Обява

Свий
Няма добавени обяви.

хидроизолация на покрив - нужда от съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    Бай Симеоне, с цялото ми уважение към теб, тук не си прав.
    Това не е все едно да обясняваш как се рарязва диня, а все едно за изгоряла свещ на двигател да ми обясниш цялата технология на ДВГ.

    Сашо, вземи и намери отнякъде една две буци асвалт, разстопи ги в консервна кутия или подобен метален съд и залей фугите, ако е необходимо догодина пак.
    Спрях се на варианта с течен битум или този материал на Вюрт. Отгоре ще покрия със самозалепваща битумна лента с УВ защита. Идеята е, че нямам горелка и затова се ориентирам към материали, които не се налага да се обработват термично. Освен това, тъй като няма да покривам големи площи, а ще обработвам фуги, опцията с воалита не ме устройва. Благодаря, все пак, за изчерпателната инструкция на многоуважавания колега Симеон - със сигурност ще помогне на някой друг колега.

    Коментар


    • #17
      До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

      Значи отиваш във "Вюрт" /или магазин, който продава тяхните продукти/ и питаш за силикон за бетонни фуги/то не е точно силикон но ще те разберат/ Предлага се в два цвята -черен и сив/не съм сигурен не пуснаха ли и безцветен/. Опаковките са в полиетиленови ръкави тип"салам". Нанася се с шприц, който се закупува отделно/около 6-10лв/. Запълва и уплатнява идеално бетонни фуги и пукнатини, лепи ламарина към бетон, ламарина към ламарина/ масово започнаха да го използват тенекеджиите за улуците, вместо да ги запояват с калай/ Въобще има мн широко приложение в техниката и строителството. Стига да е оригинално, защото навсякъде има турски/или незнайно какви/ ментета по 5-6лв- оригинала е 11 и нещо.
      Предполагам, че в сайта на Вюрт има по-подробна информация.Успех!
      Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
      0894328706

      Коментар


      • #18
        До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

        Съвет - звъните във Вюрт и питате за дистрибутор за вашия град. Така ще е сигурно (или донякъде сигурно), че материалът е оригинален. Иначе имат представителен магазин (шоурум) в София.

        Коментар


        • #19
          До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

          Има два начина на хидроизолация .
          1. С газо-пламъчно нанасяне на хидроизолацията - вече е добре обяснено как става . Просто който го прави - трябва предварително да се разгъне рулото за да се намести линията на снаждане . После внимателно се сгъва обратно и се започва топлото лепене .
          Това беше само допълнение за улеснение на работата - иначе трудно се води снадката и се получават шупли .
          2. Студена хидроизолация .
          Това което предлагат колеги - битум , нанесен докато е течен на няколко слоя .
          Но .... има си студена хидроизолация - наше производство и на водна основа .
          Нарича се ПАБИЗОЛ . Производство на Нефтохим мисля .
          Производна е на битума ,но се работи по-лесно . Както при работа с латекс .
          Площта се почиства от отпадъци и прахоляк . После се нанася с четка на два или три слоя .През 2 часа.
          Единственото условие - 4 часа след нанасянето да не вали .
          Това е решението и за гаража - просто Пабизола се излива във фугата и толкова . Поради студеното нанасяне - по-дълго е течна и тази хидроизолация влиза и в най-малката фуга . Като водата . И там се втвърдява .
          Спокойно - след втвърдяване не е водоразтворима .
          Ето сега проблема :
          Поради евтината цена - около 1 лев за килограм - трудно се намира Пабизол.Разбираемо е .
          Но който е упорит - намира .

