Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kaк да си монтираме сами камина с въздуховод

    Реших да направя продължение от тази тема:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=66791.
    Купих си камина с въздуховоди и след като всяка една фирма ми поиска безбожни суми за монтаж,реших да си направя проектче и да се пробвам сам както в монтажа така и в облицовката/погледнато реално най-важното е камината-камера,всичко останало си, е повече пудра и разбирасе правилен монтаж/.Вярно че повече време мисля от колкото работя,но имам напредък и му се вижда края.Затова искам да споделя с вас това,което съм направил,не претендирам,че е професионално изпълнено,сигурно съм допуснал доста грешчици,но пък камината си работи добре,дърпа си и най-важното НЕПУШИ.По късно в следващия антракт ще поместа снимков материал за това,което е до момента.

  • #2
    До: Kak да си монтираме сами камина с въздуховод

    Значи си викнал неволята и си решил проблема. Те това му харесвам на българина, не е решил - не е измайсторил нещо.
    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
    LZ1YBB

    Коментар


    • #3
      До: Kak да си монтираме сами камина с въздуховод

      Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
      Значи си викнал неволята и си решил проблема. Те това му харесвам на българина, не е решил - не е измайсторил нещо.
      Не е и точно неволя,това да ти искат 2000 лева за монтаж,който правят за един ден си е направо един тип неуважение на парите.Е гати и надницата,всичко опира до монтаж на кюнеца/има специфики/,няколко СД И УД профили,елементарна зидария и стотина дупки в стената и тавана.За материали съм дал 390 лева:каменна вата,кюнец,20-тина ютонг блокчета,огнеупорен гипсо картон,въздуховоди,това е.При положение,че болшенството взимат заплати 500-600 лева е престъпление и изтъпление да ти искат такива пари за работа,а именно разликата 1500 лева за един ден.

      Коментар


      • #4
        До: Kak да си монтираме сами камина с въздуховод

        Незнам как се правят обяснения към всяка снимка,но ги публикувам по ред на работата.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          До: Kak да си монтираме сами камина с въздуховод

          Приятел, всичко добре освен две, но ОСНОВНИ неща, които са грешни
          Дано още не си боядисал, че ще къртиш
          1. Димоотводната тръба или по нашенски кюнеца, трябва да е от плътна ламарина. Тази шлауфка дето си я сложил става за топъл въздух, но не и за пламък какъвто ще има там. Лично съм помагал на приятел за същата камина и я запалихме преди да я затворим. След три паления тръбата на около 1 метър от камината беше посиняла, а неговата му я прави един тенекеджия от 1мм ламарина.
          2. Въздухът който ще върти турбината в никакъв случай не трябва да е от стаята в която работи камината. В смисъл неможеш да изпратиш въздуха в другата стая, защото докато се компенсира с пресен камината ще пуши. Това може и да си го предвидил но не го виждам на снимките. По принцип тези камини са предвидени да се монтират в стената между 2 стаи, защото стаята в която е камината, ако не е много голяма се отоплява от самата камина. Надявам се да съм ти бил полезен. Успех!!!
          Последно редактирано от Жоро Йорданов; 03-11-09, 11:33.
          Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
          0894328706

          Коментар


          • #6
            До: Kak да си монтираме сами камина с въздуховод

            Сега останах малко по-свободен и се загледах в снимките. Ти май се каниш да отопляваш само една стая. Тази която я монтирахме на моя познат топлеше 4 стаи. Камината беше в стената на хола. Кюнеца беше достаъчен за спалнята, а двата въздуховода кухнята и другата спалня. И това с 10-12 кубика дърва за сезон
            Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
            0894328706

            Коментар


            • #7
              До: Kak да си монтираме сами камина с въздуховод

              Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
              Сега останах малко по-свободен и се загледах в снимките. Ти май се каниш да отопляваш само една стая. Тази която я монтирахме на моя познат топлеше 4 стаи. Камината беше в стената на хола. Кюнеца беше достаъчен за спалнята, а двата въздуховода кухнята и другата спалня. И това с 10-12 кубика дърва за сезон
              Може ли да споделиш повече за тази камина на приятеля ти че и аз трябва да правя същия проект с една камина да топля две три стаи ама не мога да си го представя как да стане.

