Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как е направена топлата вода?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как е направена топлата вода?

    Сложете и вие две помпи, с една помпа и паралелни кръгове ще е така - водата е като тока, върви по пътя на най-малкото съпротивление.
    Или се е запушило нещо по ниския кръг, или някой е отвил крановете докрай на високия.

    Коментар


    • #32
      От: Как е направена топлата вода?

      Това ще да е валидно за студената вода, аз сега откривам топлата.
      И за топлата , защото има и два бойлера за топлата , единия за ниските етажи , другия за високите . И общо взето тези поми са с малък дебит , и са с малки размери .

      Коментар


      • #33
        От: Как е направена топлата вода?

        На шестият етаж да пуснат топлата вода Сигурно някъде е глътнал въздух този клон...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Как е направена топлата вода?

          Или тръбите са събрали толкова котлен камък вътре, че рециркулацията е вече недостатъчна.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #35
            От: Как е направена топлата вода?

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            На шестият етаж да пуснат топлата вода Сигурно някъде е глътнал въздух този клон...
            От шестия също реват, че бавно идва.
            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Или тръбите са събрали толкова котлен камък вътре, че рециркулацията е вече недостатъчна.
            Тръбите са на 4-5 години, сменихме металните с пластмаса.
            Но, вече има подобрение. Като вдигнах патърдия, вчера някой нещо е пипнал някъде. Тази сутрин, за пръв път от три седмици, топлата вода дойде веднага, както си беше и преди. Възможно ли е някой да си играе с настройкита на циркулацията по отделните кръгове с користни цели? Ясно е, че за този период аз ще платя поне 30% повече за топла вода, без да е била топла. Че водомера не отбира от топло, той се върти и от нестоплена вода.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • #36
              От: Как е направена топлата вода?

              Да, възможно е. Техниците на Топлофикация. И няма да сте първите на тая череша...
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: Как е направена топлата вода?

                Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                ... Ясно е, че за този период аз ще платя поне 30% повече за топла вода, без да е била топла. Че водомера не отбира от топло, той се върти и от нестоплена вода.
                Това не се знае. Като се върти топлата вода по тръбите има повече загуби, отколкото за едно източване в началото. Но пък загубите се разпределят другояче - който сутрин става първи отнася всичко - и нервите, и преразхода.

                Коментар


                • #38
                  От: Как е направена топлата вода?

                  Всъщност не се знае дали ще е така, защото цената на кубик топла вода не е фиксирана. Ще я платиш със сигурност като студена, но подгряването и е въпрос на случайност колко ще струва. Това е защото топломерът отчита общата топлина, от там ще се приспаднат дяловите единици и остатъка е топла вода по водомера, който е в мазето. А той е общ за всички. Когато не се изразходва енергия за рециркулация, в идеални условия ще трябва да намалее общото количество потребена енергия в сградата....но това никой не знае как ще се отчете в сметките.
                  Тия сме ги хващали как подменят топломери, как бъзикат температури и помпи...А голям блок = повече хора, които да излъжеш без да се усетят.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как е направена топлата вода?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ...който сутрин става първи отнася всичко - и нервите, и преразхода.
                    Точно моят случай - аз докарвам топлото на целия щранг /баните на 6 апартамента/, защото съм първи под душа. Освен това съм най-далеч от абонатната и първо източвам едни дълги и големи хоризонтални тръби под тавана на мазето. А стрелките на водомер топло се въртят ли, въртят....
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как е направена топлата вода?

                      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                      Точно моят случай - аз докарвам топлото на целия щранг /баните на 6 апартамента/, защото съм първи под душа. Освен това съм най-далеч от абонатната и първо източвам едни дълги и големи хоризонтални тръби под тавана на мазето. А стрелките на водомер топло се въртят ли, въртят....
                      Слагай проточен бойлер и си ти.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X