Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паркет..ама какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Паркет..ама какъв?

    И ламинатите имат между 10 и 20г. гаранция.

    Коментар


    • #47
      До: Паркет..ама какъв?

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Къщата е изсъхнала, че трета година стои с с дограми, външни врати и включена печка. Саморазливната замазка всеки ден я правим на другия ден, ама ще има.
      Дограмата е дървена тъмна (между махагон и венге). Вратите ще са същия цвят.
      Дайте мнение за цвета на паркета, че нещо не мога да реша а не съм и дизайнер. Цялата къща е класическа, нито модерна нито ретро.
      Само да вметна, че дизайнерите препоръчват следното:
      "
      Декорът на интериорните врати в жилището трябва да е в хармония с пода. В повечето случаи клиентите прекалено се съобразяват с цвета на прозорците, които се намират далече от вратите и в повечето случаи са прикрити от пердета или щори. За разлика от тях подът задължително трябва да подхожда на вратите. Не е необходимо на всяка цена да постигнете максимално близък нюанс (в повечето случаи не се получава и не стои много добре) . За препоръчване е между пода и вратите да има контраст запазвайки еднаква или подобна дървесна структура."

      Коментар


      • #48
        До: Паркет..ама какъв?

        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
        Има 10 г. гаранция!
        На кое?
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #49
          До: Паркет..ама какъв?

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          На кое?
          Вальо,искаш ли да те свържа с Емо-Паркета.Произвежда,въстановява и внася от целия свят.Може да говорим и за отстъпка.

          Коментар


          • #50
            До: Паркет..ама какъв?

            Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
            Вальо,искаш ли да те свържа с Емо-Паркета.Произвежда,въстановява и внася от целия свят.Може да говорим и за отстъпка.
            Искам.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #51
              До: Паркет..ама какъв?

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              Искам.
              Утре след обед искаш ли??? Не зная къде ще пътувам но между 16.00 и 18.00 може да свършим работа. Трябва да идем до ВСИ.

              Коментар


              • #52
                До: Паркет..ама какъв?

                Точно това е въпросът: на кое имат гаранция?

                Коментар


                • #53
                  До: Паркет..ама какъв?

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Къщата е изсъхнала, че трета година стои с с дограми, външни врати и включена печка. Саморазливната замазка всеки ден я правим на другия ден, ама ще има.
                  Дограмата е дървена тъмна (между махагон и венге). Вратите ще са същия цвят.
                  Дайте мнение за цвета на паркета, че нещо не мога да реша а не съм и дизайнер. Цялата къща е класическа, нито модерна нито ретро.
                  Това изобщо не ми звучи като изсъхнала къща!!!
                  Независимо от включената печка - къде според теб е водата? Съвременните дограми с гумени уплътнения навсякъде, са нож с две остриета. През стените също не може да е излязла водата, защото си сложил изолация /от полимер/. Сградата е пакетирана като бройлер в бакалията /само дето не е вакуумирана/. За да разчиташ, че къщата е свободна от строителна влага, преди монтажа на дограмата и изпълнението на изолацията тя трябва да е седяла отворена една година, или поне една зима /студа суши много ефективно/. И побързай със саморазливните замазки - имай предвид, че върху тези 200кв.м. ще излееш минимум 250-300л вода, а най-вероятно - не по малко от 500л!!! Това също трябва да съхне. Предполагам, паркета ще го монтираш през лятото, ако е така, и ако е възможно - отвори къщата за тези месец-два.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Паркет..ама какъв?

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    ...имай предвид, че върху тези 200кв.м. ще излееш минимум 250-300л вода, а най-вероятно - не по малко от 500л!!! ....
                    300л. Споко. Проветрява се непрекъснато. Има отворени прозорци. Нали сме вече тАрикати. Джамовете се отварят от горе.
                    Проблема е, че не ми остава време да я залея пустата замазка, а и майстори дето да я свършат работата вместо мене не мога да намеря. Читави имам предвид.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #55
                      До: Паркет..ама какъв?

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Това изобщо не ми звучи като изсъхнала къща!!!
                      Независимо от включената печка - къде според теб е водата? Съвременните дограми с гумени уплътнения навсякъде, са нож с две остриета. През стените също не може да е излязла водата, защото си сложил изолация /от полимер/. Сградата е пакетирана като бройлер в бакалията /само дето не е вакуумирана/. За да разчиташ, че къщата е свободна от строителна влага, преди монтажа на дограмата и изпълнението на изолацията тя трябва да е седяла отворена една година, или поне една зима /студа суши много ефективно/. И побързай със саморазливните замазки - имай предвид, че върху тези 200кв.м. ще излееш минимум 250-300л вода, а най-вероятно - не по малко от 500л!!! Това също трябва да съхне. Предполагам, паркета ще го монтираш през лятото, ако е така, и ако е възможно - отвори къщата за тези месец-два.
                      здр.Колега напълно съм съгласен с теб но голяма част от клиентите не слушат все бързат и после ела маисторе да видиш какво стана или какво направи

                      Коментар


                      • #56
                        От: До: Паркет..ама какъв?

