Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паркет..ама какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Паркет..ама какъв?

    Офф.. пиша по-бързо от мисълта вечер. Искаш ли да видиш как изглежда. Остана ми малко - мога и да ти пратя една летва да го видиш.

    От един склад в София. Ти как ще го редиш - лепен за пода или челно лепене. Ако нямаш човек за реденето мога да препоръчам също. Дай телефон да ти звънна утре.

    ПП. Извинявай, видях ти подписа... казах ти за мисълта!

    Коментар


    • #17
      До: Паркет..ама какъв?

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Дай по конкретно, моля. Точно такова нещо ми трябва.

      От къде?
      Колега, пиши ми на лични.Разполагам със 20 декора/4000м2/ на склад,готов за редене,7 ръце лак......0888623623 Александър
      IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

      Коментар


      • #18
        До: Паркет..ама какъв?

        drukman,

        По принцип и аз съм привърженик на паркета. Идеята на Сашо Пунчев е много добра.

        Но веднъж бях на гости у един приятел. Вкара ме в спалнята му - стените и пода бяха облицовани с корк. На мен ми хареса като изпълнение, а в спалнята цареше гробна тишина. В смисъл че корка изпълнява ролята и на звукоизолация. Подът също стоеше добре.

        Просто разгледай и корка. Може и да ти хареса.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #19
          До: Паркет..ама какъв?

          Аз само мога да споделя опита си. Сложих преди почти две години Бамбук, много ми харесва като визия, светъл, приятен. Няколко пъти го заливат здраво с вода "майстори" - няма му нищо! Но е по-мек и може да се повреди, при мен за сега няма Никакви повреди
          Цената беше 45-50лв на метър + ОСБ и монтаж, но сега цените не знам как са, че по време на криза те странно се вдигат???

          Коментар


          • #20
            До: Паркет..ама какъв?

            Бамбукът е горе-долу същата цена като посочената от Алекс Марков и в момента. Само че без ОСБто. Много го харесвам бамбука - в едно друго жилище точно бамбук ще сложим - единственият му недостатък, действително е, че е по-мек и ако се ходи с токове или се изпускат по-тежки предмети има риск да се увреди.

            Коментар


            • #21
              До: Паркет..ама какъв?

              Вальо, слагай дъб и не се занимавай с измислици. Ела да видиш 50 годишен паркет, реден на рибя кост. Не е мръднал. Ако ще слагаш дъб като дюшеме се спазари дъските да са максимално тесни. 8 см. максимум. И е по-красиво. Да не ходиш по вълните после.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #22
                До: Паркет..ама какъв?

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                drukman...Вкара ме в спалнята му - стените и пода бяха облицовани с корк. На мен ми хареса...
                Спалните......там и аз ще слагам корк.....а на село е тихо по принцип. А и аз малко се престарах, имам 5см. фибран отвън и 5см вата отвътре със стъклопакети по 6мм стъкла съм.

                Тарга, на мене ми се щеше по-широки дъски. Това за тесните не го знаех. Уча се. Какво да правя?
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #23
                  До: Паркет..ама какъв?

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Спалните......там и аз ще слагам корк.....а на село е тихо по принцип. А и аз малко се престарах, имам 5см. фибран отвън и 5см вата отвътре със стъклопакети по 6мм стъкла съм.

                  Тарга, на мене ми се щеше по-широки дъски. Това за тесните не го знаех. Уча се. Какво да правя?

                  Широките стоят красиво, но ако не са качествни или при влага може да изметнат. Ако лепиш за пода вероятността това да стане е по-малка.

                  Масово са по-тесни дъските - при мен са 10тина санта. (може и 12 да са, знам ли...). Те по-широките са и по-скъпи.

                  ПП: Разкажете малко за корка - как се реди, лакира ли се и пр.
                  Последно редактирано от Сашо Пунчев; 13-10-09, 13:47.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Паркет..ама какъв?

