Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на климатик Mitsubishi heavy Premium 9000 BTU в София.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от trav Преглед на мнение
    В сетком има цяла тема за него, лекува се лесно , само датчика за температурата трябва да се изкара навън.
    Инженерна недомислица,
    Явно някаква инжинерна недомислица,но така и никой не можа да разбере защо вътрешната температура се влияеше от външната. Жалюзите бяха завъртяни на ляво,да духа към средата на стаята.
    След като изправих жалюзите да духа напред,температурата в стаята се закова.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #17
      Без значение какъв е климатика, температурата в помещението зависи И от позицията на клапите (жалузите).
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • FiveFinger
        FiveFinger коментира
        Редактиране на коментар
        Направил съм ги да са в центъра на стаята. Как трябва да са?

    • #18
      Да де,ама със завъртени жалюзи варираше между 20 и 25 градуса в зависимост от външната.
      С изправени жалюзи 23-23,5 градуса без абсолютно никакво значение,каква е външната температура.
      Ей това можеш ли да обясниш на какво се дължи!?
      Клапата която насочва потока нагоре - надолу,никога не съм я пипал. Както си я позиционира климатика е била.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #19
        Стрелба напосоки. Когато клапите са завъртяни навътре в помещението, въздушния поток се завърта в стаята, минава покрай прозорците, затопля се и се връща в климатика с "фалшименто" температура - не реалната в помещението. И той се подлъгва...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #20
          Не се връзва нещо. При тоя сценарий би трябвало в топло време да изключва преди достигане на зададената температура,а то ставаше точно обратното.
          Термометъра с който меря температурата е в противоположния на климатика край на стаята.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #21
            По спомен точно този климатик засмуква отгоре основно, но и отляво. Има шанс да "изсмуква" въздушната възглавница пред пердето....

            Коментар


            • #22
              Нямам МХИ , но от тов което видях , термосондата е сложена на такова място че не отчита реалната температура, при повечето марки е отдолу.
              Не се ядосвай, всяка марка прави глупости. Твоето поне е лесно. имаш добра машина, ще ти студи. Има по големи глупости.

              Коментар


              • #23
                Ако това е за мен,ядове нямам никакви вече. Сега лятото съм го пуснал на 24 градуса. В стаята температурата, е 23,5 градуса. Зимата има колебание от 0,5 градуса.След като обърнах жалюзите напред съм много доволен от климатика.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #24
                  Ползвам го вече няколко дни. Климатика е брутален. На охлаждане, в стая 14кв тухла с външна изолация и хубава дограма, просто зимата идва. Изключително тих. Външното тяло не се чува. Прави ми впечатление че отделя доста повече конденз от маркуча за разлика от двата Generala в другите две. И те студят добре, 12-ки са, но Мицубишито е брутално.
                  General-те са сложени на 28.07.2023, чисто нови са. Модела e General Fujitsu ASHG12LMCA/AOHG12LMCA.

                  На какво може да се държи тази разлика в конденза?

                  Коментар


                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    И на температурата на изпарителя,при различните модели варира ,колкото по ниска,толкова повече конденз.Събота монтирах два еднакви AUX ...12 ки. Чаках да тръгне конденза поне половин час ....да не и повече.За охлаждането всички хладят,но не всички топлят добре.

                    В момента пред мен има Митсубиши с двойна пита,...след малко ще му видя вътрешното ....

                    Добър модел,хлади добре,но не е нещо кой знае .... невероятно тих....топли много добре....В едната спалня в къщата съм сложил същия,та от там имам преки впечатления.
                    MUZ GE35VA

                    Та малко конденз не е точно по лош или по добър конденз... въпрос на софтуер, ситуация съотношение мощност обем помещение...
                    Последно редактирано от Roninn; 12-09-23, 14:27.

                  • FiveFinger
                    FiveFinger коментира
                    Редактиране на коментар
                    Преди години беше голяма разликата между японски и китайски климатици. Така или иначе, китайците изпозлват японски компресори. General моите модели са с компресор Sanyo.
                    Поизравниха се в евтиния и среден клас като performance.

                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тея AUX са нисък клас...но пък работят добре,външното тяло не разбираш работи ли....трябва да се доближа на метър до него да го чуя ..

                • #25
                  На оборотите на турбината. Повече вятър - по малко конденз.

                  Коментар


                  • #26
                    Тъй. И при мен се появи това с температурата. При зададени 23 на студено, в стаята 20.3. Аз се чудих защо вътре е хладилник.
                    Жалюзите бяха обърнати да духат само в ляво. Сега ги обърнах да сочат право напред, и ще видя какво ще промени това.
                    Тия дръпните очички от време на време се дънят като кифладжии.

                    Коментар


                    • #27
                      След като се зачетох в книжката на клиамтика, се оказа че има настройка къде се намира вътрешното тяло с цел оптимална работа. Направих я тази настройка, и да видим какво ще стане.

                      Коментар


                      • kameno karp
                        kameno karp коментира
                        Редактиране на коментар
                        Я сподели за тази настройка,че аз без да чета нищо изхвърлих всичките бумаги.

                      • FiveFinger
                        FiveFinger коментира
                        Редактиране на коментар
                        https://condex.bg/wp-content/uploads...nual_ZS_BG.pdf , на страница 12 е описано как да се направи

                    • #28
                      След настройката по описаният начин в горният пост, проблема приключи.
                      Поставен термометър на тялото, зададени 24 градуса, на термометъра показваше 23.4. Като сложим и процента неточност с които работи, всичко си идва на мястото.
                      В стаята не е хладилник вече.
                      Моя си е вината че не прочетох подробно инструкциите.
                      Благодаря на всички взели участие.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X