Обява

Свий
Няма добавени обяви.

хидроизолация на покрив - нужда от съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

    Благодаря, колега!
    И аз така предположих, че не е 4 лева/кв.
    В момента правим покрив с пабизол и за това се учудих. Иначе производителя от мен за пръв път разбра, че в Пловдив никъде не се предлага пабизол.
    Сега ще доставят вече, но аз два пъти идвам до София за да взимам само този месец.
    За мен това си остава най-лесния, най-достъпния и евтин начин за покривна хидроизолация.
    Поздрави !
    Последно редактирано от bgbul; 20-07-12, 20:41.

    Коментар


    • #32
      От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

      Някаква идея как са спра капилярна влага която се просмуква в пода на вкопана стая? някаква хидроизолация но каква. Отделно ще направя и дренаж, но тук питам за пода на стаята.

      Коментар


      • #33
        От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

        Първоначално публикуван от Maksim Преглед на мнение
        Някаква идея как са спра капилярна влага която се просмуква в пода на вкопана стая? някаква хидроизолация но каква. Отделно ще направя и дренаж, но тук питам за пода на стаята.
        Площен дренаж /ако има къде да се заусти/с промита баластра и армирана замазка с добавка за водоплътност.Прецизна обработка на връзките стена-таван.И преценка дали е само капилярна влага.Ако ще се прави външен дренаж, по- добре да се изпълни на първи етап и се наблюдава ефекта вътре.Възможно е да реши въпроса,без да се прави вътрешен площен, а само замазка и добавка за сигурност.В зависимост от функцийте на помещението, може да се положи и XPS под замазката.

        Коментар


        • #34
          От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

          Площен.. не мисля че има сми. Закупих една барачка - две стаи, строени през различни години и реших да ги постегна. Грешката ми беше, че първо миналото лято направих дренажа отвън и после смъкнах нивото на стаята. Есената нямаше нищо,но пролетта се намокри/овлажни на петна /не бях сложиш за щастие още никакви настилки/. Сега ще смъкна външния дренаж още /колкото си требе/, но искам да се презастраховам и да намажа с нещо положената саморазливната замазка. Въпроса е с какво? Препоръчайте нещо

          Коментар


          • #35
            От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

            Внимавай с това "смъкване" от всички страни, `щото да не останеш без основи...
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #36
              От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

              Имайте в предвид че Пабизол се маже на тънко и се полага следващ пласт след изсъхване на предходният.За пълнене на фуги на дебело не е удачно решение.
              Материалът се произвежда от фирма Теком-Унимат с производствена база в м.с Черно Море - Бургаско.Фирмата има развита дустрибуторска мрежа в цялата страна.
              BMW X6

              Коментар


              • #37
                От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                Имайте в предвид че Пабизол се маже на тънко и се полага следващ пласт след изсъхване на предходният.За пълнене на фуги на дебело не е удачно решение.
                Материалът се произвежда от фирма Теком-Унимат с производствена база в м.с Черно Море - Бургаско.Фирмата има развита дустрибуторска мрежа в цялата страна.
                Тънко ...тънко ... колко да е тънко ?
                1. Един пласт е горе-долу 2-3 мм. Ако е грунд ( с мноого вода) тогава е под 1 мм.
                2. Пабизол дори се ползва за изравняване на нивото.
                Добавя се пясък (фин) и се полага на вдлъбнатината. Важно е после, че ТРЯБВА да се валира, пресова намазания участък.
                Могат да се добавят и фибри, влакна и други за повишаване на носимостта.
                Може да се оцветява с до 3% оксидна боя.
                Повтарям се - това е битум (асфалт) на водна основа. Има почти същите свойства за носимост, здравина.
                За по-дебело се правят няколко пласта (намазвания) и дори може да се армира с мрежа за здравина и дебелина.

                Коментар


                • #38
                  От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                  Да.Запознат съм с материла понеже съм дистрибутор на фирмата за Габрово.Може да се смеси с пясък но се нарушават хидроизолационните качества.По принцип омесен с пясък се ползва за кърпеж на стара замазка ако има.Може и да се направи посипка след последният слой.
                  Колкото до фибрите - има пабизол и с фибри - готов така произведен.Може да се мине с алуминиева боя на битумна основа за УВ защита.
                  В никакъв случай обаче не трябва да се нанася на дебело понеже след това се пука.Също е важно да се нанася следваща ръка след като предната е изсъхнала добре.Може да се ползва и за хидроизолация на основи и подпорни стени.
                  Забравих - за основа се ползва ТНВ - нетъкан текстил - много здрава основа според мен. 150 грама на квадрат ако не се лъжа.
                  BMW X6

                  Коментар


                  • #39
                    От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                    Предполагаше се , че въпроса ти е зададен овреме, а не след копаене и положена замазка.Там, в тези пластове се прави площния дренаж.Сега вече,може да направиш мазана хидроизолация и пак защитна замазка отгоре.Може и рулонна, но ще е по-скъпа и изисква по-спесифични умения и инструмент.

