреждам ги, после слагам в котела и накрая пак хабя газ, за да ги разпаля. На всичкото отгоре понякога дървените подпалки ми правят номер и уж си мисля, че съм ги запалил, а те вземат че загаснат и нищо не стане, та отново ги разпалвам с горелката. При това разбирам, че са загаснали половин час след като съм ги разпалил, затворил съм вратата на котела, прибрал съм се, а в нас все още е студено.

                Коментар


                • #98
                  От: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

                  Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
                  Ще те затрудни ли да направиш снимка(и) на горелката? Колко ти е бутилката?
                  Извинявай за тъпите въпроси, но ми се иска да разбера как да започна да разпалвам правилно въглищата и без дървени подпалки, защото все още имам вариант да си купя дървени подпалки, а на зима няма да имам такава възможност и ако неуспея да паля парното ще е гадно.


                  П.С.
                  Аз май голяма балама ще дойда - досега разпалвах дървени подпалки, изрезки от кори на дърветата, с горелката на газ и огъня от подпалките разпалваше въглищата.
                  Т.е. един път плащам подпалките, режа ги, подреждам ги, после слагам в котела и накрая пак хабя газ, за да ги разпаля. На всичкото отгоре понякога дървените подпалки ми правят номер и уж си мисля, че съм ги запалил, а те вземат че загаснат и нищо не стане, та отново ги разпалвам с горелката. При това разбирам, че са загаснали половин час след като съм ги разпалил, затворил съм вратата на котела, прибрал съм се, а в нас все още е студено.
                  Докато бях на дърва и въглища, за разпалване ползвах една кора от яйца с поръсени трици отгоре и малко отработено масло от служебните коли. И дървата и въглищата се палят много лесно и бързо и почти за без пари. Нищо особенно като място за складиранне на корите от яйца и маслото(1-2 петлитрови туби на зима). Въглища по принцип си е най-добре задължително на горно горене, инак много пушек и големи загуби.
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #99
                    От: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

                    Здравейте.
                    Нов съм във форума и имам проблем с котела.
                    Котела е Viadrus около 20 или 23 kw.проблема е,че трябна да му се слага на 2 часа,не може да подържа температурата.Зададена е 70 градуса,но когато го напълня,той вдига много температурата,стига до 90 градуса!Нещо в системата не е наред или нещо в самият котел,тъй като кллапата,която трябва даа се отваря и затваря,за да подържа температурата не се отваря и затваря?

                    Коментар


                    • От: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

                      Викни някой който разбира, за да не стане беля! Заради подобен проблем, котела на комшията(заваряван и без никаква контролна и регулироваща апаратура и с елиминиран разширителен съд!!!) преди седмица гръмна. Слава Богу замина само котела.
                      С тези неща шега не бива!
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • От: До: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

                        Здравей,да те попитам понеже каза,че си за Виадрус,с едно зареждане колко часа изкарваш?И аз съм с Виадрус,но явно има някакъв проблем,тъй като не подържа зададените градуси.Зададени са 70,но когато го напълним темп.се покачва твърде мн,стига до 90,иначе бързо загрява водата,но не подържа зададената темп.

                        Коментар


                        • От: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

                          Виж си настройката на клапата за регулиране на входящия въздух. Отделно, че там на самата клапа долу има една джаджа в средата с четвъртита дръжка на резба, която ако е забравена навита пречи на клапата да се притваря и да намалява притока на въздух и от там да регулира температурата. Просто я развии, така че клапата да се затваря нацяло.
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X