              Коментар


              • #8
                До: Kak да си монтираме сами камина с въздуховод

                Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
                Приятел, всичко добре освен две, но ОСНОВНИ неща, които са грешни
                Дано още не си боядисал, че ще къртиш
                1. Димоотводната тръба или по нашенски кюнеца, трябва да е от плътна ламарина. Тази шлауфка дето си я сложил става за топъл въздух, но не и за пламък какъвто ще има там. Лично съм помагал на приятел за същата камина и я запалихме преди да я затворим. След три паления тръбата на около 1 метър от камината беше посиняла, а неговата му я прави един тенекеджия от 1мм ламарина.
                2. Въздухът който ще върти турбината в никакъв случай не трябва да е от стаята в която работи камината. В смисъл неможеш да изпратиш въздуха в другата стая, защото докато се компенсира с пресен камината ще пуши. Това може и да си го предвидил но не го виждам на снимките. По принцип тези камини са предвидени да се монтират в стената между 2 стаи, защото стаята в която е камината, ако не е много голяма се отоплява от самата камина. Надявам се да съм ти бил полезен. Успех!!!
                По първа точка,мислих да слагам такъв какъвто казваш,но ме посъветваха да сложа такава като за абсорбатор,така,че не е грешка,тази е неръждавейка.Всичко съм купувал от специализиран магазин и пари за материали не съм жалил,относто точка две,просто нямам достъп до пресен въздух,недостатък е че ще вкарва същия въздух и в другите стаи,но няма как иначе.Ще отоплявам още две стаи,виж пак снимките дето съм снимал тавана и пробитата дупка в стената,просто не съм стигнал още дотам.До момента съм я палил два пъти и си е ок.

                Коментар


                • #9
                  До: Kak да си монтираме сами камина с въздуховод

                  Абе той и алуминия не ръждясва та не знам какво са ти продали и колко ще изкара........А за въздуха не става въпрос за пресен а за достатъчно за гори камината. По принцип в стая с камина или печка ако пуснеш аспиратор и настъпва пушилка
                  Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                  0894328706

                  Коментар


                  • #10
                    До: Kak да си монтираме сами камина с въздуховод

                    Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
                    Абе той и алуминия не ръждясва та не знам какво са ти продали и колко ще изкара........А за въздуха не става въпрос за пресен а за достатъчно за гори камината. По принцип в стая с камина или печка ако пуснеш аспиратор и настъпва пушилка
                    Неразбирам баш за какво говориш,нали под камината е вентилатора,там от лицевата част няма да има нищо,отделно нали отгоре ще има решетки,които ще топлят самата стая.Защо да се получи недостиг на въздух???Отделно си имам аспиратор,но е отделен отвор нямаш нищо общо с комина.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Kak да си монтираме сами камина с въздуховод

                      Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                      Неразбирам баш за какво говориш,нали под камината е вентилатора,там от лицевата част няма да има нищо,отделно нали отгоре ще има решетки,които ще топлят самата стая.Защо да се получи недостиг на въздух???Отделно си имам аспиратор,но е отделен отвор нямаш нищо общо с комина.
                      Нали от някъде трябва да се въстанови въздуха излетял през комина!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Kak да си монтираме сами камина с въздуховод

                        Говоря за факта, че като тръгне вентилатора/турбината/ да дърпа въздух от стаята и да го праща по въздуховода из другите стаи и ако няма от къде да влезе нов въздух, който да компенсира налягането ще се получи вакум и пушека/димът/ вместо през куМиня ще се насочи към таВаня/същото явление се получава и след включване на аспиратора, разбира се ако няма отворена врата или прозорец, което е рядко явление през студения сезон/.
                        Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                        0894328706

                        Коментар


                        • #13
                          До: Kak да си монтираме сами камина с въздуховод

                          Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
                          Говоря за факта, че като тръгне вентилатора/турбината/ да дърпа въздух от стаята и да го праща по въздуховода из другите стаи и ако няма от къде да влезе нов въздух, който да компенсира налягането ще се получи вакум и пушека/димът/ вместо през куМиня ще се насочи към таВаня/същото явление се получава и след включване на аспиратора, разбира се ако няма отворена врата или прозорец, което е рядко явление през студения сезон/.
                          Вентилатора още не съм го пускал,но днес ще пробвам едва ли има значение,че не съм закачил още въздухопроводите.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Kak да си монтираме сами камина с въздуховод

                            Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                            Вентилатора още не съм го пускал,но днес ще пробвам едва ли има значение,че не съм закачил още въздухопроводите.
                            Има Така ще въртиш въздуха в стаята. Няма да го изтеглиш. Просто ще постигнеш по-бързо затопляне
                            Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                            0894328706

                            Коментар


                            • #15
                              До: Kak да си монтираме сами камина с въздуховод

                              Гъвкавия кюнец от неръждавейка се е доказал във времето. Правили сме няколко камини и държат над 6-7 години вече. Тогава струваше около 160лв/м., сега не знам.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X