Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

    Предстои ми да изграждам локално парно в жилище 210кв.м но се безпокоя да не сбъркам с избора на котел,моля ви препоръчаите ми котел на твърдо гориво наи вече на въглища. Бях се спрял на немски котел от фирмата junkers но не намирам никакви отзиви за тях.Ще съм благодарен на всички които се включат в темата и помогнат за избора ми.

  • #2
    До: препоръчаите ми котел на твърдо гориво

    Взимай чешки с долно горене .

    Коментар


    • #3
      До: препоръчаите ми котел на твърдо гориво

      И поне 30кВт, по-малко не стигат. Аз съм с 25кВт за 200кв.м и е слабовато.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        До: препоръчаите ми котел на твърдо гориво

        Имам котел който ми го прави приятел.Немога да кажа киловати.Но отоплявам над 200квадрата при 3м тавани. Топла вода 250л.
        На вилата е същия отоплява 3 етажа по 130квадрата.
        На дърва и въглища метровка резната на две влиза отвор 30-30.
        Цена между 800 и 1000 ако не греша.

        Коментар


        • #5
          До: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

          Здр.Колега!
          Мислил ли си за котел на пелети?Там първоначалната инвестиция е доста голяма,но пелетите имат бъдеще.
          Котел "АIGE" /напиши в търсачката и ще излязат/.Произвеждат се в БГ и то в Айтос.
          Не искам да правя реклама,въпреки че така излиза,познавам конструкторите и потребители от града ни.
          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

          Коментар


          • #6
            До: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

            Свестни пелети за сега на нашия пазар няма,както и нормална цена!Може да е практично ,но не в България.
            "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

            Коментар


            • #7
              До: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

              Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
              Свестни пелети за сега на нашия пазар няма,както и нормална цена!Може да е практично ,но не в България.
              Има пелети хубави но са скъпи.
              Обаче мойте градски се изхитриха и тая зима карат с костилки от череши.Само проблема е че костилките са сушени на плац и са прибрани с много боклуци,та трябва да се прочистят.В Пловдив има голям износител на замразени череши,и от там могат да се вземат евтино,докато не се усетят за какво се ползват.
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • #8
                До: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

                За сега съм се спял на котел на въглища 39-42кв но немога да избера на коя марка да се спра тези немските ми харесаха но никои нищо не е споменал за тях маи не са много добро решение. А и ми е интересно приблизително разхода на въглища за сезон с пвц дпграма и вътрешна изолация 5см стириопор

                Коментар


                • #9
                  До: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

                  Аз съм ЗА чешки котел и щом искаш на въглища, може би Виадрус 22 е най-добър. Разбира се това е лично предпочитание, тъй че може да ти хареса друг, пък и всички производители имат деца за хранене, жени за обличане ..., тъй че и те са хора.
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #10
                    До: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

                    Избора може да се направи, като се вземат предвид следните фактори:
                    1. Време на експлоатация - непрекъсната, за целия отоплителен период, или само за определени дни;
                    2. Възможност за осигуряване и съхраняване на горивото;
                    3. Максимално и минимално време между два цикъла на зареждане.
                    4. Изчислена максимална мощност за отопление на къщата, или каквото е + 20 % резерв;
                    5. Експлоатациа с или без акумулиращ съд. Той заема място за още един котел;
                    6. Финансовия ресурс, който може да си позволите.
                    За мен добри са пиролизните котли, който имат най добър КПД, лесно обслужване и дима не омирисва въздуха, както въглищата.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

                      Моя котел се зарежда три до 4 пъти дневно.Като го заредиш вечер в 10 -11 ч сутрин в 7 има жар отваряш клапата слагаш дърва и въглища и е ок.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

                        Виадрус.Зарежда се само веднъж дневно.
                        За 106кв. апартамент топлото излиза 100лв. на месец.
                        ........................
                        Иван Маринов
                        CRF 250 X
                        Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

                          Имам турски чугунен котел и съм много доволен. Ползвам го за отопление на работно помещение обаче.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от vesko111 Преглед на мнение
                            Имам турски чугунен котел и съм много доволен. Ползвам го за отопление на работно помещение обаче.
                            Да, турците вдигнаха доста качеството, особено откакто ги купи Вайлант. На пазара са най-евтините чугунени и си бачкат екстра.
                            Според мен всички вече са добри само да имат подвижна скара. Голямо удобство е.
                            0888543685 Валери

                            Коментар


                            • #15
                              До: Препоръчайте ми котел на твърдо гориво

                              И аз съм за ВИАДРУС.
                              ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X