Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паркет..ама какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Паркет..ама какъв?

    В момента съм в ремонт на детска стая, исках да слагам масив но почти всички търговци ме разубеждават и ми предлагат трислоен (масово фирмите вадели масива от производство /на пазара има основно български/ и залагали на трислоен). За замаската ми казаха че съхне 1см за 1 месец. Една от фирмите ми даде оферта за 15кв. масив 2-качество- 1460лв с монтаж и 960лв за трислоен.

    Коментар


    • #62
      От: Паркет..ама какъв?

      Първоначално публикуван от andrei.petrov Преглед на мнение
      .............. Една от фирмите ми даде оферта за 15кв. масив 2-качество- 1460лв с монтаж и 960лв за трислоен.
      Тия са се на.кали.
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • #63
        От: Паркет..ама какъв?

        Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
        Да изтупам прахта от темата.

        Предстои ми ремонт на апартамент в който две от стаите са с дъбов паркет с размери 60х250х18. Доста куц размер, опитах се да намеря в няколко магазина и всички вдигат рамене. Дайте съвет от къде мога да намеря паркет с такива размери?

        Хола и трапезарията в момента са на мокет, който ще бъде изхвърлен. Искам и там да сложа паркет. Колебая се между трислоен и естествен дъбов, но нямам аргументи кое от двете ще ми свърши по - добра работа?

        Колко време след като направя замаска на целия апартамент трябва да изчакам за да поставя паркета?

        Поздрави,
        Атанас Петров
        Здрасти, дъбов паркет с размери 60/250 може би наистина е по-рядък, но се намира. Ако ще пренареждаш паркета тип дюшеме, то тогава може да допълниш и с различен размер, ако пък ще е на рибена кост, то тогава може да допълниш на едната страна със същата ширина и различна дължина, а на другата с дължината и различна широчина.

        Определено масивният паркет е по-добрият вариант от трислойният.

        Според старите добри стандарти наречени БДС, замазката съхне 1 см. дебелина за 10 дена, 2см. - 20 дни и тн. Но това е ориентировъчно и преди да монтираш какъвто и да е паркет е необходимо фирмата да измери влажността на замазката.

        Коментар


        • #64
          От: Паркет..ама какъв?

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          Тия са се на.кали.
          Не знам как реши, че "тия са се на.кали". Андрей не каза за какъв размер паркет става дума и какво включва монтажа. Ако паркета е голям размер, тип дюшеме, тази цена си е напълно нормална

          Коментар


          • #65
            От: Паркет..ама какъв?

            Ами трислойния е около 50лв/м2. Х15 м2 колко е? Не коментирам труд, лепене, етс..
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X