Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

    Този вид отопление не изсушава ли много въздуха.

    Коментар


    • #47
      От: Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

      Най-важното за една камина е да има достъп на пресен въздух.След това отоплението с въздуховоди.
      Вентилатора се избира спрямо кубатурата на помещенията и се умножава х 3.Демек имате 100м2 х2.5средната височина на Българско жилище=250х3=750м3 трябва да е вентилатора.
      Нагнетения въздух от вентилатора излиза през камината като осигурява добро горене на дървата.Не се хвърляйте на димоход от рода на гъвкава връзка,бил той и хром-никелов!По него много по бързо се задържат сажди,а чистенето на зидана камина е меко казано трудно.Най-добрият димоход е направен от хром-никел,но е от цял лист,единствените гънки са на надките между детайлите.Всеки един тенекеджия може да ви ги изработи.

      Коментар


      • #48
        От: Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

        Нагнетения въздух от вентилатора няма нищо общо с горенето на дървата ! Минава през ризата, а не през камерата за горене! Освен базов модел, повечето камери за вграждане предлагат допълнителна водна или въздушна риза, която "облича" камерата... При възд риза има вентилатор, при водната помпа..
        А, и още.. вентилатора се вкл след като температурата на възд риза достигне определена стойност, при мен е 47 град по книга. Иначе новата ми камера вече топли
        Николай
        VITARA 1.6, 93 къса кабр
        КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

        Коментар


        • #49
          От: Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

          Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
          Нагнетения въздух от вентилатора няма нищо общо с горенето на дървата ! Минава през ризата, а не през камерата за горене! Освен базов модел, повечето камери за вграждане предлагат допълнителна водна или въздушна риза, която "облича" камерата... При възд риза има вентилатор, при водната помпа..
          А, и още.. вентилатора се вкл след като температурата на възд риза достигне определена стойност, при мен е 47 град по книга. Иначе новата ми камера вече топли
          Нямах в предвид,че минава през печката.Въздуха се нагнетява в помещението и създава над налягане което трябва да излезе от някъде.Така помага на печката да гори по-добре,има достатъчно кислород.

          Коментар


          • #50
            От: Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

            Честита Баба Марта на всички! Слънцето се показа и започнаха плановете за новата строителна година. Нека да освежа темата с въпрос. Каква решетка за изхода на топлия въздух да ползвам.? За спалните на втория етаж, където температурата не е толкова висока съм купил алуминиеви решетки с клапа, която се задвижва с пластмасово зъбно колело, но в близост до димоотвода камината може да се стопи. Алтернативата е решетка без клапа, но тогава отпада възможността от регулация.
            ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
            ...0888 766485...

            Коментар


            • #51
              От: Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

              След изминалите зими никой на казва как е отоплението с въздушна риза,по-добре ли е от водната или е по-зле.

              Коментар


              • #52
                От: Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

                Здравейте. И аз съм решил тая година да слагам камина с въздуховоди обаче имам малък проблем немога да намера камина. Днес Обикалях Троян да търся обаче навсякъде ми показаха една и съща на прити и тя беше само с 2 въздуховода а аз ще топля 5 стаи с нея. Та може ли да ме насочите към някои магазин кадето да отида да вида за камина гледам и в интернет само на прити намирам и сега от тоя форум видях и че има на герканд. А и да попитм като са 5 стаи те са един голям коридор той е по средата и другите стаи са около него и мисля камината да я ложа в него и остават 4 стаи за топлене камината трябва да е с 4 въздуховода нали или и с 2 става.

                Коментар


                • #53
                  От: Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

                  Става и с два,правят се разклонения,ама май трябва да сложиш и турбини/вентилатори в щранговете.Поне моята така я направиха (не е пробвана още,така че нямам преки впечатления още откъм резултати и ефективност).При мен също са пет розетки,камината е с два въздуховода,и 2 турбини в щранговете.Горивната камера е някаква френска, 25 kW.
                  o888 37 63 69

                  Коментар


                  • #54
                    От: Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

                    Първоначално публикуван от klokji Преглед на мнение
                    Здравейте. И аз съм решил тая година да слагам камина с въздуховоди обаче имам малък проблем немога да намера камина. Днес Обикалях Троян да търся обаче навсякъде ми показаха една и съща на прити и тя беше само с 2 въздуховода а аз ще топля 5 стаи с нея. Та може ли да ме насочите към някои магазин кадето да отида да вида за камина гледам и в интернет само на прити намирам и сега от тоя форум видях и че има на герканд. А и да попитм като са 5 стаи те са един голям коридор той е по средата и другите стаи са около него и мисля камината да я ложа в него и остават 4 стаи за топлене камината трябва да е с 4 въздуховода нали или и с 2 става.
                    Виж Секаста- предлагат камини Kratki

                    Коментар


                    • #55
                      От: Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

                      Здравейте отново купих камина на Герканд 19кв с 6 въздуховода сега остава да почна монтажа само се чудя камината има вентилатор а по схемите гледам че слагат едни кутии с вентилатори на мен такава кутия сега не ми трябва нали щом камината си има ?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

                        Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
                        Преди седмица купих такава.. имах малко упражнение с отвора на комина, но стана.. тепърва започвам с основната дейност.
                        Герканд 19, шест въздуховода и вентилатор с 3 степени /800 куб.м/час/...

                        Здравей колега. Може ли да си кажеш мнението за камината която си посочил че имаш герканд 19кв с 6 въздуховода доволен ли си от нея топли ли че днес си купих същата и сега тепърва ще я монтирам

                        Коментар


                        • #57
                          От: Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

                          За да освежа темата публикувам няколко стари снимки от монтажа на камината: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030644.jpg
Прегледи:1
Размер:34.2 КБ
ID:5681497Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030642.JPG
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:5681498Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030640.jpg
Прегледи:1
Размер:70.0 КБ
ID:5681499Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030639.jpg
Прегледи:1
Размер:65.1 КБ
ID:5681500
                          ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
                          ...0888 766485...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

                            Подредил съм ги обратно, за което се извинявам. Камината е малка, двата въздуховода отиват на втория етаж и на мансардата. По-ниско разположената тръба е за по-дългия въздуховод. Разгърнатата площ, която отоплява е над 120 кв.м. Низходящия въздушен поток се поема от вътрешното стълбище.
                            ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
                            ...0888 766485...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X