Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Индивидуално отопление на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Индивидуално отопление на газ

    Мисля че има объркване на термина комин. Новите СТЕННИ и някои не стенни газови котлета са екипирани с коаксиален димоход. Той представлява тръба в тръба, като от вътрешната се изхвълят димните газове, а от междината с външната тръба се засмуква свеж въздух. Циркулацията се осъществява с димен вентилатор вътре в котела. Котлите за вътрешен монтаж се водят уред тип Б и задължително е с такава система на засмукване/изхвърляне.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #32
      До: Индивидуално отопление на газ

      Човекът питаше за такъв, цитирам: "...зидан от тухли единички в къща...".

      Коментар


      • #33
        До: Индивидуално отопление на газ

        не, не имах предвид старите зидани комини. Чистих го оня деп и един съсед ми го обясни това. Както си излизал пушека, така и комина смукал студен въздух и се получавала така тягата. Първо не го разбрах. Второ не ми се връзва чисто като физика. Трето, на камината ми и пускахме едно Ф50 от външната стена на къщата до нея за да смука свеж въздух иначе се душеше заради дограмите ми. Като отворя прозореца гори камината, като затворя спира. Абе усетих че нещо не е в час, ама нейсе.
        Благодаря за отговорите
        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

        Коментар


        • #34
          До: Индивидуално отопление на газ

          Ххихи блял съм нещо ... сорри
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #35
            До: Индивидуално отопление на газ

            Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
            не, не имах предвид старите зидани комини. Чистих го оня деп и един съсед ми го обясни това. Както си излизал пушека, така и комина смукал студен въздух и се получавала така тягата. Първо не го разбрах. Второ не ми се връзва чисто като физика. Трето, на камината ми и пускахме едно Ф50 от външната стена на къщата до нея за да смука свеж въздух иначе се душеше заради дограмите ми. Като отворя прозореца гори камината, като затворя спира. Абе усетих че нещо не е в час, ама нейсе.
            Благодаря за отговорите
            Естетствено, че в стая с ПВЦ дограма комина няма да има тяга, респективно камината. Просто стаята е много плътно затворена и в нея няма от къде да влиза въздух, т.е. все едно засмукваш с уста въздух от шише. Но отвориш ли прозорец или както ти си сложил тръба-всичко е ОК.

            Коментар


            • #36
              До: Индивидуално отопление на газ

              Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
              ...Котлите за вътрешен монтаж се водят уред тип Б и задължително е с такава система на засмукване/изхвърляне.
              Наистина си запознат с някои неща, но типа на уредите не се определят от това къде ще се монтират, а от това къде изхвърлят изгорелите газове и от къде взимат въздух за горене.

              тип А - взимат въздух за горене от помещението и изхвърлят изгорелите газове в помещението
              тип В - взимат въздух за горене от помещението, изхвърлят изгорелите газове навън
              тип С -взимат въздух за горене от вън и изхвърлят изгорелите газовена вън.


              Колега lazarlk наистина нещо бъркаш. Ако е компресиран природен газ това което си видял се доставят бутилките на място заредени с налягане 150-200 bar. Чул съм че има ремаркета с компресори да дозареждане, но едва ли някой от българските фирми е купил такова.
              Нищо не ти пречи като подмениш отоплителната инсталация и монтираш на първо време газов котел, в последствие да монтираш в паралел и на твърдо гориво /с цел да не хвърляш всички пари на куп/. Има качествени съвременни котли на тв. гориво които са на цена около 2200 лв като за твойта мощност.
              И не забравяй изолацията!

              Коментар


              • #37
                До: Индивидуално отопление на газ

                Бях 2 години с такава касета с 10 бутилки. Тогава ми взеха депозит 4080лв. за касетата. Пълнят я на място и записват показанията на манометрите. С едно зареждане ( зависи с какво налягане идват ) на около 180 атм. карах около седмица в студен месец. Къщата е около 180 м2 + цех 75 м2. външна и вътрешна изолация. Котела е чугунен Де Дитрих 30KW с фукс. Като започнах цената на газта беше 35ст. Разхода е около 700-900 м3 месечно през зимата. Тогава беше добре, но цената прескочи 1лв. поне във фирмата дето аз взимам и ми дойде множко. Добавих още 1 на твърдо DD 45 КW и сега си карам с около 1т. на месец въглища. Мръсно е, но разликата в парите е сериозна .
                0888543685 Валери

                Коментар


                • #38
                  До: Индивидуално отопление на газ

                  220 квадрата апартамент, няма изолация. Топлим се на Газ, декември сметката беше 250 лева - само по нова година не е работило, защото ни нямаше, Температурата е около 21 градуса.
                  Грандоман WJ 3.1 QD

                  Коментар


                  • #39
                    До: Индивидуално отопление на газ

                    Малко късно реагирам, но в тук приложения линк има информация относно термопомпите http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=20729
                    Също така мога да Ви насоча към фирми които се занимават с това, но тъй като сам работя в такава не бих искал да се приеме от администрацията на сайта, като реклама.
                    В тази връзка ако има допълнителни въпроси, моля на ЛС.
                    Поздрави,
                    Стефан

                    Коментар


                    • #40
                      До: Индивидуално отопление на газ

                      Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                      Ако става дума за пропан-бутан се откажете и си купете нов пиролизен котел.
                      С пиролизен котел съм и изкара 4 год. и изгни между под керамиката. Моят е български, на Ерато, но като търсих варианти се оказа, че и другите гният ако не са постоянно в оптимален режим. Но в този вариант не мога да намалявам темп. в дома си нощем с програмируем термостат. Също 4 зими е изкарал пиролизен котел в хотел, като там е с диф. термостати и отделни помпени групи. Предимството е че при външна темп. около -2 до +5 го зареждам 2 пъти в денонощието.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Индивидуално отопление на газ

                        От Булгаргаз вещаят ново увеличение от октомври с 20%. Газифицирани сме и се топлим с газови конвектори. Къщата е малка, около 60 кв/м. Ако я топлиме 24 часа и поддържаме 23-24 градуса, това ни струва около 220лв. Варианта с въглищата е по-изгоден, но всички знаем неудобствата. Ама с тия нови прогнози на цените...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Индивидуално отопление на газ

                          Първоначално публикуван от Piero Преглед на мнение
                          От Булгаргаз вещаят ново увеличение от октомври с 20%.
                          И народа български пак ще си го преглътне.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X