Обява

Свий
Няма добавени обяви.

шумоизолация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: шумоизолация

    Първоначално публикуван от kamex Преглед на мнение
    Колега М-Русе,
    четох,хилих се,четох,хилих се и най-накрая не се сдържах та пиша и аз.
    Шумът ако е постоянен идва отвътре откъм главата май.Я питай жена си и дъщеря си дали го чуват същия?/наподобява ли на шепот от гласове/?
    На мене ми пищят леко ушите, та съм се кротнал. Заспивам за 10 секунди, след като легна. Няма аларми, няма комшии - спя си като къпано бебе.

    Не знам наистина дали едни тапи за уши за левче не са най-добрия вариант. Лошото е че не чуваш и будилника сутрин, което пък при мен би било проблем. Аз и без тапи трудно го чувам.

    Сега сериозно - мосля си че проблема съвсем реално може да е от сложения стиропор, ако звуците се чуват от покрива. Вкъщи половината дограма е дървена, правена от мен, а другата половина - PVC. На дървената имах глупостта да залепя подпрозоречните профили с полиуретанова пяна, и в момента се чува и най-малката капчица дъжд. На PVC-то са само завинтени към нея и стоят във въздуха - проблема го няма. Не че не се чува, но е далеч по-слабо.

    Та, всякакви форми на полостирол (екапсндиран или екструдиран - стиропор, стирофлекс, фибран и тем подобни), както и полиуретанова пяна, топлоизолират, но понякога не само че не шумоизолират, ами дори имам чувството че усилват звуците, и дори оставят само средночестотния им спектър 1000-3000Hz, а там човешкото ухо е най-чувствително.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      До: шумоизолация

      Първоначално публикуван от kamex Преглед на мнение
      Колега М-Русе,
      четох,хилих се,четох,хилих се и най-накрая не се сдържах та пиша и аз.
      Шумът ако е постоянен идва отвътре откъм главата май.Я питай жена си и дъщеря си дали го чуват същия?/наподобява ли на шепот от гласове/?
      Каменеее ! чува ,чува и шепот от кораба майка в кос.....
      ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

      Коментар


      • #33
        До: шумоизолация

        Първоначално публикуван от M-RUSE Преглед на мнение
        Каменеее ! чува ,чува и шепот от кораба майка в кос.....
        Ами да си се прибира там За какво седи тука на този шум?

        Коментар


        • #34
          До: шумоизолация

          Първоначално публикуван от M-RUSE Преглед на мнение
          Има един човек ,който има много лош сън ,той не е виновен просто така се е родил ,събужда се от най малкия шум.След едно ходене на море с притяли и една седмица почти безсъние ,негов приятел го съжалява и му дава ключовете за къща в балкана за да си почине и наспи до насита , в селото живеел само един човек.
          Отива нашия настанява се,наслаждава се на тишината , но за малко.
          В отсрещната къща или вила започват да пристигат студенти първа година ,с уредба и високи тонколони,а този имот се посещавал един път годишно и то от родителите на единия от студентите. За купона отсреща до 5 часа сутринта няма да ви говоря ,представете си нашия човек в каква ситуация е бил, стигнал до там,че хванал брадвата и отсякъл жиците на стълба за да им спре тока,едвам се отървал от линчуване.

          Та сега на въпроса .Направил си нашия човек нова къща на три ката.
          Третия етаж са му спалните в подпокривното пространство.
          Покривът му енаправен така -започваме най отдоло
          -гипсокартон на конструкция
          -5см. мин. вата
          -две по 10 см. стиропор ,общо 20 см.
          -2см.чамови дъски
          -два слоя черна хартия
          -керемиди Брамак
          нашия човек пак не може да спи ,чува всичко от вън
          готов е да махне керемидите и да слага всичко за което го посъветвате за да обезшуми спалните.
          Като гледам какви проблеми има човека - започвам да се замислям .....
          Както някой колеги отбелязаха на майтап - шума може да е в главата ...
          Май стигам до извода , че или човека е супер талант ( улавя и най-малкия шум - супер рядко качество ) или ..... човека спи с пистолет под възглавницата ..... и за това му е "лек" съня ?
          Няма да питам кое е - не е интересно .
          Просто не е ли по-правилно човека да си смени професията и приятелите - респективно враговете ???
          Има поле за размисъл .....
          Ако обаче е талант - само екраниране на леглото , и то от всички страни . Както в звукозаписно студио ( имаше вече такова предложение). Има си такава наука - да прочете .Има си и такива шумопоглъщащи материи . Лесно е ! Да види това - http://www.trimo.bg/produkti/sistiem...rashchi-shuma/

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X