Обява

Свий
Няма добавени обяви.

шумоизолация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: шумоизолация

    Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
    Да дунапренат го виждаш,а след него какво трябва да има,знаеш ли.
    То вече пожарникарите не дават и дунапрен да има.
    А ти ще ги каниш в къщи да им се хвалиш ли?Не съм казал че ще вземеш Образец16 с това,но е тихо като в снежна нощ.
    Око за око и светът ще ослепее

    Коментар


    • #17
      До: шумоизолация

      Пробвай с коркови плоскости-много добър шумоизолатор са.
      В " Практикер" гледах ,че имаше доста разновидности...
      Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

      Коментар


      • #18
        До: шумоизолация

        Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
        А ти ще ги каниш в къщи да им се хвалиш ли?Не съм казал че ще вземеш Образец16 с това,но е тихо като в снежна нощ.
        В предният си пост писа за дискотеки,заради това така съм отговорил.Ако погледнеш по-нагоре ще видиш,че точно това съм писал за дунапрена,че е един от добрите материали за шумоизолация.

        Коментар


        • #19
          До: шумоизолация

          Първоначално публикуван от markk Преглед на мнение
          Пробвай с коркови плоскости-много добър шумоизолатор са.
          В " Практикер" гледах ,че имаше доста разновидности...
          Остави го корка,не става,а като цена-златен.

          Коментар


          • #20
            До: шумоизолация

            Всяка изолация се обезсмисля, ако има 3 мм отворен прозорец!

            А ако няма - става задух и е отврат...

            Единствено ако прозореца ти е на тавана и има нещо като защитна плътна ограда висока 1 метър около него, може да спиш като човек!

            Чочо го беше казал "един прозорец и безброй звезди!"

            Коментар


            • #21
              До: шумоизолация

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Добре, кой шум го притеснява човека, този от къщата, или този, който идва отвън?
              Разбира се ,че от вън, вътре в къщата той си "коли и беси".
              ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

              Коментар


              • #22
                До: шумоизолация

                Предварително се извинявам, тъй като мнението ми няма да е конкретно по темата! Все пак мисля, че е важно да се пита.

                Човека правил ли е консултация с лекар специалист в тази област?

                Коментар


                • #23
                  До: шумоизолация

                  Наскоро ми препоръчаха следното изпробвано средство (не от мен) за здрав сън, става и за дами : 50 г. мастика, след нея - малка бира (330 мл). Да пробва и да публикува резултатите в научната преса.
                  За шумоизолация - има си материали - като почнем от корите за яйца, минем през тези, препоръчани от колегите по-горе и стигнем до специализираните - най-различни смески картонени плоскости с кухини, които поемат и затихват шумовете.
                  Друго, което се сещам - сън на много тих шумов фон (например ромон на вода или релаксираща музика), който "прихваща" вниманието и го блокира към други шумове.
                  НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                  Omnia vincit amor !

                  Коментар


                  • #24
                    До: шумоизолация

                    Ама тези с тонколоните нали идвали само веднъж годишно? Идете при тях, напийте се заедно, а на следния ден ги изпратете по живо по здраво...

                    Останалия един жител на селото може да напиете, или да набиете...

                    А шумът, освен със специално оформения дунапрен, се спира с яки бетонни стени! Върху така направения покрив - 20 см. бетон!Тежката маса спира звука!

                    Коментар


                    • #25
                      До: шумоизолация

                      Минерална вата му е майката!

                      И никакви стиропори или експандирани или екструдирани пенополистироли!

                      Действат като барабан... Плътна вата, добра дограма и никакви дросели за осветлението!