                    Коментар


                    • #40
                      От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                      Първоначално публикуван от Maksim Преглед на мнение
                      Площен.. не мисля че има сми. Закупих една барачка - две стаи, строени през различни години и реших да ги постегна. Грешката ми беше, че първо миналото лято направих дренажа отвън и после смъкнах нивото на стаята. Есената нямаше нищо,но пролетта се намокри/овлажни на петна /не бях сложиш за щастие още никакви настилки/. Сега ще смъкна външния дренаж още /колкото си требе/, но искам да се презастраховам и да намажа с нещо положената саморазливната замазка. Въпроса е с какво? Препоръчайте нещо
                      Това че вече си копал и правил замазки трябваше да се уточни още с въпроса.
                      Сега вече може да положиш мазана ХИ -по всички правила, с холкери и т.н. и защитна замазка отгоре.

                      Коментар


                      • #41
                        От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                        Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                        Да.Запознат съм с материла понеже съм дистрибутор на фирмата за Габрово.Може да се смеси с пясък но се нарушават хидроизолационните качества.По принцип омесен с пясък се ползва за кърпеж на стара замазка ако има.Може и да се направи посипка след последният слой.
                        Колкото до фибрите - има пабизол и с фибри - готов така произведен.Може да се мине с алуминиева боя на битумна основа за УВ защита.
                        В никакъв случай обаче не трябва да се нанася на дебело понеже след това се пука.Също е важно да се нанася следваща ръка след като предната е изсъхнала добре.Може да се ползва и за хидроизолация на основи и подпорни стени.
                        Забравих - за основа се ползва ТНВ - нетъкан текстил - много здрава основа според мен. 150 грама на квадрат ако не се лъжа.
                        Понеже се коментират и технологични въпроси:
                        -тънък е първи пласт, който е грунд,съставен от пабизол и вода 1:1.Съхнене-при тези температури, до 15-20 мин.
                        -следващия пласт също е тънък-пропитката, с която се фиксира платното.
                        -основният пласт е с дебелина 2 мм., разрежда се пабизола до работна гъстота около 4-5 л. вода /на 1 чувал материал.Съхнене -при жега около 1 час.
                        Това са дебелините и съхненията лятото.
                        Материала няма нужда от допълнителни защити срещу UV.
                        За фибрите-тук вече имам определено мнение,на база опит,част от който горчив.Фибрите , като замисъл/армировка/ си вършат работата в бетоновите настилки, но за мазани ХИ-не.Един друг дистрибутор, и то на италиански мазани продукти ,след няколко рекламации,вече не внася готов продукт с фибри.За пабизола-само с платното.

                        Коментар


                        • #42
                          От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                          Фибрите за бетон нямат нищо общо с фибрите които се включват в битумните изолации.И като размер и като материал.За бетона са доста по-големи груби и седят пластмасови докато за битумните материали са фини като нишки и значително по тънки от косъм.Пример за чудесна и качествена битумна паста с фибри е Мурексин на Баумит.Работили сме на площи с такава - невероятна е но и доста скъпа.
                          Платното което препоръчват и продават от фирмата си е точмно това - ТНВ - нетъкан текстил или геотекстил както е известно на строителите - около 150гр на метър квадратен.Тънко е ,но е доста здраво на опън.По принцип разреждането до работна гъстота си е на усет и там е майсторлъкът.
                          След грунда по принцип нанасяме пласт пабизол и върху него разстиламе и притискаме ТНВ-то.Работим с валяци на дълги дръжки като това се оказа най-удобното за работа на площи.Заливката като последен пласт се прави след като изсъхне първият пласт с ТНВ-то.Ако е малка площта това става след обед но когато се работи на големи покриви по принцип правим грунда и основата един ден а на вторият правим и последният пласт.Така осигуряваме нужното време за стягане на материала и става добре.Да- по принцип няма нужда от допълнителна УВ защита но някои хора примерно искат да ходят по покрива си или пък той да не е черен.За целта има алуминиевобитумна боя на Сика която е много добра. Предава красив сребрист цвят на крайното покритие.
                          По принцип има и червен и зелен пабизол който може да се нанесе като последен слой, но честно казано аз не го харесвам.Няма качеството на черният материал.
                          BMW X6

                          Коментар


                          • #43
                            От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                            Приятно е да се види колко професионалисти има в този форум.
                            Всеки път се кефя да ви чета мненията, колеги.
                            Евала на всички ви !

                            Коментар


                            • #44
                              От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                              Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                              Фибрите за бетон нямат нищо общо с фибрите които се включват в битумните изолации.И като размер и като материал.За бетона са доста по-големи груби и седят пластмасови докато за битумните материали са фини като нишки и значително по тънки от косъм.........
                              Не коментирах вида на фибрите,ясни са ми и металните и пластмасовите при бетона.Не препоръчвам да се разчита на фибри,вместо платно при мазани изолации.Говорех за идеята и към каква технология да се насочват колегите,избрали Пабизол.Което е и в твой интерес ,след като си дистрибутор на материала.
                              Степените на разреждане и времето за съхнене ги дадох готови ,защото не всеки има възможност да говори с технолога, а и за да не се експериментира излишно.

                              Коментар


                              • #45
                                От: хидроизолация на покрив - нужда от съвет

                                Така е колега - армиращият воал е задлжителен.Без него ползата е минимална.
                                BMW X6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X