                        Искам да ви попитам нещо относно паркета: лакиран или омаслен? Аз също търся паркет, спряла съм се вече на дъбов, но на три места вече ми препоръчаха да е омаслен. Цената е еднаква и за двата вида покритие. Като предимство ми изтъкнаха лесната поправка на омасления. Ако се надраска, например, се третирал самия участък с шкурка и после се нанасяло масло. По този начин не се налагало да се цикли изцяло паркетът. Но ако се разлеело нещо, веднага се забърсвало (в рамките на 24 часа, което е дълъг срок все пак, ако го забележа). Имате ли опит с омаслен паркет, че за мен това е нещо ново.

                        Коментар


                        • #57
                          От: До: Паркет..ама какъв?

                          А за подръжката, казаха ли нещо.Защото ако омасляването е същото, като третирането с паркетол(много популярно преди време), всяка година трябва да се цикли и маже наново.Паркета се запазва по-добре, но самия паркетол събира прах и т.н., и се получава почерняване на по-често използваните участъци. Лак е по-практичното решение при експлоатацията. Също така дребните драскотини са върху лака, ако са по дълбоки, в дървото и при омасленият няма да може да се оправят.

                          Коментар


                          • #58
                            От: До: Паркет..ама какъв?

                            За поддръжката ми казаха, че не се различавала от тази на лакирания паркет. Напръсканото или разлятото не попивало веднага и не оставало петно. Странна работа. Дребните драскотини се поправяли лесно с шкурка и масло, третирал се самия участък. Дори имало и някаква пицария в София, която е с омаслен паркет. Предложиха ми да отида на място и да видя, но с моя мозък не запомних къде е точно. Дали не беше зад военния клуб... Най-много се притеснявам за последствията в кухнята, а и детето какви ли поръжени може да нанесе... Но едва ли не в това било бъдещето, защото в западна Европа само с масло се третирали паркетите.
                            Не знам друго, за съжаление...

                            Коментар


                            • #59
                              От: До: Паркет..ама какъв?

                              Май ще се окаже нещо хубаво.Ето какво открих в нета, звучи логично:
                              Трислоен паркет с масло. За онези, които искат да почувстват своите паркети по-естествени, елегантни и комфортни един съвсем нов продукт, който още повече подчертава тона на дървото и позволява на дървото да диша. Чрез смазката върху повърхността, изсушена с ултравиолетови лъчи ще усетите дървото до най-малката му частица и обогатеният му цвят. Посредством прилагането на смазка върху повърхността, освен че се усеща по-добре естественият изглед и устройство на трислойния паркет също така се осигурява и по-дълготрайна защита. Тази специална смазка върху повърхността на трислойния паркет, прониквайки в строежа на дървото, му осигурява една здрава гъвкавост. Паркетите ни пристигат готови смазани в пространствата, в които ще бъдат поставени и веднага след монтажа са готови да бъдат използвани.
                              Поддръжка: Поддръжката на мазния паркет е по-лесна в сравнение с тази на лакирания. При спазване на препоръките относно почистването и поддръжката този продукт запазва естествената си красота в продължение на години.
                              За почистването на Вашия трислоен паркет можете да използвате електрическа прахосмукачка, добре изцедена влажна кърпар както и подходящи продукти за поддръжка, които са произведени за тези повърхности.
                              Рутинната поддръжка защитава паркета Ви и осигурява дълготрайната му красота.
                              При необходимост може със своята смазка да се третира повредената повърхност или да се приложи поддръжка за цялата повърхност.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Паркет..ама какъв?

                                Да изтупам прахта от темата.

                                Предстои ми ремонт на апартамент в който две от стаите са с дъбов паркет с размери 60х250х18. Доста куц размер, опитах се да намеря в няколко магазина и всички вдигат рамене. Дайте съвет от къде мога да намеря паркет с такива размери?

                                Хола и трапезарията в момента са на мокет, който ще бъде изхвърлен. Искам и там да сложа паркет. Колебая се между трислоен и естествен дъбов, но нямам аргументи кое от двете ще ми свърши по - добра работа?

                                Колко време след като направя замаска на целия апартамент трябва да изчакам за да поставя паркета?

                                Поздрави,
                                Атанас Петров

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X