                      Коментар


                      • #26
                        До: шумоизолация

                        Първоначално публикуван от M-RUSE Преглед на мнение
                        Разбира се ,че от вън, вътре в къщата той си "коли и беси".
                        В такъв случай щях да го посъветвам това, с което ме е изпреварил бат Симеон - таванът да е бетонна плоча, а всичко онова, което вече е направил да иде отгоре, то не е нищо друго, освен добра топлоизолация. Шумовете, които идват отвън по въздуха се спират с масивна, плътна и тежка преграда - например бетонна плоча, а дограмата да е с тежко стъкло с различни дебелини на пакета. Много е трудно да накараш да завибрира масивна преграда, особено с вълни по въздуха.
                        Всякакви вати, стиропори и дунапрени на вафлички са пречка на шума да стигне до стената и да се разпространи по нея, но когато източникът е вътре и целта е да не се разпространи шумът по бетона към околните, защото тогава спасение няма.
                        Та затова попитах.

                        Коментар


                        • #27
                          До: шумоизолация

                          Скъпи диджейски слушалки. Заглушават вичко. Ама трябва да се спи само по гръб или по корем..
                          Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                          -----------------------------------------------
                          Питието определя съзнанието....
                          -----------------------------------------------
                          0887770735

                          Коментар


                          • #28
                            До: шумоизолация

                            Здравей. Да маха всички стиропори , и със схема на покривната конструкция да се консултира във "Кнауф" за конкретен детайл за полагане на минерална вата със съответна плътност , дебелина и връзки към съществуващите елементи.Проблема ако е от покрива ще се реши!

                            Коментар


                            • #29
                              До: шумоизолация

                              И аз да споделя каквото зная.
                              1) Звуците се спират по два начина:
                              1.1. Плътна преграда - колкото по-плътна толкова по-добре. Бетонната плоча е перфектно, единствено не спира ударния шум.
                              1.2. Еластична преграда - за различните вати е подходяща различна плътност. При минералните ако не ме лъже паметта е около 25 кг/кубик, а при камените е около 35-40. Там звуковите вълни се гасят с ефекта на пружината.

                              2) Дограмата трябва да е звукоизолираща, но най-важен е стъклопакета. Най-добре да е с три стъкла, като едното от тях да е по-дебело.

                              3) Налага се направата на вентилация, защото на отворен прозорец няма как да е тихо. Вентилацията трябва да има акустичен заглушител.

                              4) Релефни стени от страната на шума. В случея възможно най-релефна мазилка. Звукът затихва правопропорционално на площта.

                              5) Имаше и нещо, че не трябва стените да са успоредни, за да не се получава ефекта на стоящата вълна, но това май беше когато искаме да имаме добра акустика в помещението, а не само да се предпазим от външния шум. Точно за това беше и перфорирания гипсокартон... за звукопоглъщане, а не звукоизолиране.

                              Доколкото знам салоните в кината Арена ги изолират с някаква система с 30-40см. вата, като носещите профили са облечени с нещо като гума.

                              В случея според мен ще има добър ефект, ако стиропора се смени с вата, по възможност нещо от рода на "пиано" или "акусто" на изовер или аналогична каменна, която е и по-скъпа. И след изграждане на вентилационна система с акустични заглушители (за предпочитане с UPS), на прозорците Велукс да се запечатат вентилационните отвори (тези с капачките). Също да се сложи пълно уплътнене, там където е изрязано, но това само при наличие на UPS на вентилацията, защото такава херметизация може да се окаже повече от опасна.

                              Друг по-евтин вариант е, човека с проблемния сън да си направи стая в стаята, като я изолира по модел на някое звукозаписно студио... по 30 см вата отвсякъде, незастъпваша се конструкция за ватата, прозорец с трислоен стъклопакет с дебело стъкло, вентилационна система комбинирана с климатизацонна задължително с акустични заглушители. Но това ми се струва прекалено странно... да спиш в "клетка".

                              Коментар


                              • #30
                                До: шумоизолация

                                Колега М-Русе,
                                четох,хилих се,четох,хилих се и най-накрая не се сдържах та пиша и аз.
                                Шумът ако е постоянен идва отвътре откъм главата май.Я питай жена си и дъщеря си дали го чуват същия?/наподобява ли на шепот от гласове/?
                                Камен Механджиев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X