Обява

Свий
Няма добавени обяви.

хидроизолация на покрив - нужда от съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

    И аз, като човека пуснал темата, да споделя след няколко годинки резултата. покрива е 6 откакто го направиха хората. Миналото лято му направих допълнителна пълна профилактика с продукти на Изомакс. Грунд върху целия покрив, после две ръце Изомакс А и отгоре УВ защитен слой. Не че покрива ми имаше нужда, но реших да направя тази допълнителна профилактика, за да съм на 100% сигурен. Цялото упражнение ми излезе към 300 лева само за материали за около 75 м2. мисля оттук нататък на всеки 3 година до преглеждам нещата и да дозамазвам с по един слой.
    Много съм доволен от продуктите на Изомакс, дори лаик като мене се справи отлично.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #47
      От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

      Злати, не знам дали ще е удачно през 3 години да трупаш допълнително по един пласт. В един момент ще се получи дебел слой, който ще е податлив на механични увреждания заради дебелината си.
      Тези материали имат гаранция по 10 години. Според мен е по-добре да се пипа само при проблем.
      Аз правих покрива точно с тези материали и точно по техните предписания. Сега покрива ми е керемидено червен (това УВ защитния слой) и не е мръднал вече 3-4-5 години - не помня.
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • #48
        От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

        Значи цвета съм то уцелил, и аз съм червен. Това което казваш, сам оможе да ме радва, няма да се напъвам излишно освен се редовни огледи.
        ПП Звънни ми като можеш, важно нещо имам да ти казвам.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #49
          От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

          Привет,фо
          Хидроизолация на циментова основа изомат аквамат-разрови се в нета има инфо...
          Последно редактирано от Станислав_; 28-07-12, 13:31. Причина: грешка
          MG RACING

          Коментар


          • #50
            От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

            Понеже ми предстои ремонт на "оригинален" покрив на панелен блок посипан с чакъл отгоре. Кои от продуктите на ИЗОМАКС ще ми препоръчате за такъв ремонт. Изомакс А подходящ ли е? Никкъде не пише разликата между 0 и А

            Коментар


            • #51
              От: До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

              Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
              Знам, че не е точно по темата, за което се извинявам и ако прецени модератор да трие...

              Аз също съм се нахванал с нещо подобно - единият ми гараж, който е под земята, се намира под открит паркинг. Наскоро асфалтираха надземния и започнаха сериозни течове. Причината е, че в края на паркинга, точно над моя гараж излиза въздуховода - нещо като комин е конструкцията, измазан и облепен с някакъв камък. Между него и асфалта има фуга (неизбежно), която по никакъв начин не е запълнена или изолирана и логично водата си влиза и - право при мен.
              Купих една самозалепваща се лента - има ефект, но започва да се отлепва и пак протече.

              Та - въпрос - дайте съвет за технология, с която да изолирам тази фуга, защото повечето фирми ми отказват поради малкия мащаб на ремонта. Грунд, материали, магазин от където да се купи...
              Пробвай по следния начин. Запълни фугата с кит който ще си направиш сам. 1:1 цимент и негасена вар на прах(някои и казват киреч) а не разни хидратни и т.н. Бъркаш с вода до гъста консистенция. Използвай преди да е изстинал разтвора. Той се загрява при разбъркването. Прави си по малко. След това отгоре с каквото искаш за допълнителна изолация.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X