          Коментар


          • #20
            До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

            Рулонните хидроизолации не са добро решение.
            Ще се опитам да се обоснова:
            -по-скъпи са от мазаните
            -слабо място са им местата,където се съединяват
            -тези с посипка не са подходящи за използваеми повърхности-рони се посипката,когато се ходи по тях
            -трудоемки са
            -изискват специални инструменти-горелка или нещо друго,с което да се нагряват
            -имат сравнително краткотраен ефект
            По-добрият вариант са мазаните хидроизолации-могат да се нанасят с четка или валяк,няма снадки,по-евтини и по-малко трудоемки са,ефекта е значително по-дълготраен,има ги и в малки разфасовки.
            Във всеки средноголям магазин за строителни материали могат да се намерят и за да не споменават само една марка-качествените са много и то в няколко десетки вариации-Sika,Murexin,Deitermann,Rehau,Izoelast,MKM ,Izomat-имат всякакви разфасовки и в зависимост от марката цената за 1м2 излиза не повече от 5 лева.
            За по непретенциозни има и хидроизолационни бои,които са и по евтини,но това е друга бира
            Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

            Коментар


            • #21
              До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

              Проекта е завършен от препоръчания майстор Иван( второто мнение по темата) и изглежда страшно добре. Не е рулонна изолация, а някаква нова технология и отгоре изглежда като залято с фин асфалт. Момчетата изравниха първо рокрива, нанесоха специална основа, после едно особено платно и върху него тия три слоя битум. Ако някой има нужда, ги препоръчвам от все сърце, работят бързо и качествено.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #22
                До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                Аз пък днес закупих Пабизол и утре ще напълня фугите. Надявам се да стане!

                Злати, колко горе долу излезе изолацията на кв. метър в твоя случай?

                Коментар


                • #23
                  До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                  Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                  Аз пък днес закупих Пабизол и утре ще напълня фугите. Надявам се да стане!

                  Злати, колко горе долу излезе изолацията на кв. метър в твоя случай?
                  !4 лева на квадрат, ако помня правилно, отделно за изравняването на покрива.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #24
                    До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                    Ако не сте свършили още работата,да ви дам и аз една препоръка от постоянен опит в подкрепа на горното.Съгласен съм с мазаната изолация и действително е по -евтина и по-лесна за полагане.Няма проблем сами да я положите , като спазвате техническата карта на продукта.Използвайте два цвята при полагането, за да може да се контролира плътноста на втората върху първата ръка.За максимален дълготраен ефект ви препоръчвам три ръце.Към продуктите ще добавя и "Икупър" на фирма "Сипер"-лично гарантирам.Успех!

                    Коментар


                    • #25
                      До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                      След няколко слоя - Пабизолът изглежда върши работа - течовете спяха

                      Коментар


                      • #26
                        До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                        Радвам се . Прегледайте покрива детайлно пролетта и следващата есен за навременни корекций.

                        Коментар


                        • #27
                          До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                          То не е покрив - паркинг е - гаражът ми е под земята. В тази връзка да питам (ако някой знае) - материалите от рода на Пабизола след като втвърдят има ли опасност да се втечнят от жегата?

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                            Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                            То не е покрив - паркинг е - гаражът ми е под земята. В тази връзка да питам (ако някой знае) - материалите от рода на Пабизола след като втвърдят има ли опасност да се втечнят от жегата?
                            Виждам, че е стара темата, но за информация за бъдещи ползватели на темата.
                            Няма такава опасност.

                            Коментар


                            • #29
                              От: До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              !4 лева на квадрат, ако помня правилно, отделно за изравняването на покрива.
                              Това !..4 лв/кв.м ли е или 14 лв/кв.м
                              Ако е 4 лева е много изгодно. Прекалено според мен.
                              Ако е 14 лева .....вече е друго ....

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                Това !..4 лв/кв.м ли е или 14 лв/кв.м
                                Ако е 4 лева е много изгодно. Прекалено според мен.
                                Ако е 14 лева .....вече е друго ....
                                Понеже съвсем скоро ми се наложи да правя калкулация на Пабизол, ето ти изходни данни от производителя в София:
                                -платно -1,26 лв./м2 без ДДС.
                                -Пабизол-1,05 лв./кг без ДДС.
                                -Разход за цялата система-4,5 кг. Пабизол/м2.
                                Не е 4 , не са и 14 лв. Разхода е за цялостно покритие.Разговора ми бе с главният технолог.Съвсем скоро ще се полага и ще мога да кажа реални наблюдения.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X