                    Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                    ...ПП: Разкажете малко за корка - как се реди, лакира ли се и пр.
                    Обикновенно е като ламиниран паркет 10 мм

                    Има 4 и 6 мм на листове 60/60см и 60/30см които се лепят на пода. Изисква перфектна саморазливна замазка. Усещането за топло и меко когато ходиш бос по него е уникално.

                    Пресован, лакиран, мек. Корка, обаче след деформация от натиск (токчета) се въстановява и нищо не личи.

                    Прекрасен е за спални и детски стаи. Незаменим.

                    Пиши на Гугъл "Коркова къща" и ще го видиш
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #25
                      До: Паркет..ама какъв?

                      Иначе аз в къщи преди 2 години слагах буков паркет. В рамките на 6 месеца купувах по 15-20 кв/м за всяка стая по отделно. От фабриката в с. Ведраре си го купих - това е до Карлово. Най-напред го купих по 9 лв/кв.м., а накрая стана по 14 лв/кв.м. - това е за 6 месеца. Второ качество - в смисъл по-шарен от първото качество. На мен така ми хареса повече. Има и трето качество вече със чепове и е по-евтино

                      Единствено идва майстор който да ми направи гладка замазката - със смес от теракол с С200 просто шпаклова старата замазка. После първия път с тъста наредихме хола. Следвашите пъти сам си го редих - право редене. За всяка стая отиде по 1 бака С200 - около 40-50 лв. После имам приятел който ми го изцикли и си платих само лака - някакъв италиански матов.

                      Тотал ми излезна по 15-20 лв/кв.м. Ако нямаш приятели и си го редиш сам - под 30 лв ще е. На мен ми харесва доста повече от ламината. За сега нямам проблеми с това че е бук.

                      Единствено жената е поставила една огромна саксия и като я полива, всеки път чинията отдолу прелива и мокри паркета. Дори и на това място паркета не се беше надул. Но се бяха отворили по-широки фуги. Това лято ги китосах, изшкурих на ръка и минах 2 ръце лак отгоре. Ако не се вгледаш - не си личи че е имало намеса


                      Та за който няма пари и буковия паркет е вариянт. Обаче дъбът си стои доста по-аристократично

                      П.П. drukman, от любопитство - в кое село е къщата?
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #26
                        До: Паркет..ама какъв?

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        ...от любопитство - в кое село е къщата?
                        Оризаре.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #27
                          До: Паркет..ама какъв?

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          Обикновенно е като ламиниран паркет 10 мм

                          Има 4 и 6 мм на листове 60/60см и 60/30см които се лепят на пода. Изисква перфектна саморазливна замазка. Усещането за топло и меко когато ходиш бос по него е уникално.

                          Пресован, лакиран, мек. Корка, обаче след деформация от натиск (токчета) се въстановява и нищо не личи.

                          Прекрасен е за спални и детски стаи. Незаменим.

                          Пиши на Гугъл "Коркова къща" и ще го видиш
                          Видях я корковата къща... Мисля си да лепна върху ламината в спалнята. Сигурно ще стане - тъкмо ще ми дойде на нивото на другия паркет в коридора

                          Коментар


                          • #28
                            До: Паркет..ама какъв?

                            Върху ламината няма да стане. Той винаги федерира в някаква степен. За корка трябва перфектно твърда и максимално равна повърхност.
                            Аз го лепих върху мозайка и се получи много приятно.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Паркет..ама какъв?

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Върху ламината няма да стане. Той винаги федерира в някаква степен. За корка трябва перфектно твърда и максимално равна повърхност.
                              Аз го лепих върху мозайка и се получи много приятно.
                              Не съм лепил върху ламинат, ама ако вземеш 10 мм той си е като ламинат- нут и федер, може и да стане ако го сложиш напреко..
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • #30
                                До: Паркет..ама какъв?

                                Моят е 6мм и няма нут. С нут може и да стане, но 10мм е излишно много.
                                А ламинатът е все пак "плаващ" под и... знам ли...
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X